strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole

  Przedsięwzięcia

ROK SZKOLNY 2011/2012

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Na początku uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz regulaminem turnieju. Zawody rozegrane zostały w naszej szkole po raz piąty.
Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi, jak najwięcej trudności przy jej odbiorze. Wszyscy zawodnicy starali się wykorzystać te zasady w swojej grze.
W tym roku turniej został zorganizowany w trzech kategoriach: dla chłopców szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dla dziewcząt. Rozgrywki odbywały się na zajęciach wychowania fizycznego oraz na zajęciach świetlicowych. Wśród uczniów szkoły podstawowej w turnieju wzięło udział 24 zawodników, wśród gimnazjalistów 22 zawodników, natomiast wśród dziewcząt 14 osób. Tenis stołowy wśród naszych uczniów cieszy się z każdym rokiem coraz większą popularnością, o czym świadczy wzrastająca liczba uczestników. Zawodnicy rozegrali dwie rundy eliminacyjne, półfinał i wielki finał w swojej kategorii.
Organizatorami turnieju byli p. Jerzy Marosz oraz p. Ewa Górniak.
Najlepszym zawodnikom pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Wyniki turnieju:
Szkoła podstawowa: chłopcy
1 miejsce: Fabian Zydor kl. V
2 miejsce: Krzysztof Czajka kl. VI
3 miejsce: Kamil Kubiak kl. III u.u

Gimnazjum: chłopcy
1 miejsce: Kamil Grześkiewicz kl. III A
2 miejsce: Wawrzyn Wasielewski kl. III A
3 miejsce: Michał Ludwiczak kl. III A

Szkoła podstawowa i gimnazjum: dziewczyny
1 miejsce: Karolina Tyksińska kl. III A
2 miejsce: Justyna Kostrzewska kl. II
3 miejsce: Sylwia Szablewska kl. III B

TURNIEJ GRY W WARCABY
Turniej gry w warcaby odbył się w naszej szkole już po raz piąty.
Na początku uczestnicy zapoznali się z historią gry, z jej różnymi odmianami oraz zasadami, aby wszyscy gracze posiadali taką samą wiedzę i takie same szanse podczas rozgrywek.
Turniej został zorganizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum.
Wśród uczniów szkoły podstawowej w turnieju wzięło udział 20 zawodników, natomiast wśród gimnazjalistów 18 zawodników. Kolejny raz okazało się , że gra planszowa cieszyła się wśród uczniów dużą popularnością. Każdy z zawodników turnieju stosował przyjętą przez siebie strategię, ale wszyscy kierowali się duchem sportu i uczciwą rywalizacją. Dzięki udziałowi
w szkolnych rozgrywkach uczniowie rozwijają zarówno umiejętności czysto taktyczne, jak i samodzielnego myślenia. Uczestnicy rozegrali dwie rundy eliminacyjne, półfinał i wielki finał. Ogółem rozegrano 38 gier.
Organizatorami turnieju byli p. Jerzy Marosz oraz p. Ewa Górniak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła pani Dyrektor.

WYNIKI ROZGRYWEK

Szkoła podstawowa:
1 miejsce: Piotr Bimek kl. V
2 miejsce: Fabian Zydor kl. V
3 miejsce: Maciej Michalak kl. II
Gimnazjum:
1 miejsce: Jacek Garnicki kl. I
2 miejsce: Hubert Nowak kl. III A
3 miejsce: Niedziela Kamil kl. III B

 

XIII Turniej Mikołajkowy
6 grudnia 2011r. odbył się już po raz trzynasty turniej sportowy . Punktualnie o godz. 10 zespoły z Wrześni, Słupcy i Gniezna stawiły się w sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 aby wziąć udział w serii konkurencji sportowych. Zespoły zmierzały się m.in. w prowadzeniu piłki hokejem, przeciąganiu liny, slalomie na hulajnodze. W ostatecznej klasyfikacji wygrała drużyna z Gniezna, drugie miejsce zajęła Września, a trzecie Słupca.. Oprócz pucharów, dyplomów wszystkie dzieci biorące udział otrzymały słodkie niespodzianki od Mikołaja. Zabawa była przednia.

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2008/2009