strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole

  Nasze sukcesy

VII Jesienny Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych Rejonu Poznańskiego w Gnieźnie
1 października 2008r. reprezentacja szkoły pod opieką p. Grzegorza Czyża i p. Jerzego Marosza wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych w Gnieźnie. Celem imprezy była popularyzacja gry w piłkę nożną oraz krzewienie zasad współzawodnictwa sportowego wśród młodzieży specjalnej troski.
W zawodach udział wzięło sześć drużyn. Podzielono je na dwie grupy, w których rozegrane zostały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy (reprezentanci gimnazjum i szkoły zawodowej), którzy każdą lekcję wychowania fizycznego spędzaliby najchętniej na kopaniu piłki, spisali się na medal. Po zaciętej rywalizacji zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, niestety w finale ulegli gospodarzom i ostatecznie zajęli II miejsce w turnieju.. Dzięki ich wspaniałej postawie szkoła otrzymała dyplom, puchar oraz piękną piłkę footbolową.
Skład drużyny: Dawid Adamczak, Dominik Budziński, Dariusz Graczyk, Emil Nowak, Łukasz Parus, Dariusz Szablewski, Jacek Szmytka, Adam Wrzos.

VIII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
26 listopada 2008r. grupa uczniów pod opieką p. Marii Maciejewskiej i p. Karoliny Przysiudy wzięła udział w rozgrywkach tenisa stołowego w Gnieźnie.
Najlepsi tenisiści zostali wyłonieni w rozgrywkach klasowych a następnie eliminacjach szkolnych. W skład reprezentacji szkoły weszli Anna Kośmider, Weronika Grzechnik, Dorota Szumiała, Sylwia Kaźmierczak, Bartosz Kłosowski, Krystian Orsztynowicz, Dawid Adamczak oraz Dominik Budziński.
Turniej rozgrywany systemem pucharowym był bardzo męczący, trwał kilka godzin. Ostatecznie zakończył się wspaniałym sukcesem naszej szkoły, zajęliśmy bowiem wysoką, drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej.
W klasyfikacji indywidualnej Dorota Szumigała i Bartosz Kłosowski zajęli II miejsca, a Weronika Grzechnik IV miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Otrzymali oni dyplomy oraz szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.

Grand Prix Wrześni w Pływaniu
Już drugi raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w corocznym cyklu zawodów Grand Prix Wrześni w Pływaniu. Pierwsze zawody z cyklu odbyły się 19 października 2008 r. na basenie ,,Świat Wodny Cenos”. Chłopcy płynęli 50 m stylem dowolnym oraz kraulem na grzbiecie. W zawodach brali udział: Damian Chojnacki, Grzegorz Łabęcki oraz Paweł Mocny.

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu
W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu, które odbyły się 25 października 2008r. na basenie ,,Świat Wodny CENOS” we Wrześni.
W zawodach pływackich brali udział: Dominik Budziński, Marek Owczarczak, Paweł Mocny, Marcin Czechowski, Grzegorz Łabęcki, Adam Słoma, Bartosz Juchacz oraz Damian Chojnacki.
Uczniowie płynęli w sztafecie stylem dowolnym. Za udział w zawodach każdy pływak otrzymał dyplom uczestnictwa wręczany przez panią dyrektor Ewę Karczmarek i panią Marię Maciejewską.

X Turniej Mikołajkowy dla Szkól Specjalnych
8 grudnia 2008r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się X Turniej Mikołajkowy dla Szkół Specjalnych, w którym brali udział młodzi sportowcy z Gniezna, Słupcy i Wrześni. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe oraz nasza szkoła.
Zawodnicy sprawdzali swoje siły w różnorodnych zabawach sportowych. Toczenie piłki – wałka, slalom na hulajnodze, przechodzenie przez tunel, wyścig na piłkach skoczkach czy przeciąganie liny to tylko niektóre z 14 rozegranych konkurencji. Kibice trojga zaprzyjaźnionych szkół nie nudzili się na trybunach dopingując swoich faworytów. Po emocjonującej walce zwyciężyła drużyna naszej szkoły, drugie miejsce zajęli zawodnicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Gniezna, a trzecie Ośrodek szkolno-Wychowawczy ze Słupcy. Sporo emocji budził również turniej halowej piłki nożnej, w którym zajęliśmy trzecie miejsce.
Na zakończenie imprezy kapitanowie drużyn odebrali puchary i dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i torbę ze słodyczami od Mikołaja. Wszyscy przekonali się, że ruch to zdrowie i dobra zabawa.

Grand Prix Wrześni w Pływaniu c.d.
U
czniowie naszej szkoły pod opieką p. Marii Maciejewskiej wzięli udział w trzecich zawodach z cyklu Grand Prix Wrześni w pływaniu. Zawody odbyły się 7 lutego 2009 r. na pływalni ,,Świat Wodny Cenos”. Uczniowie startowali na dystansach 50 m stylem grzbietowym oraz 25 m stylem motylkowym.
W zawodach uczestniczyli Damian Chojnacki, Marcin Czechowski, Bartosz Juchacz oraz Paweł Mocny. Gratulacje dla naszych szkolnych pływaków oraz dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła pani dyrektor oraz p. Maria Maciejewska.

XI Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
13 marca 2009r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Karoliny Przysiudy wzięli udział w XI Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie. Celem imprezy była popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz eliminacje do Mistrzostw Polski.
Do udziału w rozgrywkach zakwalifikowali się triumfatorzy VIII Mistrzostw Rejonu Poznańskiego: Dorota Szumigała, Bartosz Kłosowski, Weronika Grzechnik i Anna Kośmider. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Najlepsze miejsce zdobył Bartosz Kłosowski, który uplasował się na 5 miejscu w swojej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy walczyli także bardzo dzielnie i wkładali dużo energii i poświęcenia w grę.

XXVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczym PTTK
28 marca 2009r. drużyna w składzie Weronika Grzechnik, Paweł Mocny, Bartosz Juchacz i Grzegorz Łabęcki reprezentowała naszą szkołę w XXVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym PTTK w Chociczy Wielkiej. Nasza ekipa pod opieką p. Jerzego Marosza otrzymała dyplom i wyróżnienie za udział w konkursie.

XIX Rajd Rowerowy im. Dzieci Wrzesińskich
Dnia 26 kwietnia 2009r. sekcja turystyki rowerowej pod opieką p. Jerzego Marosza wzięła udział w XIX Rajdzie Rowerowym im. Dzieci Wrzesińskich.
Szkolna ekipę reprezentowali: Paweł Mocny, Grzegorz Łabęcki, Bartosz Juchacz, Łukasz Dobrzyński, Sebastain Fogt, Damian Chojnacki i Patryk Owczarczak.
Trasa rajdu liczyła ponad 40 km przez Wrześnię, Nowy Folwark, Marzelewo, Daniele
i Czerniejewo. Meta rajdu znajdowała się nad jeziorem wrzesińskim, gdzie rowerzyści brali uczestniczyli w konkursach: plastycznym, historycznym, krajoznawczym i sprawnościowym.

XI Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej w Gnieźnie
Dnia 30 kwietnia 2009r. uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej: Damian Graczyk, Dominik Budziński, Dawid Adamczak, Adam Wrzos, Michał Majchrowski oraz Marcin Mąkowski pod opieką p. Marii Maciejewskiej i p. Grzegorza Czyża uczestniczyli
w XI Mistrzostwach Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej w Gnieźnie. Reprezentanci naszej szkoły zajęli piąte miejsce i otrzymali pamiątkowy puchar oraz dyplom.

Turniej Piłki Nożnej w Gnieźnie
Dnia 20 maja 2009r. uczniowie klas „życia” pod opieką nauczycieli: p. Marii Maciejewskiej i p. Grzegorza Czyża wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej w Gnieźnie.
Nasza drużyna w składzie: Sławomir Gutowski, Damian Koszyczarek, Dawid Tomczak, Mateusz Anderwald, Mirosław Błaszak, Krzysztof Helak, Bartosz Kłosowski oraz Marek Filipiak rozgromili przeciwników w pięknym stylu wygrywając pierwszy mecz 6:0, a drugi 5:3. Podczas meczy dopisywały dobre humory i piękna pogoda, a gnieźnieńskie drużyny musiały uznać wyższość przeciwników z Wrześni.
Z turnieju przywieźliśmy wspaniały puchar za pierwsze miejsce oraz dyplom.

Zawody Lekkoatletyczne w ramach Festynu Integracyjnego „Dzieci dzieciom” w Poznaniu
Dnia 26 maja 2009r. po raz kolejny mieliśmy możliwość wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych w ramach Festynu Integracyjnego „Dzieci – Dzieciom”. Impreza organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyła się na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
W zawodach sporowych oraz grach i zabawach uczestniczyli Krystian Orsztynowicz, Martyna Kryszczunas, Marek Filipiak, Damian Chojnacki, Marcin Targosz, Tomasz Buda, Barbara Zadrożna, Justyna Kostrzewska, Adam Smelkowski, Kamil Wojciński, Mateusz Wojciński, Łukasz Ponto, Hubert Mróz, Mateusz Pyka i Bartosz Wegner. Opiekunami grupy byli p. Grzegorz Czyż i p. Karolina Przysiuda.
Uczniowie biegali na 60 i 400 m, skakali w dal i wzwyż, rzucali piłeczką palantową, pchali kulą oraz pokonywali ogólnosprawnościowy tor przeszkód. Wszyscy wkładali wiele wysiłku w osiąganie dobrych rezultatów oraz ustanawiali swoje rekordy życiowe. Na zakończenie imprezy każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy „złoty” medal, a cała drużyna puchar dla szkoły.

Grand Prix Wrześni w pływaniu c.d.
Już czwarty raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym cyklu zawodów Grand Prix Wrześni w pływaniu, które odbyły się 6 czerwca na basenie ,,Świat Wodny Cenos”. Chłopcy z gimnazjum płynęli 50 m stylem grzbietowym oraz 25 m stylem motylkowym. Natomiast uczniowie Szkoły Zawodowej płynęli 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem grzbietowym. Tym razem w zawodach wzięli udział: Damian Chojnacki, Marcin Czechowski oraz Adam Słoma. Każdy z uczniów otrzymał dyplom i medal uczestnictwa od p. dyrektor Ewy Kaczmarek i p. Marii Maciejewskiej. Już dziś p. Maciejewska serdecznie zaprasza wszystkich pływających uczniów na przyszłoroczne zawody pływackie z cyklu Grand Prix Wrześni w pływaniu.

Święto Sportu 2009
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas IV, V i VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach integracyjnych ,,Święcie Sportu 2009”ze Szkołą Podstawową nr 6. Nauczyciele sąsiadującej z nami szkoły przygotowali wiele atrakcji i ciekawych konkurencji sportowych. Między innymi były to: dwa ognie usportowione, zabawa rzutna „Poczta”, biegi sztafetowe i skoki dodawane, skoki do kół, rzut kaloszem, jazda na rowerku, kręgle, toczenie opony, slalom z piłką lekarską oraz konkurs strzelecki. Uczniom bardzo spodobała się wspólna zabawa i wielu zintegrowało się i zaprzyjaźniło z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 6. Każdy zawodnik dostał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zajęciach i nagrodę. Przed wręczeniem dyplomów swoimi umiejętnościami tanecznymi pochwaliły się grupy dziewcząt ćwiczących aerobik z obydwu szkół, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.