strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

Sport w naszej szkole

  Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2010/2011

Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej

Dnia 16 maja 2011r. uczniowie gimnazjum pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięli udział w XIII Mistrzostwach Rejonu Poznańskiego ,,Sprawni Razem” w Piłce Nożnej
w Gnieźnie. Celem imprezy była walka o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka.
Do rozgrywek przystąpiły trzy zespoły: z Gniezna, Kłecka i Wrześni. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Ludwiczak, Wawrzyn Wasielewski, Damian Andrzejewski, Kamil Grześkiewicz, Marcin Czechowski, Damian Chojnacki, Marek Filipiak, Tomasz Sommerfeld i Marcin Targosz zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Walczyła jednak dzielnie ze starszymi, dużo bardziej doświadczonymi zespołami. Chłopakom gratulujemy sportowej postawy i dziękujemy za kolejny puchar dla szkoły.

Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”

W dniach 13-15 maja 2011r. na pływalni „Oceanik” w Ostrzeszowie odbyły się XV Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”. Organizatorem imprezy był Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Ostrzeszowie. O medale w różnych kategoriach walczyło 80 zawodników z całego kraju. Do reprezentacji województwa wielkopolskiego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły – Bartłomiej Kryszczunas i Paweł Mocny. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, czterokrotnie stając na podium Mistrzostw Polski.
Paweł Mocny wywalczył dwa medale w stylu dowolnym – srebrny na dystansie 100 m
i brązowy na 50 m. Natomiast Bartłomiej Kryszczunas zajął III miejsce na dystansie 100 m
i IV na 50 m stylem grzbietowym. Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym, z udziałem obu naszych reprezentantów, uplasowała się na III miejscu.

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 28 kwietnia 2011r. odbył się w naszej szkole Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Wzięli w nim udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wrześni
i Czeszewa, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pietrzykowie oraz uczniowie klasy III gimnazjum „życie”. Naszymi reprezentantami byli: Katarzyna Kwita, Łukasz Grzechnik i Krzysztof Matela.
Celem imprezy było nawiązanie kontaktu i współpracy z placówkami dla osób niepełnosprawnych funkcjonującymi na terenie powiatu wrzesińskiego, popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz integracja osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.
Do turnieju przystąpiło 16 zawodników w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu wszyscy tenisiści mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami. Prawie dwugodzinna rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami.

W kategorii kobiet:
I miejsce - Beata Sosnowska (WTZ Czeszewo)
II miejsce - Małgorzata Zakrocka (ŚDS Pietrzyków)
III miejsce - Agata Wojciechowska (WTZ Września)

W kategorii mężczyzn:
I miejsce – Krzysztof Olech (ŚDS Pietrzyków)
II miejsce - Krzysztof Piłat (WTZ Czeszewo)
III miejsce - Błażej Koczorowski (WTZ Września)

Najlepsi tenisiści z rąk pani dyrektor otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla wszystkich pozostałych zawodników przewidziano dyplomy uczestnictwa oraz upominki. Na wyczerpanych zmaganiami sportowców czekał przygotowany w świetlicy poczęstunek, ciastka, cukierki oraz drożdżówki ufundowane przez sponsorów. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Września, piekarni „Achim Staszak” oraz firm MPT „PIK” i Mastersport, którym składamy serdeczne podziękowania.

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu

Dnia 20 kwietnia 2011r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się w Rawiczu. W imprezie startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i poznańskiego. Nasi zawodnicy występujący w różnych kategoriach zdobyli w sumie 9 medali, w tym cztery złote.
• Paweł Mocny – I miejsce 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem dowolnym
• Bartosz Kryszczunas – I miejsce 50 m stylem grzbietowym
• Adam Słoma – II miejsce 100 m stylem grzbietowym
• Justyna Kostrzewska – I miejsce 50 m stylem grzbietowym oraz II miejsce 100 m stylem grzbietowym
• Martyna K. – II miejsce 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym
• Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Paweł Mocny, Bartosz Kryszczunas, Adam Słoma i Jakub Mróz uplasowała się na III miejscu.
Dwoje zawodników z naszej szkoły reprezentować będzie województwo wielkopolskie na Mistrzostwach Polski w Ostrzeszowie, które odbędą się w dniach 13-15 maja 2011r.

XIII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym w Gnieźnie

Dnia 25 lutego 2011r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Czyża wzięła udział w XIII Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się tradycyjnie w Gnieźnie. Celem imprezy była popularyzacja gry w tenisa stołowego oraz eliminacje do Mistrzostw Polski „Sprawni Razem”. W tym roku do udziału w turnieju zakwalifikowały się tylko dziewczęta, triumfatorki X Mistrzostw Rejonu Poznańskiego: Martyna Kryszczunas., Ewelina Niedziela i Weronika Grzechnik.
W imprezie startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i poznańskiego. Jak zwykle na zawodach tego szczebla poziom był bardzo wysoki. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i osiągnęły znakomite wyniki. Martyna Kryszczunas. zajęła medalowe – trzecie miejsce, a Ewelina Niedziela czwarte miejsce wśród dziewcząt młodszych (do lat 16). Natomiast Weronika Grzechnik uplasowała się na szóstej pozycji w kategorii dziewcząt starszych.

 

XII Turniej Mikołajkowy
6 grudnia 2010r. w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się Turniej Mikołajkowy dla Szkół Specjalnych pod patronatem Starosty Powiatu Wrzesińskiego, zorganizowany przez naszą szkołę. Już po raz dwunasty uczestniczyli w nim młodzi sportowcy z Gniezna, Słupcy
i Wrześni.
Zawodnicy zmierzyli się w czternastu różnorodnych konkurencjach, m.in.: wyścig na piłkach skoczkach, przenoszenie wałka w parach, bieg wahadłowy z pałeczką sztafetową, slalom z kozłowaniem piłki, przechodzenie przez tunel, podrzucanie piłeczek na kolorowej chuście, slalom na hulajnodze czy przeciąganie liny. Kibice trojga zaprzyjaźnionych ze sobą szkół bawili się na trybunach dopingując swoich faworytów. Po emocjonującej walce drużyna naszej szkoły zdobyła trzydzieści dwa punkty - co dało nam drugie miejsce w turnieju. Różnicą tylko dwóch punktów zwyciężyli uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
z Gniezna. Na trzecim miejscu z 20 punktami uplasowali się sportowcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy. Sporo emocji budził również turniej halowej piłki nożnej, w którym zajęliśmy również drugie miejsce.
Na zakończenie imprezy kapitanowie drużyn odebrali puchary i dyplomy z rąk pana wicestarosty Waldemara Grzegorka. Natomiast wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i jak przystało na mikołajkową tradycję - paczkę ze słodyczami.

Międzyszkolny Turniej Unihokeja w Poznaniu
9 listopada 2010r. w hali widowiskowo-sportowej „Arena” odbył się Międzyszkolny Turniej Unihokeja, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu.
W zawodach wzięło udział siedem szkół, w dwóch kategoriach – chłopców i dziewcząt.
Mecze eliminacyjne chłopców rozgrywane były w dwóch grupach. Nasi wspaniali zawodnicy nie przegrali żadnego meczu, jednak niekorzystny układ wyników w tabeli dał im szansę na walkę tylko o V miejsce. Mecz ten był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem naszej drużyny wynikiem 1:0. Turniej chłopców wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu.
Natomiast w turnieju dziewcząt wzięło udział tylko pięć zespołów, więc rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i w klasyfikacji końcowej zajęły wysokie trzecie miejsce. Turniej dziewcząt wygrała reprezentacja gospodarzy – ZSS 101 w Poznaniu.
Obie nasze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dziewczęta za zajęcie trzeciego miejsca odebrały puchar i nagrody rzeczowe dla szkoły – piłki.

X Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
4 listopada 2010r. uczniowie pod opieką p. Grzegorza Czyża i p. Karoliny Przysiudy wzięli udział w rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego w Gnieźnie. Oprócz naszych reprezentantów w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Gniezna, Kłecka i Poznania.
Najlepsi szkolni tenisiści zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli: Martyna Kryszczunas, Ewelina Niedziela, Weronika Grzechnik, Anna Kośmider, Wawrzyn Wasielewski, Bartosz Szeliga, Kamil Grześkiewicz, Hubert Nowak, Kamil Wojciński, Krystian Orsztynowicz, Marcin Czechowski, Damian Depczyński oraz Bartosz Kłosowski.
Turniej rozgrywany był systemem pucharowym „do dwóch przegranych”.
W klasyfikacji zespołowej, podobnie jak w ubiegłych latach, zajęliśmy drugą pozycję, zdobywając kolejny puchar dla szkoły.
Natomiast w klasyfikacji indywidualnej w tym roku świetnie spisały się dziewczęta. Martyna Kryszczunas i Weronika Grzechnik zajęły II miejsca, a Ewelina Niedziela III miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Otrzymały one medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a przede wszystkim szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.

IX Jesienny Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych Rejonu Poznańskiego w Gnieźnie
Dnia 7 października 2010r. piłkarska reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w IX Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych Rejonu Poznańskiego w Gnieźnie.
W skład drużyny weszli: Dawid Borecki, Paweł Mocny, Marcin Czechowski, Damian Chojnacki, Marcin Targosz, Wawrzyn Wasielewski, Bartosz Szeliga i Michał Ludwiczak
W rozgrywkach udział wzięło pięć zespołów: z Gniezna, Kłecka, Wrześni oraz dwie drużyny z Poznania. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych meczach z dużo bardziej doświadczonymi zespołami nasza drużyna wywalczyła czwarte miejsce, za które otrzymała pamiątkowy dyplom. Liczymy, że w kolejnych turniejach nasi uczniowie wykażą się równie wspaniałą walecznością i sportową postawą.

ROK SZKOLNY 2009/2010

ROK SZKOLNY 2008/2009