Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2012/2013

II Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego
4 czerwca 2013r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku na boisku zmierzyły się cztery zespoły: z Koła, Rychwału, Słupcy i Wrześni. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Poziom gry był bardzo wyrównany, a emocje towarzyszyły meczom do samego końca. Nasi chłopcy wygrali z Rychwałem 1:0, przegrali z Kołem 1:3 i zremisowali ze Słupcą 3:3. Ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju.
Skład drużyny: Marcin Anglard, Partyk Anglard, Michał Ludwiczak, Bartosz Szeliga, Wawrzyn Wasielewski, Marek Filipiak, Łukasz Pyka oraz Bartosz Kowalczyk, który otrzymał nagrodę indywidualną dla najmłodszego zawodnika turnieju.

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu
Dnia 10 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się w Rawiczu. W imprezie startowali reprezentanci pięciu rejonów: kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego i poznańskiego. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 7 medali, w tym 3 złote.
• Agnieszka Kinel (w kategorii dziewcząt młodszych) zajęła I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
• Barbara Zadrożna (dziewczęta starsze) wywalczyła I miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.
• Justyna Kostrzewska (dziewczęta starsze) zdobyła I miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na 50 m stylem klasycznym.
• Jakub Mróz (chłopcy młodsi) uplasował się na III miejscu na dystansie 100 m stylem dowolnym.

XV Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym w Gnieźnie
Dnia 21 marca 2013r. odbyły się w Gnieźnie XV Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym. Do udziału w tegorocznym turnieju zakwalifikowało się 4 zawodników z naszej szkoły, którzy wcześniej brali udział w rozgrywkach rejonowych. Byli to Martyna Kryszczunas, Justyna Kostrzewska, Szymon Wawrzyn oraz Wawrzyn Wasielewski.
Jak co roku poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a zawody zakończyły się dla nas olbrzymim sukcesem. Martyna Kryszczunas, uczennica klasy II szkoły zawodowej, pokonała wszystkie rywalki i została Mistrzynią Województwa Wielkopolskiego w kategorii dziewcząt starszych (powyżej lat 16). Nasi pozostali reprezentanci, pomimo dzielnej walki, zajęli dużo dalsze pozycje w swoich kategoriach wiekowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda im się powtórzyć sukces Martyny.

XII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego, które odbyły się 13 grudnia w Gnieźnie. Na zawody pojechali najlepsi tenisiści, którzy zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. Oprócz naszych reprezentantów w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Gniezna, Międzychodu i Poznania.
W tym roku w klasyfikacji zespołowej zajęliśmy drugą pozycję.
Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Martyna Kryszczunas zajęła II miejsce, a Justyna Kostrzewska IV w kategorii dziewcząt starszych. Wśród chłopców Wawrzyn Wasielewski zajął III miejsce, a Szymon Wawrzyn IV w swoich kategoriach wiekowych. Wymienieni uczniowie otrzymali szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.