Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2013/2014

I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Miedzychodzie
Dnia 1 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie. W Turnieju brały udział drużyny z Międzychodu, Świebodzina, Gniezna i Wrześni. Nasza drużyna w składzie: Czajka Krzysztof, Pyka Łukasz, Ludwiczak Michał, Anglard Marcin, Anglard Patryk, Kowalczyk Bartosz, Wojciński Kamil, Mróz Hubert, Kubczak Tomasz, Zydor Fabian zajęła III miejsce w rozgrywkach. Gratulujemy naszym dzielnym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Maria Olejniczak

XIII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem” w Gnieźnie
3 grudnia w Gnieźnie odbyły się kolejne rejonowe rozgrywki tenisa stołowego. Na zawody pojechali nasi najlepsi tenisiści, którzy zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. W turnieju uczestniczyli także zawodnicy z Gniezna, Międzychodu, Mosiny oraz dwa zespoły z Poznania.
W tym roku w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy ponownie drugą pozycję. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej Joanna Wrotecka zajęła II miejsce, a Justyna Nowak IV w kategorii dziewcząt starszych. Wśród dziewcząt młodszych III miejsce zdobyła Karolina Dębicka. Natomiast w gronie chłopców Fabian Zydor i Bartosz Szeliga zajęli IV miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wymienieni uczniowie nagrodzeni zostali medalami i dyplomami oraz otrzymali szansę gry w dalszym etapie na szczeblu wojewódzkim.

Zawody pływackie w Rawiczu
Dnia 8 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich w Rawiczu. W zawodach brało udział 11 drużyn z całej Polski. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni i każdy wrócił z zawodów z medalem.
Agnieszka Kinel zajęła I miejsce na 100 m. stylem klasycznym w kat. kobiet starszych
Agnieszka Kinel zajęła II miejsce na 50 m. stylem grzbietowym w kat. kobiet starszych
Justyna Kostrzewska zajęła II miejsce na 100 m. stylem klasycznym w kat. kobiet starszych
Tomasz Kubczak zajął I miejsce na 100 m. stylem dowolnym w kat. mężczyzn młodszych
Paweł Smelkowski zajął II miejsce na 100 m. stylem dowolnym w kat. mężczyzn młodszych
Dawid Kaczmarek zajął II miejsce na 100 m. stylem grzbietowym w kat. mężczyzn starszych
Hubert Mróz zajął II miejsce na 100 m. stylem klasycznym w kat. mężczyzn młodszych
Sztafeta w składzie Krzysztof Czajka, Paweł Smelkowski, Hubert Mróz, Tomasz Kubczak zajęła II miejsce na 4 x 50 m. w kat. mężczyzn młodszych
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pływackich.

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Słupeckiego
3 czerwca 2014r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Słupeckiego. Nasi chłopcy wygrali dwa mecze ze Słupcą i z Rychwałem oraz przegrali pojedynek z Gnieznem. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, 3 zespoły zdobyły po 6 punktów. O miejscach na podium zadecydowała więc różnica bramek, która dała nam trzecie miejsce za Słupcą i Gnieznem. Nasza drużyna walczyła w składzie: Marcin Anglard, Patryk Anglard, Łukasz Pyka, Krzysztof Czajka, Kamil Wojciński, Bartosz Kowalczyk, Dawid Kaczmarek i Paweł Smelkowski.