Sport w naszej szkole

Międzyszkolne imprezy sportowe

ROK SZKOLNY 2014/2015

IV Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego
W środę 3 czerwca 2015 r. drużyna naszej szkoły uczestniczyła w IV Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. Naszą szkołę reprezentowali : Marcin Anglard, Daniel Wojciechowski, Wawrzyn Wasilewski, Krzysztof Czajka, Tomasz Kubczak, Hubert Mróz, Bartosz Kowalczyk, Bartosz Haremza. W Turnieju brało udział pięć drużyn. Pierwszy mecz z drużyną z Konina zremisowaliśmy 1:1 po strzale Bartosza Kowalczyka, drugi mecz z drużyną z Koła wygraliśmy 3:1 po dwóch strzałach Marcina Anglarda i jednej Bartosza Haremzy. Trzeci mecz z drużyną z Rychwała zremisowaliśmy 1:1 , gola strzelił Wawrzyn Wasilewski, a ostatni mecz przegraliśmy z najsilniejszą drużyną Słupcy 2:0.

Po podsumowaniu punktów w turnieju:
1 miejsce zajęła drużyna organizatorów- Słupca
2 miejsce drużyna z Konina
3 miejsce drużyna z Wrześni
4 miejsce drużyna z Rychwała
5 miejsce drużyna z Koła
Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyniku Turnieju szczęśliwi wrócili do szkoły.

Medale na Mistrzostwach Wojewódzkich w Pływaniu
Dnia 15 kwietnia 2015r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Rawiczu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 11 medali. W kategorii chłopców młodszych Hubert Mróz zajął I miejsce na dwóch dystansach: 50 m i 100 m stylem klasycznym. Marek Zielniewicz wywalczył I miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz III miejsce na 50 m stylem dowolnym. Natomiast Hubert Szuba zajął III miejsce na dystansach 50 m i 100m stylem grzbietowym. Z kolei wśród chłopców starszych Dawid Kaczmarek wywalczył II miejsce na 100 m stylem grzbietowym, Paweł Smelkowski III miejsce na 50 m stylem klasycznym, a Tomasz Kubczak zajął III miejsce na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Ponadto sztafeta w składzie: Bartosz Wegner, Hubert Mróz, Hubert Szuba i Marek Zielniewicz zajęła III miejsce na dystansie 4 x 50 m w kategorii chłopców młodszych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Medale na Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym
Ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do udziału w XVII Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się 11 marca w Gnieźnie. Poziom rozgrywek, jak co roku był bardzo wysoki, ale naszym zawodnikom udało się osiągnąć znakomite wyniki. Fabian Zydor wywalczył drugie miejsce w kategorii chłopców młodszych (do lat 16), natomiast Ewelina Konieczka zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt starszych (powyżej lat 16).

Sukcesy na rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego
10 grudnia w Gnieźnie odbyły się XIV Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W zawodach udział wzięli nasi najlepsi tenisiści, wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. W klasyfikacji zespołowej, podobnie jak w ubiegłych latach, zajęliśmy drugą pozycję. W klasyfikacji indywidualnej osiągnęliśmy także znakomite wyniki. Anna Lewoczko zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych. Druga była Monika Konieczka, a czwarta Sylwia Andrzejewska. Wśród dziewcząt starszych drugą pozycję zajęła Joanna Wrotecka, a czwartą Ewelina Konieczka. Natomiast w grupie chłopców młodszych Fabian Zydor zajął drugie, Piotr Bimek trzecie, a Hubert Mróz czwarte miejsce. Wszyscy wyżej wymienieni będą walczyć dalej na Mistrzostwach Wojewódzkich.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
5 grudnia 2014 roku odbyło się szesnaste spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Słupcy i Gniezna na Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowym pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrzesińskiego. Zgodnie z tradycją turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to konkurencje sportowe. Druga część to halowy mecz piłki nożnej. Młodzież biorąca udział w turnieju w stu procentach angażowała się we wszystkie konkurencje i dobrze się bawiła integrując z rówieśnikami i nauczycielami innych placówek.
III miejsce: Września

W trakcie turnieju Święty Mikołaj rozdawał wszystkim słodycze umilając w ten sposób czas zabawy i radości. Wszyscy w czasie turnieju otrzymali drugie śniadanie. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni Ewa Kaczmarek wręczyła pamiątkowe puchary i dyplomy.
Głównym organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Mikołajkowego był Zespół Szkół Specjalnych we Wrześni i działające przy szkole Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych ,,Razem”.

II Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Miedzychodzie
W środę 8 października 2014 roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę w II Międzyszkolnym Turnieju Szkół Specjalnych w Piłce Nożnej w Międzychodzie. W turnieju brały udział drużyny z Międzychodu, Świebodzina, Gniezna i Wrześni. Piłkarze w składzie Tomasz Kubczak, Krzysztof Czajka, Patryk Anglard, Marcin Anglard, Wawrzyn Wasilewski, Dawid Kaczmarek Fabian Zydor, Daniel Wojciechowski, Hubert Mróz, Kamil Wojciński i Patryk Owczarczak wygrali mecz z drużyną z Międzychodu, ale ulegli drużynie ze Świebodzina i Gniezna, zajmując w ostatecznej klasyfikacji III miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów w duchu zasad ,,fair play”.