strona główna

WITAMY I ZAPRASZAMY

 

Rok szkolny 2018/2019

Noc Świętojańska w szkole
„Noc Świętojańska” to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zrealizowane na terenie naszej szkoły, które odbyło się w 14-15 czerwca 2019. Uczniowie na zajęciach poprzedzających Noc Świętojańską zapoznali się z tradycjami i zwyczajami tego święta.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Wielcy malarze - portretowo
Uczniowie klasy 8 prezentowali na forum szkolnym swoje najlepsze prace plastyczne w temacie portret i autoportret , będące wynikiem ćwiczeń plastycznych w ramach realizowanego projektu plastycznego pt.„ Wielcy malarze”.
więcej
Wycieczka na pożegnanie
Dzięki Mateuszowi Bednarkowi – absolwentowi SPdP oraz jego rodzicom dnia 14 czerwca odbyła się wycieczka do Zespołu pałacowo- ogrodowego w Czerniejewie. Uczniowie SPdP mieli możliwość słuchać barwnych opowieści pana przewodnika oraz zwiedzić pod jego kierunkiem sale pałacowe, pokoje hotelowe i wozownię.
więcej
Wycieczka Kazimierz Dolny- Lublin-Sandomierz
W tym roku szkolnym uczniowie szkoły branżowej wybrali się na wycieczkę po ziemi lubelskiej. Zwiedzili kazimierski Rynek z renesansowymi kamieniczkami i słynną studnią, ruiny Zamku i Baszty. Weszli na Górę Trzech Krzyży skąd mogli podziwiać cały, przepiękny Kazimierz Dolny.
więcej
Zanim podejmiesz decyzje zawodowe
Uczniowie klas: VII, VIII oraz III gimnazjum w ramach projektu „Zanim podejmiesz decyzje zawodowe” realizowali zajęcia warsztatowe, które miały za zadanie przygotować młodzież do wejścia na rynek pracy.
więcej
Pożegnanie absolwentów SPdP w Czeszewie
Dnia 10 czerwca uczniowie klasy III SPdP żegnali się ze sobą i swoją wychowawczynią na pikniku w Ośrodku Hipoterapii w Czeszewie. Spotkanie rozpoczęło się od „rodzinnego truskawkobrania”
więcej
Projekt edukacyjny "Spacer z książką"
Uczniowie klas SPdP oraz klasy VIII szkoły podstawowej u.u. w roku szkolnym 2018/2019 realizowali projekt edukacyjny „Spacer z książką”. Młodzież w czasie wybranych zajęć rozwijających komunikowanie się kształtowała nawyki czytelnicze, rozwijała i poszerzała wiedzę o historii Polski
więcej
Uczniowie z wizytą na Fermie w Bierzglinie
Dnia 10 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili fermę w Bierzglinie, która specjalizuje się w chowie bydła mlecznego. Pan Przemysław Kozielski, który jest technikiem weterynarii, zootechnikiem i kierownikiem fermy oprowadził dzieci po niej i zapoznał je z warunkami chowu tych zwierząt.
więcej
Młodzieżowi liderzy zdrowia już wiedzą - narkotyki i dopalacze zabijają
Nasi uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej : Maciej Jęczmionka, Kamil Kucza, Bartosz Wegner i Oskar Dembiński uczestniczyli w szkoleniu ,zorganizowanym dla młodzież z powiatu wrzesińskiego na „Młodzieżowych liderów zdrowia”.
więcej
Zdrowa sprawa - zęby
Wśród uczniów klas 4-6 SP zorganizowano pogadanki i pokazy poprawnego mycia zębów, połączone z fluoryzacją i przygotowywaniem zdrowego drugiego śniadania. Uczniowie dowiedzieli się, że na zdrowie zębów wpływa wiele czynników,
więcej
Rośnij zdrowo
W roku szkolnym 2018/2019 został zrealizowany przez uczniów klas życia projekt „Rośnij zdrowo – higiena osobista i prawidłowe odżywianie w okresie dojrzewania”. Uczniowie poznali zmiany zachodzące w procesie dojrzewania i słownictwo związane z higieną ciała.
więcej
Wycieczka do Silverado City
Niezwykła przygoda czekała na dzieci uczestniczących w wycieczce w dniu 6.06.2019 r . Grupa 14 uczniów wraz z opiekunami udała się do Silverado City – westernowego miasteczka położonego w Bożejewiczkach koło Żnina.
więcej
Zajęcia z elementami biblioterapii
W ramach kompleksowego programu rozwojowego szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego - Nauka – to lubię! uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej biorą udział w roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach z elementami biblioterapii – wspieranie rozwoju społecznego i emocjonalnego.
więcej
Ponownie na podium w Słupcy
Dnia 5 czerwca 2019r. wywalczyliśmy brązowy medal w VIII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. Wygraliśmy z Rychwałem 3:0, zremisowaliśmy ze Słupcą 2:2 i przegraliśmy z Gnieznem.
więcej
Wycieczka do ZOO
Dnia 4 czerwca uczniowie klasy 4 i 5 oraz 4 i 5 u uczestniczyli w wycieczce do nowego zoo w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dzikie zwierzęta tj. slonie, tygrysy czy małpy.
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
Dnia 4 czerwca 1019 r. odbyła się w naszej szkole akcja „ Cała Polska czyta dzieciom” z inicjatywy biblioteki szkolnej i samorządu Szkoły Branżowej. Natalia i Patrycja przedstawiły uczniom klasy 3 opowiadanie Pawła Mazura „ Cudowne wakacje”.
więcej
Dzień Dziecka z Panem Kleksem
Dnia 3 czerwca 2019 roku klasy IVu, Vu, VIu uczestniczyły w lekcji otwartej "Dzień Dziecka z Panem Kleksem". Dzieci wysłuchały opowieści Pana Kleksa, wykonały portret oraz rozwiazywały zagadki za co otrzymały słodkie punkty. Ostatnim zadaniem był odcisk dłoni.
więcej
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Dnia 30 maja 2019 r. trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym turnieju „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w hali sportowej Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni.
więcej
Zielona Szkoła
Zielona szkoła w Warszawie się odbyła,
tym razem na edukację postawiła.
więcej
Wycieczka do ZOO w Poznaniu
W dniu 24.05.2019roku klasy IVu, Vu, VIu uczestniczyły w wycieczce do Zoo w Poznaniu. Uczniowie zwiedzali zoo, obserwowali zwierzęta oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych podczas których mieli okazję z blizka zobaczyć gady o dotknąć węża boa. 
więcej
Dzień Dziecka
Dnia 31 maja 2019 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka – na wesoło. Pierwszym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez klasę III SP pt.: „Skowronek”. Następnie uczniowie ze szkoły przenieśli się na teren boiska, gdzie zaczęły się następujące zabawy, przy dźwiękach muzyki:
więcej
Magiczno - chemiczny Dzień Dziecka
W dniu 31.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach chemicznych. Sprawdzali obecność skrobi w produktach spożywczych, wykonywali magiczne obrazki z zastosowaniem mleka, barwników roślinnych i płynu do naczyń.
więcej
Dzień Dziecka w klasie 4-5
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się na lody i plac zabaw. Mimo niesprzyjającej pogody uczniom dopisywały humory.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Czytam, bo lubię
Dnia 29 maja 2019 r. odbyło się w bibliotece szkolnej podsumowanie projektu „ Czytam, bo lubię” realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 przez uczniów klasy trzeciej.
więcej
Mistrz Chinczyka
27 maja odbyło się podsumowanie turnieju „Mistrz Chińczyka”. W tym roku szkolnym turniej został zorganizowany dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz PdP. Jak co roku uczniowie zapoznali się z zasadami gry planszowej oraz regulaminem rozgrywek.
więcej
Podróż przez cztery pory roku
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klasy I u SP realizowali projekt z zakresu edukacji ekologicznej. Projekt ten kształtował u dzieci prawidłowe postawy wobec środowiska.
więcej
Z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym "Alpaki u Agi"
Dnia 23 maja 2019 r. dzieci z klasy I, II, III i I u SP udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sokołówku. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z alpakami.
więcej
Chromoterapia niebieska
Każdy ma taki dzień kiedy jest smutny. Wszystko jest wtedy w kolorze niebieskim, tak jak Chromoterapia niebieska, która odbyła się 22 maja. W rytmie spadających kropli deszczu zastanawialiśmy się po czym poznamy smutek i co z nim zrobić, gdy już się pojawi.
więcej
Nauka to lubię - Arteterapia
W ramach kompleksowego programu rozwojowego szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego - Nauka – to lubię! odbywają się zajęcia z ARTERAPII. W ramach zajęć uczestnicy tworzą obrazy plastyczne, rzeźbią w glinie, uczą się tkać, obsługiwać urządzenia typu: ploter, wyrzynarka do drewna, maszyna tnąco-wytłaczająca.
więcej
"Chcę być zdrowy"
Klasa I u SP brała udział w roku szkolnym 2018/2019 w projekcie „Chcę być zdrowy”
Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim wyrabianie potrzeby uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej
więcej
Zdrowo się odżywiam
W roku szkolnym 2018/2019 realizowany był projekt „Zdrowo się odżywiam” w kl. I u SP. Miał on na celu zmianę nawyków żywieniowych, zmianę stylu życia, a w szczególności dotyczył on zdrowego odżywiania.
więcej
Wiosenny Konkurs Plastyczny
Znamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Wiosenny świat” zorganizowanego przez bibliotekę i świetlicę !.
więcej
W Dniu Matki
Dnia 24 maja dzieci i młodzież z klas I-III szkoły podstawowej, VIII u.u. oraz IIa, II b i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy zaprosili swoje mamy na wyjątkowe spotkanie. Uczniowie SPdP dedykowali mamom piosenki, układy taneczne , a najmłodsi zaprezentowali się w przedstawieniu „O Strachu na wróble”.
więcej
mTalent
Z wielką radością chcemy poinformować, że Zespół Szkół Specjalnych we Wrześni został zaproszony do wzięcia udziału w walidacji (testowaniu) produktów serii mTalent. Seria nowoczesnych programów wspomagających pracę terapeutyczną firmy Learnetic
więcej
Dzień Ziemi w klasie VIIIu
Jak co roku, z okazji Dnia Ziemi w naszej klasie rozmawialiśmy o tym, co powinniśmy robić, aby dbać o wspólne dobro, jaką jest nasza planeta – ZIEMIA . Oprócz wspólnej pracy plastycznej uczestniczyliśmy w zabawach inspirowanych muzyką natury.
więcej
Święto Polskiej Muzyki
15 maja to Święto Polskiej Muzyki. Dzień ten stał się w naszej szkole okazją do uczczenia Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej. W tym roku obchodzimy 200 – tną rocznicę Jego urodzin.
więcej
Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Wiosennych
Dnia 16 maja 2019 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Wiosennych. Uczniowie kl. IV, V, VI przedstawili wiersze o tematyce wiosennej. Konkurs zorganizowany pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza i nauczycieli języka polskiego.
więcej
Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie
W dniu 7.05.2019 r. uczniowie Szkoły Branżowej oraz klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie, gdzie zapoznali się z rodzajami soli, zastosowaniem NaCl w życiu codziennym, oraz utrwalali pojęcia krystalizacji.
więcej
"Podróż dookoła świata" z Klubem Ortograffiti
Klasa VIIIu. przez cały rok szkolny dzielnie pracuje metodą Ortograffiti, systematycznie rozwijając swoje umiejętności czytania i pisania. W ramach Klubu Ortograffiti w semestrze II zrealizowaliśmy projekt „Podróż dookoła świata”. Głównym celem zajęć było doskonalenie techniki czytania, rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz wzbogacanie słownictwa.
więcej
Wiemy co jeść
W ramach projektu Warzywa i owoce klasy 1,2,3 oraz 4 i 5 szkoły podstawowej zrealizowały lekcje Wiemy co jesc, by stać się super. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się które produkty są zdrowe, a które nie. Tworzyli również swoje własne piramidy żywieniowe.
więcej
Z konewką i grabiami - zostań Małym Ogrodnikiem
Dnia 25 kwietnia 2019 roku grupa uczniów klas II-V wzięła udział z zajęciach pod hasłem: „Z konewką i grabkami – zostań Małym Ogrodnikiem” zorganizowanych przez pracowników poznańskiego Ogrodu Botanicznego. Warsztaty poprzedził spacer po ogrodzie, w trakcie którego uczniowie mieli możliwość poznania roślinności różnych stref klimatycznych,
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Świątecznie i artystycznie w przedszkolu
W poniedziałek, 15 kwietnia… Pracowicie – muzycznie i plastycznie….Artystycznie!
więcej
XII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
11 kwietnia 2019 roku w ramach projektu: „Nauka – to lubię!” grupa uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających – Kółko z fizyki „Dla ciekawych i mających trudności” oraz Kółko chemiczne „Chemia w domu i w szkole” brała udział w XXII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM..
więcej
XII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
9 kwietnia 2019 roku w ramach projektu: „Nauka – to lubię! – grupa uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających – Kółko z fizyki „Dla ciekawych i mających trudności” oraz Kółko chemiczne – „Chemia w domu i w szkole” wzięła udział w XXII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki.
więcej
Chromoterapia żólta
Chromoterapia żółta, która odbyła się w piątek 5 kwietnia, przeniosła nas do Chin. Wycieczka do nich stała się pretekstem do przeżycia radości, którą miał wyzwolić właśnie kolor żółty. Cyklicznie odbywające się zajęcia z różnymi kolorami tym razem pobudziły w uczestnikach wiosenną chęć do życia.
więcej
Kwiecień Miesiącem Książki
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „ Andersenada”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV,V,VI.
więcej
Wracamy z 12 medalami z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w pływaniu
Duży sukces naszych pływaków w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego rozegranych 03.04.2019r. w Rawiczu.
więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
W dn. 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Co roku aktywnie włączamy się w propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia rozwojowego i solidaryzujemy się z osobami z autyzmem organizując Niebieski Dzień w naszej szkole.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Święto Muffinki
Nietypowe Święto Muffinki było okazją, aby wspólnie sprawdzić swoją samodzielność i oczywiście umiejętności kulinarne. Uczniowie kl. IV-Vua i VIIIu. upiekli muffinki, które po prostu rozpływały się w ustach. Szkoda, że zdjęcia nie pokazują tego jak pięknie pachniało…
więcej
Wiem co jem
Nadeszła wiosna, a wraz z nią kolejne spotkanie z projektu " Wiem co jem". Uczniowie dowiedzieli się jakie składniki odżywcze zawierają nowalijki, skąd pochodzi ich nazwa i wspólnie przygotowali zdrowy posiłek.
więcej
Wiosenne Konkursy
W marcu odbyły się w bibliotece szkolnej „Wiosenne konkursy”. Zadania skierowane były do uczniów kl. I-III oraz IV,V,VI. Dzieci klas I-III rozwiązywały zadania pt. ”Wracajcie bociany!”, „Wiosennieje”, „Odważny kwiat”, „Wiosenne poszukiwania”.
więcej
Nauka to lubię ! - Logorytmika¶
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w dodatkowych zajęciach LOGORYTMIKA w ramach kompleksowego programu rozwojowego szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego - Nauka – to lubię!
więcej
Swiatowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data – kombinacja liczb 21 i 3 – nie jest przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa – 3.
więcej
Warsztaty świąteczne w Grzybowie
Szkoły Przysposabiająca do Pracy rozpoczęła przygotowania do Świąt Wielkanocnych
więcej
Święto Liczby ¶
Pomysł Święta Liczby Pi narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku w Instytucie Exploratorium, a jego celem była popularyzacja nauk ścisłych. Datę wydarzenia determinuje amerykański zapis 14 marca: 3.14 - czyli pierwsze trzy cyfry rozwinięcia tej stałej matematycznej.
więcej
Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu
12 marca 2019 roku w ramach projektu: „Nauka – to lubię! grupa uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających – Kółko z fizyki „Dla ciekawych i mających trudności” oraz Kółko chemiczne – „Chemia w domu i w szkole” była w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.
więcej
Najmłodsi w Dino Świat
Dzisiejsze popołudnie uczniowie klas I –III odwiedzili Fantastyczną salę zabaw Dino Świat, gdzie we wspaniałej atmosferze mogli poskakać na trampolinie, bawić się w: suchym basenie z kulkami, samochodem ze zjeżdżalnią rollercoaster, w małpim gaju, tunelu.
więcej
Trenujemy tenisa, więc osiągamy sukcesy!
7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Gnieźnie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, zjechali się na nie zawodnicy z całego województwa.
więcej
Wielcy malarze i ich dzieła - Van Gogh i jego słoneczniki
Na parterze ,w korytarzu naszej szkoły, przy sali nr 20 , zajaśniało od słonecznych kolorów. Pojawiła się bowiem wystawa słoneczników, namalowanych i narysowanych przez uczniów biorących udział w projekcie plastycznym „Wielcy malarze i ich dzieła”.
więcej
Konkurs chemiczno - fizycznyt
W dniu 7 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się II część konkursu fizyczno- chemicznego. Wzięli w niej udział uczniowie kl. III gimnazjum, którzy uzyskali największą liczbę punktów z części pisemnej: testów z fizyki i chemii.
więcej
Dzień Kobiet
Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 4 u.P.,5 u P., 6. u P. i 7u.P. spotkali się aby wspólnie świętować Dzień Kobiet
więcej
Poczta kwiatowa
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy III SPdP przygotowali pocztę kwiatową . Upominek zawierał słodki załącznik, który młodzież wykonała samodzielnie na zajęciach gospodarstwa domowego.
więcej
Loteria fantowa
Dnia 08 marca po raz kolejny odbyła się loteria fantowa zorganizowana dla dziewczynek z naszej szkoły. Akcja cieszy się duża popularnością zarówno wśród młodszych jak i starszych uczennic placówki. Tego dnia każdy los wygrywa.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Konkurs plastyczny Zima
Czwartego marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, który dotyczył tematyki zimowej. Technika wykonania prac przez dzieci szkoły podstawowej była dowolna i każda z prac wyjątkowa. Uczniowie zostali nagrodzeni oraz wyróżnieni indywidualnie oraz grupowo. Zwycięzcom gratulujemy.
więcej
Kółko przyrodnicze w ramach projektu "Nauka to lubię"
Uczniowie klasy czwartej w ramach kółka przyrodniczego poznawali ekosystem lasu. W tym celu odbyli wycieczkę, podczas której prowadzili obserwacje z użyciem lornetki i lupy, wykonywali zdjęcia, zbierali naturalne okazy.
więcej
Dzień pączka
Uczniowie klasy 4 u.P., 5 u.P., 6u.P., 7u.P i przedszkolaki spotkali się na wspólnych zajęciach. Dzieci dowiedziały się jakie produkty w diecie ucznia są wskazane, a których należy unikać. Wspólne zajęcia zintegrowały uczniów i pozwoliły w ciekawy sposób poszerzyć ich wiedzę.
więcej
Polskie tradycje i zwyczaje - tłusty czwartek i ostatki
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych paczków nasmażyła.”
Tradycyjnym powiedzeniem staropolskim rozpoczęły się 28 lutego zajęcia w klasie Iu.u, I-II sp, VIII u.u. Uczniowie poznali polskie tradycje i zwyczaje związane z tłustym czwartkiem i ostatkami przygotowane przez panią bibliotekarkę.

więcej
Wycieczka pociągiem do Poznania
27 lutego br. uczniowie klasy Iu oraz I - II SP wybrali się na wycieczkę do Poznania i tym razem nie autobusem tylko pociągiem. Z Dworca Głównego w Poznaniu przeszliśmy na przystanek tramwajowy, gdzie udaliśmy się do Starego ZOO.
więcej
Nie tylko walentynkowy motyw serca
Konkurs plastyczny „Nie tylko walentynkowy motyw serca” był skierowany dla uczniów szkoły podstawowej i wszystkich klas „życia”. Do organizatora ( p. Doroty Dreli) wpłynęło 60 prac. Niektórzy uczniowie dostarczyli nawet po dwie piękne walentynki.
więcej
Chromoterapia biała
13 lutego odbyły się zajęcia z cyklu Chromoterapii. Kolor biały przeniósł nas w spokojny i czysty świat naszych emocji. W ich kontroli pomogly nam ćwiczenia relaksacyjne, wspólne działania wokalne z rekwizytami i taniec z piórkami.
więcej
Emocje potworka - zajęcia z elementami biblioterapii
Z okazji Walentynek 12 i 14 lutego odbywały się w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii dla uczniów klas I-II-III sp. Historia „Kolorowego Potwora” wprowadziła dzieci w fascynujący język uczuć.
więcej
"Jemy na czerwono" - zabawa walentynkowa
Dnia 15 lutego uczniowie SPdP oraz klasy VIII Szkoły Podstawowej świętowali Walentynki pod hasłem "Jemy na czerwono" . Przygotowali z tej okazji bogate menu: pomidory z mozzarellą, sałatki z czerwoną fasolką i papryką, degustowali ciasta z galaretką i owocami.
więcej
Poczta walentynkowa
Uczniowie klasy III SPdP z okazji Święta Zakochanych przygotowali Pocztę Walentynkową. Dnia 14 lutego dostarczali wyjątkowo słodkie i smaczne przesyłki kolegom , koleżankom oraz nauczycielom naszej szkoły.
więcej
Losowanie totolotka
Wzorem ubiegłych lat pani Marzena Szymkowiak zorganizowała dla chętnych uczniów i nauczycieli zabawę w totolotka. W ostatnich dniach stycznia uczniowie zakreślali swoje szczęśliwe numery. 1 lutego odbyło się losowanie, w trakcie którego wylosowano następujące liczby: 5, 6, 7, 18, 21 i 33.
więcej
Kreatywni na co dzień
W jaki sposób inspirować dzieci do nauki? Wystarczy rozbudzać ich naturalną ciekawość świata – pozwalać na zadawanie pytań, eksperymentowanie i doświadczanie. Im dłużej nauka będzie miała formę atrakcyjnej zabawy, tym dłużej zdobyta w ten sposób wiedza zostanie w pamięci, a dziecko będzie dążyło do odkrywania świata..
więcej
Projekt o Wielkopolsce "Bliżej domu"
W okresie IV-XII 2018r. uczniowie klas IV-VIII realizowali projekt o Wielkopolsce z okazji 100 – lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości pod hasłem „Bliżej domu”. Celem tego projektu było zapoznanie uczniów z regionem, w którym żyją w aspekcie globalnym (położenie geograficzne; historia; legendy; zabytki; sławni Wielkopolanie;
więcej
Program dla szkół
Wszyscy mamy śmieszne miny, bo zjadamy witaminy. Pod takim hasłem odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywania, czyli konieczności spożywania owoców jako źródła witamin i prawidłowego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia.
więcej
Mistrzostwa szkoły w warcabach
Już po raz dwunasty odbył się turniej o mistrzostwa szkoły w warcabach. Jak co roku uczestnicy zapoznali się z zasadami gry, aby wszyscy gracze posiadali taką samą wiedzę i takie same szanse podczas rozgrywek
więcej
Ludowe okulary
W piątek, 4 stycznia, uczniowie klasy IIa Pdp podsumowali projekt edukacyjny pt.: „Ludowe okulary”. W trakcie jego realizacji uczyli się rozpoznawać materialne i niematerialne elementy naszego dziedzictwa kulturowego.
więcej
Życzenia malowane światłem
Jak nakazuje staropolski obyczaj przekazujemy Wam życzenia wszystkiego dobrego na Nowy 2019 Rok. Specjalną technikę fotograficzną - malowanie światłem - zastosowali na zajęciach artystycznych uczniowie klasy III gimnazjum.
więcej
Szkolne jasełka
Jak co roku odbyły się w naszej szkole jasełka. Montaż słowno – muzyczny dotyczący Świąt Bożego Narodzenia przedstawili uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzenia świąteczne.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Te co skaczą i fruwają ...
Nadeszła zima, okres szczególnie trudny dla zwierząt. W dniach 03.12. – 14.12.2018r. wśród uczniów i nauczycieli zespołu szkół została przeprowadzona zbiórka koców oraz karmy dla kotów i psów.
więcej
Bożonarodzeniowy motyw gigant
Konkurs szkolny zorganizowany przez nauczycielkę plastyki przed Świętami Bożego Narodzenia spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Na konkurs wpłynęło 39 prac .Od tych wykonanych indywidualnie, po prace grupowe. Wszystkie przedstawiały przeróżne motywy bożonarodzeniowe, wszystkie też miały swój nieodparty urok.
więcej
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy ...
Jest taki dzień, w którym czujemy szczególną więź. Zarówno uczniowie, rodzice i nauczyciele czujemy się jak jedna wielka rodzina. Ten szczególny dzień wypada 24 grudnia, ale w szkolnym kalendarzu nie ma wówczas zajęć, dlatego przezywamy go nieco wcześniej.
więcej
Marzycielska Poczta dla Mateusza
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy zrobić coś dobrego dla innych i dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji "Marzycielska Poczta", która polega na wysyłaniu kartek i listów do chorych dzieci.
więcej
Bransoletka Niepodległości
14 grudnia 2018 roku odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie „ Bransoletka Niepodległości- z Fasolką Niepodległości” Weronika Sobolewska zdobyła III miejsce a Natalia Cofałka wyróżnienie.
więcej
Bożonarodzeniowe Warsztaty Kulinarne
Uczennice szkoły zawodowej: Wiktoria Kaźmierczak i Natalia Idzikowska uczestniczyły w Bożonarodzeniowych Warsztatach Kulinarnych organizowanych przez SOSW nr2 w Gnieźnie.
więcej
Świąteczne podarunki
18 grudnia odwiedził sekcję rowerową przedstawiciel Klubu Turystyki Rowerowej pan Mieczysław Koczorowski i w imieniu KTR Wrześnianie wręczył paczki ze słodyczami najaktywniejszym rowerzystom naszej szkoły.
więcej
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
Dziś nasze zajęcia rozwijające kreatywność przeniesione zasłały z sali lekcyjnej na boisko szkolne. Radość dzieci była ogromna na widok padającego śniegu...
więcej
Przedstawienie "Zorro" w iTeatr
W piątek 14.12.2018 ponad 16 tysięcy widzów w całej Polsce obejrzało spektakl na żywo z będzińskiego Teatru im. J. Dormana pt.: „Zorro”.
więcej
Flet pasterza
Zapraszamy do obejrzenia teatru cieni p t.: „Flet pasterza”, przygotowanego przez uczniów klasy III, V u.u. i III G.
więcej
Chromoterapia czarna
Ciemny, ponury dzień 14 grudnia okazał się doskonałą okazją do przeżycia kolejnych zajęć z cyklu chromoterapii. Tym razem kolorem przewodnim był czarny.
więcej
Świąteczne zajęcia w Biskupinie
Uczniowie młodszych klas mieli możliwość skorzystania z zajęć związanych ze świętami Bożego Narodzenie na terenie muzeum archeologicznego w Biskupinie.
więcej
Cała polska czyta dzieciom
11 grudnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole już w świątecznym klimacie akcja „ Cała Polska czyta dzieciom”. W akcję czytelniczą zaangażowały się Natalia i Patrycja – uczennice Szkoły Branżowej. Dziewczyny przeprowadziły pod kierunkiem pani bibliotekarki zajęcia w klasie III sp.
więcej
Chatka Świętego Mikołaja
Dnia 4 grudnia dzieci z klas I II III oraz IV i V uczestniczyły w wycieczce do chatki Świętego Mikołaja w Swarzędzu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć interaktywne przedstawienie, dekorować pierniki oraz wysłać listy do Świętego Mikołaja.
więcej
Świąteczne klimaty
Klasa III Szkoły Przysposabiającej do pracy przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia.
więcej
Kolorowa jesień
Na początku grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez Panie Magdalenę Witkowską i Ewę Górczyńską. Konkurs plastyczny dotyczył tematyki złotej, kolorowej pięknej jesieni.
więcej
Integracyjne zajęcia mikołajkowe
6 grudnia odbyly się integracyjne zajęcia mikołajkowe połączone z pieczeniem pierników. Brali w nich udział uczniowie klas: 4 u.p, 5. u.p., 6. u.p., 7. u p., 2. u.p. i dzieci z przedszkola.
więcej
Mikołajki
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki.
więcej
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef
20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.
więcej
Nasza szkolna akcja "Czerwonej kokardki"
W piątek (30 XI br.), w przeddzień Światowego dnia AIDS ,nasi szkolni liderzy zdrowia przeprowadzili akcję „Czerwona Kokardka” na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Swiatowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Misia obchodzony był 25 listopada. To wydarzenie było świętowane także przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to okazja do rozmowy na temat czy misie mieszkają w lesie ?
więcej
Pisanie w kaszce
W kaszce, w bułce tartej, w mące – obojętnie. Jest to idealne zajęcie: ćwiczy motorykę małą, przygotowuje palce do pisania, rozwija koncentrację oraz jest świetną zabawą praktycznie wszędzie w domu i w szkole.
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
W tym szczególnym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się o tradycji wróżb andrzejkowych. „Hokus – pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła złóżmy dary” i od tego się zaczęło...
więcej
Andrzejki u najmłodszych
Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół obchodzili Andrzejki. Nie obyło się bez tradycyjnych wróżb i przedniej zabawy.
więcej
Zdrowie pań - spotkanie szkoleniowe
26 listopada br. odbyło się spotkanie z przedstawicielką PISE we Wrześni - panią Anną Węclewską, podczas którego dziewczęta z klas zawodowych wysłuchały pogadanki na temat zagrożeń rakiem piersi
więcej
Pocztówka dla Niepodległej
9 listopada odbyła się w naszej szkole akcja: „Mamy Niepodległą”. Swoim przesłaniem nawiązuje ona do napisanej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski, która dzięki sprytnie przygotowanej w konspiracji akcji, wykorzystując radiotelegrafy dawnych zaborców została wysłana do przywódców państw biorących udział w I wojnie światowej oraz państw neutralnych.
więcej
Andrzejkowe biesiadowanie
Andrzejkowe biesiadowanie młodzieży z naszej palcówki oraz uczestników ŚDS „ Na Skarpie” na stałe wpisało się w tradycje naszej szkoły. Tegoroczne spotkanie miało charakter szczególny, gdyż odbyło się w nowej siedzibie na ulicy Leśnej 10.
więcej
Program dla szkół
Trwają działania edukacyjne w ramach programu „ Program dla szkół”. Jednym z nich było wspólne przygotowanie kanapek – jemy zdrowo i kolorowo
więcej
Chcę być zdrowy
10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. W tym dniu dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach, środowisku życia i ochronie gatunkowej jeży. Starsi uczniowie wykonali jeże wykorzystując materiał przyrodniczy. To uświadomiło nam, że nie tylko zwierzęta bronią się przed wrogami, lecz robią to również rośliny, wytwarzając kolce, igły, ciernie.
więcej
Chcę być zdrowy
Od września dzieci z klasy I u SP realizują projekt w ramach Szkoły Promującej Zdrowie . Uczą się jak myć ząbki, dbać o higieną osobista . Oto krótka fotorelacja
więcej
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
więcej
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klasy IV – V au oraz VIII u uczestniczyli w integracyjnych zajęciach, podczas których przygotowali maski swoich ulubionych bohaterów.

więcej
Konkurs kulinarny
Uczennice szkoły zawodowej: Natalia i Wiktoria reprezentowały naszą placówkę w konkursie kulinarnym „Jesienne dary na stole” organizowanym przez SOSW w Słupcy. Tematem przewodnim było przygotowanie okolicznościowej dekoracji na jesienny piknik.
więcej
Wiem co jem
Listopad skłonił nas do wykorzystania w naszych kulinarnych poczynaniach darów jesieni. Przygotowaliśmy chlebek dyniowy z dodatkiem imbiru.

więcej
Szkolenia dla młodzieżowych liderów zdrowia
W ramach projektu „Wiem, nie biorę jestem bezpieczny” w listopadzie br. odbyły się w siedzibie Komendy Powiatowej we Wrześni ,kolejne już szkolenia dla uczniów szkoły podstawowej i klas ponadgimnazjalnych na młodzieżowych liderów zdrowia.
więcej
Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości
Przygotowania do tego wyjątkowego święta trwały w szkole już od dłuższego czasu. Towarzyszył im szereg inicjatyw podejmowanych przez uczniów m.in. w klasie IV i V została przeprowadzona lekcja otwarta o temacie „Sto lat temu”.
więcej
Święto Niepodległości w przedszkolu

więcej
Lapbook o Polsce
Z okazji 100-lecia ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: „Lapbook o Polsce”. I miejsce ex aequo zdobyły: kl. VIIIu. oraz kl. IIb PdP, wyróżnienia otrzymały klasy: Iu. SP oraz III PdP. Zwycięzcom gratulujemy!
więcej
Rekord dla Niepodległej
W piątkowe przedpołudnie, 9 listopada, dokładnie o godzinie 11.11, dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W ten sposób zasililiśmy grupę 5 milionów uczniów, którzy w tym samym momencie z dumą odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
więcej
Śniadanie daje moc
9 listopada z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania uczniowie naszej szkoły samodzielnie przygotowywali kanapki na drugie śniadanie . Efekt pracy był odżywczy, estetyczny i apetyczny.
więcej
Święto Niepodległości w klasie III PDP
Z okazji Świeta Niepodległości klasa III PDP wykonała prace plastyczne do opowiadania "Odzyskana niepodległość". z książki "Zdarzyło się w Polsce"
więcej
Ortograficzny lapbook
Właśnie zakończyliśmy pracę nad naszym projektem „Ortograficzny lapbook” w ramach Klubu Ortograffiti. Z wielu małych lapbooków stworzyliśmy jeden w rozmiarze XXL.
więcej
Jak miło spotkać starych znajomych
I znów czas na trochę kultury. A że to koniec października, to Halloween i spotkanie z bohaterami przezabawnej kreskówki pt. „Hotel Transylwania 3”!!!
więcej
Konkurs różańcowy
W październiku odbył się konkurs Różańcowy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie wykonali różańce z różnych materiałów. .
więcej
Dzień papieski
Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Postać św. Jana Pawła II” oraz konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczniowie wykonali bardzo dużo prac plastycznych.
więcej
Konkurs "Sowa biblioteczna"
Ostatniego dnia października rozwiązany został konkurs plastyczny „ Sowa Biblioteczna” . Konkurs zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac.
więcej
Dzień Roweru
4 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Roweru. O tym, że jada na rowerze jest zdrowa i przyjemna wiemy doskonale, jednak najbardziej cieszy, gdy możemy wyruszać na wyprawy rowerowe z rówieśnikami.
więcej
Świeto Dyni
Z okazji Święta Dyni 29.10 w klasie IVu. odbyła się lekcja otwarta. Podczas zajęć uczniowie układali dyniowe puzzle, uczestniczyli w zabawie ruchowej a następnie segregowali nasiona dyni i słonecznika tworząc osobne zbiory. .
więcej
Plastyczne zabawy przedszkolaków

więcej
Dzyń... dzyń... dzyń - zabawa dzwonkami diatonicznymi

więcej
Klub Ortograffiti w naszej szkole
Miło nam poinformować, że od września 2018r. w naszej szkole działa Klub Ortograffiti, który jest atrakcyjną formą realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Do Klubu należą uczniowie kl. IV-Vu. oraz VIIIu., którzy pracują m.in. w oparciu o Metodę Ortograffiti.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Szkolny konkurs plastyczny "Nasza nowa szkoła"
Od września br. szkolnego rozpoczęliśmy naukę w nowej szkole, przy ulicy Leśnej. Pani dyrektor była ciekawa, jak odbierają ten fakt uczniowie. Wpadła na pomysł by dzieciaki przedstawiły to w sposób plastyczny i ogłosiła szkolny konkurs pod hasłem : „Nasza nowa szkoła”.
więcej
Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych
W październiku świętowaliśmy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało „Książka to przyszłość”.
więcej
Ceramika z Artolotnią
W dn. 16.10.2018 odbyły się warsztaty ceramiczne, zorganizowane przy współpracy z Pracownią Ceramiki Artolotnia, w których uczestniczyli uczniowie kl. IV-V, VIII, III gim. oraz III PdP. Glina jest ciekawym materiałem, który rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną.
więcej
W trosce o zdrowie małych i dużych pań
W trzecim tygodniu października br. rozpoczęły się w naszej szkole działania profilaktyczne , uświadamiające wszystkim wagę badań dotyczacych zapobiegania rakowi piersi.
więcej
Festiwal Piosenki Ekologicznej
19 października, w przepięknym „Ranczo w dolinie” rzeki Cybiny, w Puszczy Zielonce, odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej. Oprócz 10 ekip wzięła w nim udział także nasza szkolna drużyna - „Wędrownicy znad Wrześnicy”.
więcej
Byliśmy w kinie
Nowy rok szkolny, to również nowe imprezy kulturalne organizowane od lat przez Szkolny Klub Filmowy. I tak w dniu 2.10.2018r. dużą grupą (kl.Vuu, VI-VIIuu, VIIIuu, IIIuG, IIPdP, IIIPdP, I-IIIP) wybraliśmy się do kina na film pt.” Wielka Stopa”.
więcej
Walczymy z nałogiem palenia tytoniu
W poniedziałki i we wtorki , w pierwszych tygodniach października 2018r. ,w Branżowej Szkole oraz trzeciej klasie gimnazjum zorganizowano dla młodzieży szkolnej, w gabinecie pielęgniarki punkt informacyjno - edukacyjny.
więcej
Dzień Wesołego Przedszkolaka

więcej
Wiem co jem
Uczniowie klasy 6 u.P. i 3. u.G. w ramach wspólnie realizowanego projektu przygotiwali ciasto sezonowe z darami jesieni.
więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W piątek 28 września odbył się VIII Światowy Dzień TM, do którego przystąpiło wiele szkół z różnych krajów.
więcej
Wybory samorządowe w mojej szkole
W dniu 16.10.2018r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu lokalnego. W przygotowaniu projektu brali udział uczniowie klasy: VIIIP oraz IIIG; natomiast w głosowaniu dodatkowo klasy: IBS, IIBS oraz IIIBS.
więcej
Zajęcia z psem
Zajęcia z psem wzmacniają efektywność rehabilitacji i terapii.Dotyk to pierwszy zmysł dzięki, któremu dziecko poznaje i ma możliwość dotknięcia miękkiej sierści, przytulenia się do psa, wsłuchanie w bicie serca psa co zapewnia poczucie bezpieczeństwa.
więcej
Uroczyste otwarcie szkoły
W dniu 11 pażdziernika miała miejsce wyjatkowa uroczystość z okazji otwarcia nowego budynku naszej szkoły przy ul. Leśnej 10
więcej
Lekcja otwarta "Jestem dżentelmenem"
Z okazji Dnia Chłopca odbyła się lekcja otwarta w klasie 6 u. Podczas zajęć podjęto dyskusję jaki powinien być uprzejmy chłopak.
więcej
Leśna szkoła - czyli survival dla każdego
Innowację w roku szkolnym 2018/2019 realizuje klasa III PDP. Ma zachęcać i motywować uczniów do częstszego korzystania z dobrodziejstw przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą, a także wyposażyć ich w umiejętność poruszania się w naturalnym terenie.
więcej
Chromoterapia pomarańczowa
Chromoterapia pomarańczowa, która odbyła się 27 września, wyzwoliła wiele radości i ciepła. Tak właśnie działa kolor pomarańczowy i jego odcienie. Zajęcia integracyjne, nastawione na działania sensoryczne pobudzające smak, węch, wzrok, słuch i dotyk, zapoczątkowała piosenka i gra na patykach.
więcej
Wiem co jem
Uczniowie klasy 6. i 7.u. P. rozpoczęli cylk zajęć z projektu "Wiem co jem".  Z uwzględnieniem wartości odżywczych przygotowaliśmy zdrowe przekąski.
więcej
Dzień Chłopca w klasie pierwszej
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły , o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
więcej
Pierwsze tygodnie w przedszkolu
Pierwsze tygodnie przedszkolaków minęły na poznawaniu rówieśników, pań, nowego miejsca, przystosowaniu się do nowego rytmu dnia. Dzieci w tym czasie zostały wprowadzone w dobry nastrój, relaksację i odprężenie-budowanie poczucia bezpieczeństwa.
więcej
Pożegnanie lata w norweskiej wiosce Arendel
Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy dnia 21 września pożegnali lato w norweskiej wiosce , położonej niedaleko Zagórowa. Arendel to miejsce wyjątkowe.
więcej
Pracownia gospodarstwa domowego w nowej odsłonie
Pracujemy przy blacie roboczym. Gotujemy na płycie indukcyjnej. Wypiekamy w nowoczesnym piekarniku. Przechowujemy i mrozimy żywność w lodówce no Frost. Mamy możliwość wyparzania naczyń.
więcej
Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy
W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego klasa I u SP w trosce o zdrowie jamy ustnej przyłączyła się do programu zdrowotnego pod hasłem „Myjemy i dbamy o ząbki”.
więcej
Pierwsza wizyta w bibliotece
20 września 2018 roku uczniowie klasy I-II-III uczestniczyli w spotkaniu z panią bibliotekarką. Na pierwszych zajęciach czytelniczych „ List w butelce” dzieci zapoznały się z historią dziewczynki, która znalazła tajemniczy list.
więcej
  Nauka - to lubię
W październiku rozpoczynamy realizację projektu: „Nauka – to lubię! – kompleksowy program rozwojowy szkół ponadgimnazjalnych oraz szkoły specjalnej na terenie powiatu wrzesińskiego”
więcej
Byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej
W dniach 12.09-14.09.2018 roku trzynaścioro uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrało się do Kotliny Kłodzkiej. Swoją podróż rozpoczęliśmy w środę wcześnie rano. Już po trzech godzinach zatrzymaliśmy się we Wrocławiu,gdzie spacerowaliśmy po ZOO oraz zachwycaliśmy się światem podwodnym w Afrykarium.
więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego
3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019
więcej

 

Rok szkolny 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego
22 czerwca odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono wyróżniających się uczniów za wyniki w nauce i działalność na rzecz szkoły. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
więcej
Dlaczego należy pić mleko
Uczniowie klasy IV i V biorący udział w ogólnopolskim „Programie dla szkół” podsumowując dotychczasowe działania przygotowali na zajęciach komputerowych ulotkę „Dlaczego należy pić mleko”.
więcej
Wycieczka do Nowego Folwarku
W dniu 19 czerwca uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej uczestniczyli w pieszej wycieczce do Nowego Folwarku. Udała nam się pogoda, nastroje i cała wycieczka. Była wspólna zabawa, rozmowy i gra w piłkę nożną.
więcej
Wycieczka do Nadleśnictwa Gniezno
W dniu 7.06.2018 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Gniezno. Tam zwiedzaliśmy las wraz z leśnikiem, który opowiadał nam o ciekawostkach związanych z lasem
więcej
Pożegnanie Kamila i Kuby
Na ostatnich zajęciach w Ośrodku Hipoterapii w Czeszewie pożegnaliśmy naszych kolegów Kamila i Kubę - pierwszych absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
więcej
Turniej "Mistrzowie Chinczyka"
15 czerwca odbyło się podsumowanie turnieju „Mistrzowie Chińczyka”. W tym roku turniej został zorganizowany dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Jak co roku uczniowie zapoznali się z zasadami gry planszowej oraz regulaminem rozgrywek.
więcej
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Po raz siedemnasty obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W ramach obchodów pani bibliotekarka czytała najmłodszym uczniom naszej szkoły książkę M. Różczki „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!”.

więcej
Chromoterapia - zielony
Zielony kolor stał się motywem przewodnim kolejnych zajęć chromoterapii, które odbyły się 14 czerwca. To on miał wyzwolić w nas spokój. Szukaliśmy go w śpiewie glinianych ptaszków, tańcu terapeutycznym, nazywaniu własnego samopoczucia, uspokajającej mocy zdrowych warzyw i owoców, w radosnym śpiewaniu i graniu.
.
więcej
I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Słupcy
Dnia 6 czerwca 2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VII Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku do rywalizacji stanęło pięć zespołów: z Kutna, Konina, Rychwała, Słupcy i Wrześni.
więcej
Radośnie tworzyć, czyli mam talent plastyczny
Każdy z uczniów, zarówno z klas SP i tych starszych z gimnazjum , ma w sobie zadatki na artystę – plastyka , popatrzcie sami ..
więcej
Z wizytą na SORZE
SORZE, czyli Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ... W dniach 4 i 5 czerwca br. uczniowie klas 4,5,6 i 7 SP , mienili niecodzienną możliwość , zwiedzenia Powiatowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego we Wrześni i przyjrzenia się trudnej pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
więcej
Dbamy o zdrowie naszych mam
W dniu 30 maja br., podczas sympatycznego spotkania-niespodzianki przy kawie ,zorganizowanego przez wychowawców tzw. „klas życia” dla mam uczniów z okazji ich Święta przeprowadzono praktyczne zajęcia z zakresu profilaktyki raka piersi.

więcej
Lekcja chemii
W dniu 6.06.2018 r uczniowie klasy siódmej wraz z opiekunem Panią E. Szymkowiak wzięli udział w wycieczce do Zakładu Oczyszczania Ścieków- Stacji Uzdatniania Wody we Wrześni.
więcej
Konkurs matematyczny
Dnia 29.05.2018 r odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny.W czasie matematycznych potyczek, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej rozpoznawano godziny na zegarze, wykonywano zadania praktyczne na kupno i sprzedaż, obliczano obwody figur oraz rozwiązywano zadania z zastosowaniem ułamków zwykłych.
więcej
Dzień Matki
Dnia 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Młodzież klas SPdP, II gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej wyraziła swoją miłość i wdzięczność słowem i piosenką.

więcej
Nowy autobus
W dniu 28 maja 2018 roku nastąpiła uroczyste przekazanie szkole nowego autobusu. Uczniowie podziękowali panu staroście Dionizemu Jaśniewiczowi oraz pani dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON Annie Skupień za nowy 21 – osobowy autobus
.
więcej
Rośnij zdrowo
Projekt „Rośnij zdrowo – higiena osobista i prawidłowe odżywianie w okresie dojrzewania” został zrealizowany przez uczniów klas życia. Poznali oni zmiany zachodzące w procesie dojrzewania i słownictwo związane z higieną ciała,
więcej
Wiem co to zdrowie
Pod takim hasłem odbył się test wiedzy o zdrowiu dla klas VI i VII. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wiedzy – 20 pytań, który nie były łatwe
więcej
Konkurs plastyczny "Wymarzone wakacje Kacpra"
24 maja 2018 roku gościliśmy we Wrześni Grzegorza Kasdepke. Pod koniec spotkania autor „Kacperiady” wręczył książki ze specjalną dedykacją oraz nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną „Wymarzone wakacje Kacpra”.
więcej
Zielona szkoła
Głodni przygód i wrażeń
i nadzieją na spełnienie marzeń
Nowy bus nas wiózł.
Na wschód się udaliśmy
w Kazimierzu mieszkaliśmy
Nowy bus nas wiózł.
więcej
To nie czary, to nauka...
21 maja br. uczniowie naszej szkoły ,z klas od 4 do 7 SP ,pod opieka nauczycieli : Elżbiety Szymkowiak, Doroty Dreli i Jerzego Marosza udali się do SSP NR6 we Wrześni, gdzie doświadczali organoleptycznie cudów nauki...
więcej
Kuchnia amerykańska
Uczniowie klasyII i III Szkoły Przysposabiajacej do Pracy prezentują rezultaty swojej pracy w kuchni. W ramach zajęć przeżywają przygodę z kuchnią amerykańską
więcej
Zazieleniło się zakwitło
Uczniowie klasyII i III Szkoły Przysposabiajacej do Pracy prezentują rezultaty swojej pracy w ogrodzie.
więcej
XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Uczniowie klasy I, II, III, IV uczestniczyli w obchodach Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września. W poniedziałek 7 maja najmłodsi obejrzeli przedstawienie o Profesorze Książeczce. Dzieci dzięki animatorkom przeniosły się do bajkowego świata ożywionego siłą fantazji.
więcej
Wiosenny konkurs plastyczny
8 maja 2018 roku rozwiązany został szkolny konkurs plastyczny „Wiosna wokół nas”. Przyznano trzy miejsca i wyróżnienia. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorem konkursu była biblioteka i świetlica szkolna.
więcej
Malowanie pianą
Sztuka i twórczość artystyczna daje nam wiele możliwości ekspresji. Nie od dziś wiadomo, że wyrażanie swoich emocji w sztuce pozwala się wyciszyć, uspokoić jak również przeżyć niezwykle radosne chwile.
więcej
Bezpieczni na drodze
Uczniowie naszej szkoły, szkoły podstawowej i starszych klas „życia” ,przez dwa miesiące ( od marca do kwietnia) uczestniczyli w projekcie edukacyjno- plastycznym, mającym na celu przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze .
więcej
Akcja fluoryzacja
Co roku, w naszej szkole w trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci z klas 1-6 SP, prowadzona jest fluoryzacja .Jest to prosta i skuteczna metoda zmniejszająca zapadalność na chorobę próchnicowa zębów.

więcej
Szkolni Liderzy Zdrowia
Młodzież z naszej szkoły wzięła udział w szkoleniu „Młodzieżowych liderów zdrowia”. Szkolenie zorganizowane zostało przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną oraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów .
więcej
Wyjazd do teatru
27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na spotkanie ze sztuką do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. Pinokio, jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej.
więcej
XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Dnia 26 kwietnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Branżowej Szkoły uczestniczyli w XXI Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu.
więcej
Pieśn o fladze
Zapraszamy do obejrzenia recytacji wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - "Pieśń o fladze", w wykonaniu uczennic klasy II gimnazjum, uczestniczek Międzyszkolnego Integracyjnego Konkursu Poezji Patriotycznej, w szkole nr 102 w Poznaniu.

więcej
Godło z sitodruku
Tuż przed majowymi świętami uczniowie klas PDP przystąpili do Konkursu. W ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonali godło Polski.
więcej
Chromoterapia - czerwony
25 kwietnia, po raz kolejny, odbyły się zajęcia chromoterapii. Tym razem poddaliśmy się oddziaływaniu koloru czerwonego.
więcej
W pracowni mleczarstwa
W ramach „Programu dla szkół” uczniowie klasy IV oraz V odwiedzili w dniu 26.04.2018r. pracownię mleczarstwa w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Dyrektor PCEZ pan Marek Dyba przypomniał uczniom, jak ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa mleko i jego przetwory.
więcej
Dzień Książki w Bibliotece Publicznej
Uczniowie klasy II-III w ramach obchodów Światowego Dnia Książki uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej we Wrześni - Filia nr 1.
więcej
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia to najważniejsze święto czytelników obchodzone na całym świecie od 23 lat. Z tej okazji w naszej szkole w poniedziałek był dniem wyjątkowym.
więcej
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu
Dnia 17 kwietnia 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Rawiczu.
więcej
Dzień czekolady
12 kwietnia przypada Dzień Czekolady, która jest przysmakiem większości dzieci jak i dorosłych. Tego dnia panie Agnieszka Masłowska- Wszelaka i Marzena Szymkowiak zrobiły dla uczniów czekoladę według własnego przepisu.
więcej
Warsztaty wikliniarskie
Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy VIIu brali udział w warsztatach wikliniarskich
więcej
W kopalni soli w Kłodawie
W dniu 05.04.2018 r. uczniowie Szkoły Branżowej i Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami: Panią D. Narożną i Panią E. Szymkowiak wzięli udział w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie.
więcej
Nasza szkoła na niebiesko
Od kilku lat nasza szkoła aktywnie włącza się w akcję propagowania wiedzy na temat autyzmu. 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego też nie mogło zabraknąć nas wśród szkół, które pokazują solidarność z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem neurorozwojowym.
więcej
Ogrody emocji
W konkursie plastycznym „Ogrody emocji”, inspirowanym legendą wielkanocną pt.: „ Trzy cedry”, udział wzięli uczniowie klas PDP oraz II gimnazjum.
więcej
Chromoterapia
Chromoterapia polega na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Już w starożytnym Egipcie, Indiach czy Chinach wiedziano, że barwa dostarczana w postaci kolorowej wiązki światła może oddziaływać na samopoczucie i reakcje fizjologiczne.
więcej
Trzy cedry
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia legendy wielkanocnej pt.: „ Trzy cedry”, do której ilustracje wykonali uczniowie klasy II gimnazjum.

więcej
Wielkanocne inspiracje plastyczne
Wielkanoc to zwyczajowy czas przygotowywania różnego rodzaju dekoracji . Uczniowie na zajęciach plastycznych i artystycznych , z zapałem tworzyli małe dzieła sztuki ,podtrzymując tradycje zdobnictwa wielkanocnego .
więcej
Zajęcia wielkanocne w klasie II-III
Wtorkowe przedpołudnie 27 marca 2018 roku uczniowie klasy II-III spędzili na zajęciach wielkanocnych przygotowanych przez panią bibliotekarkę.
więcej
Wielkanocne pocztówki
Uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy poznali nową aplikację do tworzenia grafiki. Przygotowali świąteczne, elektroniczne pozdrowienia dla swoich bliskich wykorzystując aplikację piZap.
więcej
Konkurs fizyczno - chemiczny
W dniu 23 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole II etap konkursu wiedzy fizyczno- chemicznej.
Po I etapie pisemnym zakwalifikowało się czworo uczniów z klasy III gimnazjum.
więcej
Wiosenny Turniej Klas
W dniu 20 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się wiosenny turniej klas, w którym wzięli udział klasy VI i VII szkoły podstawowej. Uczniowie rywalizowali ze sobą, walcząc o miejsca na podium.
więcej
Warsztaty w Szreniawie
Uczniowie klas Ia, Ib i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w Warsztatach wielkanocnych w Szreniawie
więcej
W Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala
W dniu 8 marca uczniowie kl. VII i VII u. odwiedzili Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie. Zobaczyli makiety, które przedstawiały różne wydarzenia historyczne i przyrodnicze.
więcej
Dzień Liczby Pi
We wtorek 13 marca pani Marzena Szymkowiak po raz kolejny zorganizowała konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej z okazji Święta Liczby Pi.
więcej
Loteria fantowa z okazji Dnia Kobiet
Uczniowie klas III SPdP oraz II gimnazjum przygotowali pełen niespodzianek dzień z okazji Święta Kobiet. Tego dnia wszystkie dziewczynki , dziewczyny i panie otrzymały życzenia, kwiatki, słodkości oraz wzięły udział w loterii fantowej.
więcej
Dzień Kobiet
Tegoroczny Dzień Kobiet był dla uczniów klasy 4u.u. i 6u.u. inspiracją do wykonania kwiatów techniką mieszaną. Podczas zajęć wykorzystano także elementy koloroterapii i logorytmiki.
więcej
Medale na Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym
Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XX Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się 7 marca w Gnieźnie. Poziom rozgrywek, jak co roku był bardzo wysoki.
więcej
Od obory do kartonika z mlekiem
W miesiącu styczniu 2018 roku uczniowie klasy IV oraz V wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Od obory do kartonika z mlekiem” Przy pomocy kredek, farb, wydzieranek lub innej formy wyrazu artystycznego należało stworzyć pracę plastyczną, w której dzieci zobrazowały swoją odpowiedź na pytanie: skąd się bierze mleko?
więcej
Wiem co jem
W piątek 2.marca odbyły się kolejne zajęcia z projektu " Wiem co jem", w którym biorą udział klasy: 6.u.p. i 2.u.g.
Tym razem uczniowie przygotowali potrawę na bazie makaronu z dodatkiem zuelonej pietruszki i mięsa.
więcej
A my lubimy plastykę...
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie tworzą wszelkie prace plastyczne, które odzwierciedlają ich kreatywność i umiejętności artystyczno - plastyczne.
Oto wybrane przykłady prac, wykonane przez uczniów klas młodszych i starszych podczas lekcji plastyki i zajęć artystycznych. Jak wam się podobają?
więcej
Pożegnanie pani Ewy Zakrzewskiej
Rozchodząc się na ferie, ze wzruszonymi sercami, pożegnaliśmy się z Panią Ewą Zakrzewską.
Pani Ewo dziękujemy za wszystko !

więcej
Pożegnanie pani Ewy Zakrzewskiej
Dnia 9 lutego uczniowie klas: VII szkoły podstawowej, II gimnazjum oraz SPdP u.u. pożegnali się z panią Ewą Zakrzewską , nauczycielem biologii i techniki, miłośnikiem przyrody, pedagogiem o wielkim, otwartym dla dzieci i młodzieży sercu.
więcej
Przyjęcie walentynkowe
Uczniowie klasy III SPdP z okazji Walentynek przygotowali i podzielili się smacznym, kruchym serduszkiem z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.
więcej
Walentynki
Ostatni tydzień przed wyczekiwanymi feriami upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego.
więcej
Bal karnawałowy
Przed feriami odbył się w naszej szkole bal maskowy. Uczniowie bawili się w maskach wykonanych własnoręcznie.
więcej
Nasze polskie zwyczaje - zapusty
Dnia 8 lutego 2018 r. ( tłusty czwartek ) klasa II-III uczestniczyła w zajęciach „ Nasze polskie zwyczaje – zapusty”. Dzieci wysłuchały wszystkich informacji na temat tradycji i obrzędów związanych z tłustym czwartkiem, zapustami, ostatkami przygotowanymi przez panią bibliotekarkę.
więcej
Konkurs fotograficzny "Oaza zieleni w różnych porach roku"
Uczniowie naszej szkoły: Maja, Natalia, Andrzej, Dawid i Łukasz uczestniczyli w projekcie „Oaza zieleni w różnych porach roku”. Organizatorem projektu była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu i jej 9 oddziałów regionalnych. Młodzież wykonywała zadania od maja do listopada.
więcej
Kreatywne lekcje plastyki - inspiracje zimą
Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce.

więcej
Z wizytą w warsztacie samochodowym
25 stycznia uczniowie klasy IIIG pod opieką pedagoga szkolnego i wychowawcy odwiedzili warsztat samochodowy pana Sławomira Kubiaka znajdujący się przy ulicy Piastów we Wrześni. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu zawodowego przygotowującego uczniów do wybory zawodu.
więcej
Zabawa na cztery fajerki
Najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Takie zadanie miała „Zabawa na cztery fajerki” – czyli projekt realizowany przez klasę III PDP, w ramach zajęć kształtujących kreatywność. W poniedziałek 22 stycznia, uczniowie spotkali się z nauczycielami i kolegami, aby go podsumować.
więcej
Portret Babci, Dziadka
21 i 22 styczeń to ważny dzień dla naszych babć i dziadków. Z tej okazji nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Portret Babci, Dziadka”.

więcej
Urodziny Kubusia Puchatka
W naszej szkole świętowaliśmy po raz pierwszy urodziny Kubusia Puchatka -Skończył on 92 lata . Za datę jego urodzin uważa się 18 stycznia 1926 roku, kiedy to ukazała się książeczka „Kubuś Puchatek”.
więcej
Cisza, która uczy - czy to możliwe?
W czwartek 18.01 odbyła się lekcja nawiązująca do koncepcji lekcji ciszy wg Marii Montessori. Opowieść o aniołku, który szukał zimy pobudzała nie tylko wyobraźnię, ale stwarzała okazję do uczestniczenia w ćwiczeniach koncentracji uwagi i wielu zadaniach pobudzających zmysły.
więcej
Wycieczka do Palmiarni
Uczniowie klasy 4.u.p., 6.u.p. i 2.u.g. zwiedzili poznańską palmiarnię. Pani przewidnik ciekawie opowiadała o egzotycznych roślinach, pokazała wszyskim owocującą kawę, trzcinę cukrową, wanilię, pieprz i wiele kaktusów otaz drzew cytrusowych.
więcej
Spotkanie z policjantem
W dniu 16.01.2018 roku uczniowie klas VI, VII SP, II i III Gim oraz I Zawodowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Powiatowej Komendy Policji st. sierż. Tomaszem Michalakiem. Tematem pogadanki była cyberprzemoc wśród uczniów i jej konsekwencje.
więcej
Zdrowe odżywianie
Dnia 13 stycznia 2018 r. odbyły się zajęcia w ramach "Programu dla szkół”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I – III. Dzieci rozróżniały produkty zgromadzone w „ sklepie” na zdrowe i niezdrowe.
więcej
Warsztaty plastyczne "Czarujemy zimę"
W dn. 11.01. wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych „Czarujemy zimę”. Był to czas twórczego eksperymentowania z różnymi materiałami, fakturami.
więcej
Wiem co jem
W piątek odbyły się kolejne zajęcia z projektu " Wiem co jem ". Uczniowie dowiedzieli się jakie są składniki pokarmowe dające energię i dlaczego należy je spożywać.
więcej
"Gloria In excelsis Deo"
„Gloria In excelsis Deo” – Chwała Bogu na wysokości – zabrzmiało gromko i radośnie podczas Koncertu kolęd, który odbył się 5 stycznia. Usłyszeliśmy w nim znane kolędy, wykonane przez uczniów – solistów, duety i chóry, także nauczycielski.

więcej
Anioł Bożego Narodzenia
Przed Świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Anioł Bożego Narodzenia. Spośród uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców
więcej
Zapach i smak Bożego Narodzenia
W grudniu uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczyli się przygotowywania potraw wigilijnych i świątecznych.
więcej
Podsumowanie projektów czytelniczych
W grudniu nauczyciel bibliotekarz podsumował projekty realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkie projekty czytelnicze zostały zrealizowane według przyjętego harmonogramu. W czasie spotkania podsumowującego uczniowie przedstawili książki, które wykorzystywali w czasie realizacji projektów.
więcej
Jasełka
W ramach projektu edukacyjnego, 22.12.2017r. zostały wystawione jasełka zatytułowane „Bożonarodzeniowe tradycje świąteczne w Polsce”. Uczniowie kl. II gim. przedstawili historię tradycji bożonarodzeniowych z wielu regionów Polski.
więcej
Bożonarodzeniowe Warsztaty Ekologiczne
21 grudnia 2017 roku uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Bożonarodzeniowych Warsztatach Ekologicznych. Uczniowie z przyniesionych przez siebie odpadów zrobili przepiękne ozdoby: łańcuchy, choinki, bombki,gwiazdy, którymi ozdobili salę na jasełka.
więcej
Znak pokoju
W środę, 20 grudnia, odbyło się świąteczne spotkanie integracyjne pt. „ Znak pokoju”. W czasie jego trwania uczniowie słuchali poezji, tworzyli muzykę instrumentalną na żywo, ruchem interpretowali muzykę klasyczną, zdobywali nagrody w „konkursie prezentowym”, tańczyli i śpiewali.
więcej
"Czapeczka"
Zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: „ Czapeczka” , przygotowanego przez uczniów klasy II gimnazjum, w ramach zajęć artystycznych -
Film opowiada o Świętym Mikołaju - pół żartem pół serio. A także o tym, że nie warto kraść.
więcej
Wizyta na fermie bydła mlecznego w Jarosławcu
Dnia 21 grudnia 2017r. uczniowie klasy czwartej oraz piątej zwiedzili fermę w Jarosławcu specjalizującą się w chowie bydła mlecznego. Kierownik fermy p. Dariusz Zych zapoznał dzieci z warunkami chowu tych zwierząt oraz przeznaczeniem mleka, którego głównym odbiorcą jest Spółdzielnia Mleczarska "Jana" w Środzie Wielkopolskiej.
więcej
Cała Polska czyta dzieciom"
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna wspólnie z samorządami uczniowskimi: Szkoły Podstawowej i Szkoły Branżowej zorganizowała świąteczną akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
więcej
"Moja wymarzona choinka"
Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Moja wymarzona choinka” Technika wykonywania prac to choinki przestrzenne lub 3D. W konkursie brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i PDP.
więcej
Spotkanie wigilijne w świetlicy szkolnej
Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku. W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne mające na celu wywołać radosny nastrój oraz wzmocnić wzajemne relacje oparte na szacunku, akceptacji i miłości.
więcej
Projekt czytelniczy „A może książka?”
Głównym celem projektu było ukształtowanie nawyku czytania oraz promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie biorący udział w projekcie przeczytali książki z zakresu beletrystki młodzieżowej.
więcej
Podsumowanie projektu "Kto czyta nie błądzi"
W piątek 15 grudnia klasa II- III podsumowała projekt czytelniczy „ Kto czyta, nie błądzi”. Uczniowie przypomnieli książki, które czytali w czasie trwania projektu. Pani bibliotekarka i wychowawczyni klasy przyznały Erykowi Bonieckiemu nagrodę za najciekawszy, samodzielnie wykonany dzienniczek lektur..
więcej
Niezwykłe miejsce w Poznaniu - Muzeum Rogala
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przeżyli wiele pozytywnych emocji w Muzeum Rogala w Poznaniu. W pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich uczestniczyli „szczony” i „mele” czyli chłopacy i dziewczyny z naszej grupy.
więcej
W Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego
8 grudnia uczniowie klasy IIIG pod opieką pedagoga szkolnego i wychowawcy odwiedzili Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego w ramach realizacji Projektu Preorientacji Zawodowej. Grupą naszych uczniów zaopiekował się pan Wojciech Tyc, który oprowadził nas po różnych pracowniach.
więcej
XIX Turniej Mikołajkowy
Zajęcia w dniu 6 grudnia w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka mają niecodzienny charakter. Tego dnia uczniowie naszej placówki spotykają się z kolegami z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Słupcy i Gniezna, aby zmagać się w sportowych konkurencjach oraz turnieju piłki nożnej.
więcej
Światowy Dzień AIDS
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, jak co roku, włączyli się w akcję CZERWONA KOKARDKA. Przez cały dzień wszyscy nosili przypięty ten symbol solidarności i tolerancji.
więcej
Wpadła gruszka do fartuszka
30 listopada 2017 roku odbyły się zajęcia w ramach programu promującego wśród uczniów zdrowe odżywianie przygotowane i przeprowadzone przez wychowawcę klasy II-III panią M. Grandke i bibliotekarkę. Celem zajęć było ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw.
więcej
Andrzejkowe biesiadowanie
Minął rok od spotkania pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Skarpie” z młodzieżą naszej szkoły. W kalendarzu ponownie pojawiła się ważna data – 29 listopada , wigilia św. Andrzeja. Dzień spełnił oczekiwania zarówno uczniów Zespołu Szkół jak i zaproszonych gości.
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
W tym szczególnym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się o tradycji wróżb andrzejkowych. Uczestnicy wrzucając pieniążek do wody i wypowiadając magiczne słowa „Hokus – pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła złóżmy dary” rozpoczęli udział w różnych wróżbach aby dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości.
więcej
W tle narodowego święta
Uczniowie kl. VIu. I VIIu. wzięli udział we wspólnej lekcji „Podróż po Polsce”, podsumowującej poznane wcześniej wiadomości o naszym kraju.
więcej
Konkurs "Jesienne czytanie"
W środę 29 listopada 2017 roku odbył się „ Jesienny konkurs pięknego czytania”. Uczniowie klasy IV, V, VI przedstawili wiersze o tematyce jesiennej. W konkursie uczestniczyło 20 osób.
więcej
Święto Pluszowego Misia
28 listopada klasa II- III uczestniczyła w zajęciach z okazji Święta Pluszowego Misia, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września. Dzieci poznały historię pluszowej zabawki, wysłuchały przygód Miśka oraz wykonały pracę plastyczną – portret Misia.
więcej
Fabryka bombek - Jak to się robi?
W dniu 28 listopada wybraliśmy się do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Bardzo chcieliśmy poznać kolejne etapy wytwarzania bombek choinkowych.
więcej
Sukces Wiktorii
27 listopada 2017 roku nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego „Petronelka z pyrki". Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września. Uczennica klasy II szkoły podstawowej Wiktoria Helwich zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas I-III .
więcej
Projekt "Książka Ja, TY i uczucia
Celem projektu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do literatury, do spędzania wolnego czasu z książką. Chcemy przekonać dzieci, że czytanie może rozwijać ich wyobraźnię, poszerzać wiedzę na temat ludzi i świata.
więcej
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Uczniowie kl. VIIu. uczestniczyli w lekcji na temat praw dzieci w Polsce i na świecie. Okazją do tego był obchodzony 20-go listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jakie prawa mają dzieci? My już wiemy!
więcej
Andrzejki
W piątek klasy 4u.p. i 6 u.p. poznały zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Filiżanki przewidywały szczęście w przyszlości, z kart wynikało dokąd dzieci pojadą, a także jaki zawód będą wykonywały w przyszłości.
więcej
Wiem - nie biorę. Jestem bezpieczny.
Uczniowie klasy VII: Ilona Lewandowska i Mateusz Dekowski w czwartek 23 listopada 2017 r. na godzinie wychowawczej postanowili podzielić się wiedzą z resztą klasy ze szkolenia ,,Wiem-nie biorę. Jestem bezpieczny.”
więcej
Wiem - nie biorę. Jestem bezpieczny.
W dniu 22 listopada 2017 r. dwójka uczniów klasy VII: Ilona Lewandowska i Mateusz Dekowski uczestniczyli w szkoleniu w ramach projektu ,,Wiem-nie biorę. Jestem bezpieczny.” Szkolenie odbyło się na Komendzie Powiatowej we Wrześni.
więcej
Kto czyta nie błądzi
17 listopada gościliśmy w naszej szkole mamę Oli – panią Ewę, która przeczytała uczniom klasy II-III opowiadanie z książki „ 12 ważnych opowieści”.
więcej
Konkurs religijny
Z okazji 300- lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej odbył się w ZSS konkurs wiedzy dotyczący historii obrazu. W konkursie brali udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły branżowej.
więcej
Śniadanie daje moc
Po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Śniadaniowe Święto. 14 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz uczniowie klas szkoły podstawowej , gimnazjum i SPdP u.u. przygotowywali pożywną kanapkę pełną witamin na drugie śniadanie.
więcej
"Rzuć palenie razem z nami"
W dniu 14.11.2017. w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów, oraz obejrzeli prezentację pt.”Rzuć palenie razem z nami” , w której zawarto informację o szkodliwości palenia tytoniu.
więcej
Święto Niepodległości
Uczniowie klasy VI wzięli udział w tegorocznej akademii upamiętniającej 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnieli m.in. wszystkim odbiorcą jak ważna jest dla kraju wolność i jaką wielką odwagą wykazali się nasi przodkowie walczący w jej obronie.
więcej
Jesteśmy Polakami
Interaktywne zadania umieszczone na platformie LearningApps, które rozwiązywali uczniowie kl. VIIu. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości były doskonałym sposobem na powtórzenie najważniejszych wiadomości o Polsce.
więcej
Konkurs plastyczny "Jesienny pejzaż"
Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny o tematyce jesiennej - „Jesienny pejzaż”. Technika wykonywania prac była dowolna. Najciekawszą pracę wykonała klasa IV u SP.
więcej
Dzień Postaci z Bajek
Z pewnością wielu z nas i to niezależnie od wieku ma swojego ulubionego bohatera z dzieciństwa. Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku wczesnoszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.
więcej
V Konkurs Różańcowy i Konkurs na Koronę
Dnia 7 listopada został rozstrzygnięty V Konkurs Różańcowy i Konkurs na Koronę z okazji 300- lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Uczniowie wykonali różańce z : kasztanów, kukurydzy, jarzębiny, pianki, suchych kwiatów, cukierków, bibuły, papieru i słomek, makaronu, pluszowych kuleczek, żelek, tektury.
więcej
Zajęcia w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej
1 października 2017 roku uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej- Filia we Wrześni w ramach projektu czytelniczego „Czytanie i świata poznawanie to dla nas przyjemne zadanie”.
więcej
Święto dyni
Jak co roku uczniowie klas 4 u.p., 6 u.p., i 2 u.g. obchodzili święto dyni. Z tej okazji wydrążyli dynie, z których zrobili lampiony i przygotowali słodkie babeczki.
więcej
Halloween
W naszej szkole w środę 25 października odbył się konkurs na najstraszniejszy kostium Halloweenowy i dynię. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami.
więcej
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych odbywał się pod hasłem „ Książka nas łączy”. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki.
więcej
Zdrowy posiłek
Kolejna odsłona wspólnego przyrządzania posiłków w klasie 6 u.p. I 2 u.g. Tym razem uczniowie przygotowali zdrowe zapiekanki z wykorzystaniem jesiennych warzyw.
więcej
Rajd rowerowy
W dniu 21.10.2017 r. sekcja turystyki rowerowej pod opieką J.Marosza zorganizowała rajd rowerowy do Marzenina. Podziwialiśmy piękno przyrody w czasie jesieni.
więcej
Lekcja muzealna
Uczniowie klasy 4u.p., 6.u.p. I 2u.g. uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej na terenie Muzeum okręgowego w Kominie. Zwiedzili również wystawy przedstawiające koniński zamek, odkrywkową kopalnię i eksponaty powykopaliskowe
więcej
Tydzień Pisania Listów
W dniach od 9 do 15 października 2017 roku w naszej szkole w ramach Tygodnia Pisania Listów zorganizowano akcję „ Kartka dla Wiktorii z Torunia”. Uczniowie z klasy IV i VI u.u. wykonali kartki dla chorej czteroletniej Wiktorii.
więcej
Dzień Nauczyciela
Dnia 13.10.2017 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Przedstawienie pt.” Szkolny alfabet’ przygotowali uczniowie klasy V, VI, II gimnazjum oraz I ZSZ pod kierunkiem swoich opiekunów. Uczniowie, piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień.
więcej
Dzień Nauczyciela
Uczniowie klas SPdP, II gimnazjum oraz VI i VII szkoły podstawowej u.u. dnia 13 października świętowali Dzień Nauczyciela. Spotkanie swoją obecnością uświetniła pani dyrektor Ewa Kaczmarek. W pogodny nastrój uczniów i nauczycieli wprowadziła rytmiczna samba, która cieszyła nie tylko uszy ale także oczy widzów.
więcej
Akcja "Różowa kokardka"
11 października, jak co roku, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi w naszej szkole zorganizowano we współpracy z wrzesińskim PISE – dzień różowej kokardki.
więcej
Wycieczka do Zakopanego
Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w konkursie ,,Narysuj swoje prawa” w dniach 6-11 października uczestniczyliśmy we wspaniałej wycieczce do Zakopanego . Nie byłoby tego sukcesu i tak wspaniałej nagrody gdyby nie pani Dorota Drela pod kierunkiem której przygotowaliśmy zwycięską pracę.
więcej
UNICEF
Nasz szkoła od kilku lat włącza się w akcje UNICEF.
więcej
Matma z Matlandią
Matematyka może być przygodą! O tym przekonali się uczniowie kl. VIIu., którzy doskonalili swoje umiejętności matematyczne korzystając z programu dla uczniów klas 4-7 Matlandia.
więcej
Dzień Pomidora
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy , II gimnazjum i klasy VII szkoły podstawowej u.u. dnia 9 października świętowali Dzień Pomidora. Obchody święta poprzedzone zostały przygotowaniem tematycznych prac plastycznych, które ozdobiły szkolny korytarz
więcej
TIK i bezpieczeństwo
W naszej szkole wykorzystujemy TIK w pracy z uczniami z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Korzystamy ze specjalistycznych, komputerowych programów edukacyjnych oraz tabletów z oprogramowaniem dostosowanym do potrzeb naszych uczniów.
więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
29 września 2017 roku odbył się VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do konkursu. 54 uczniów oraz 18 nauczycieli zmagało się z zadaniami, które należało rozwiązać w ciągu 3 minut.
więcej
Wiem co jem
Uczniowie klasy 6 u.P. i 2 u.G. spotkali się aby przygotować zdrowy posiłek. Rozmowa o zbilansowanym żywieniu przerodziła się we wspólne działanie.
więcej
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
więcej
Zielona szkoła
W dniach 21-22.09.2017r. byliśmy na Zielonej szkole w Toruniu i Kruszwicy. Nasz pobyt był zorganizowany dla młodszych dzieci, szczególnie tych, które jeszcze nigdy nie spały poza domem bez rodziców.
więcej
Sprzątanie Świata
Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w Sprzątaniu Świata 2017 hasło:,,Nie ma śmieci-są surowce".
więcej
Dzień Chłopca w klasie VII
28 września wszyscy chłopcy z klasy VII z okazji swojego święta, Dnia Chłopaka, otrzymali prezenty od swoich koleżanek. Odpakowanie prezentów było frajdą dla wszystkich chłopaków.
więcej
Dzień Chłopca
Uczniowie klasy 4 i 6 u.P. spotkali się z okazji Dnia Chłopca na wspólnych zajęciach kreatywnych. Zwieńczeniem wspólnego trudu była słodka niespodzianka.
więcej
Spotkanie z książką i biblioteką
Najmłodsi uczniowie szkoły uczestniczyli w pierwszych powakacyjnych zajęciach w bibliotece szkolnej. Bibliotekarka zapoznała uczniów z wzruszającą opowieścią o dobroczynnej mocy książek „ O dzieciach, które kochają książki”.
więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego
4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018
więcej

Rok szkolny 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego
23 czerwca 2017 roku o godz. 9.00 uroczyście zakończylismy rok szkolny 2016/17.
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
Uczniowie klasy I-II-III w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” poznali historię wilka, który trafił do Baśniowego Lasu. Sympatyczny wilk spotyka tam Czerwonego Kapturka, Babę- Jagę, Królewnę Śnieżkę. Okazało się, że aby upiec pyszną szarlotkę , trzeba najpierw przeżyć mnóstwo przygód! .
więcej
Rajd pieszy do Nowego Folwarku
Słonecznego, bezchmurnego poranka 20 czerwca 2017 r. klasa VI SP wraz z wychowawczynią wyruszyli na rajd pieszy do Nowego Folwarku. Po drodze zwiedziliśmy Wrześnię, park Józefa Piłsudskiego i zalew wrzesiński. Bardzo zmęczeni po 7 kilometrowej trasie dotarliśmy do celu.
więcej
Wiem jak ratować życie
Uczniowie klasy IV –V w drugim semestrze zrealizowali projekt z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej „Wiem jak ratować życie”. Przeszli przeszkolenie z zakresu sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, poznali numery alarmowe oraz nauczyli się układać osobę nieprzytomna w pozycji bezpiecznej.
więcej
Ogród w cztrech porach roku
Przez cały rok uczniowie kl. I-III G u.u. brali udział w projekcie edukacyjnym „Ogród w czterech porach roku”, który przybliżył młodzieży tematykę świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska, więź emocjonalną z otaczającą go przyrodą poprzez podejmowane działania na rzecz środowiska oraz kształtowania właściwych postaw wobec przyrody.
więcej
Razem dla rozwoju
Czwarty rok uczniowie klasy V i VI brali udział w ogólnopolskim projekcie „Razem dla rozwoju – aktywna Edukacja Globalna w szkołach” realizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU.
więcej
Wycieczka do Spichlerza Rocka
Dnia 14 czerwca grupa młodzieży z różnych poziomów kształcenia wzięła udział w wycieczce do Spichlerza Rocka w Jarocinie. Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy o muzyce rockowej oraz poznanie historii muzyki rockowej w Polsce.
więcej
Wycieczka do Giecza
We wtorek, 13 czerwca 2017, wybraliśmy się rezerwatu archeologicznego w Gieczu. Pod opieką przemiłych pań przewodniczek braliśmy udział w zajęciach.
więcej
Bajecznie ekologicznie
12 czerwca 2017 roku odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Bajecznie ekologicznie”. Projekt realizowany był od listopada do maja 2017 roku przez uczniów kl. IV- VI pod kierunkiem Z. Andrzejczak – Tomys i Ewy Górczyńskiej. Celem projektu było motywowanie do czytania i rozwijanie pozytywnego stosunku do świata przyrody.
więcej
Bajki z przesłaniem
Uczniowie klasy I-II-III zakończyli w czerwcu cykl zajęć „Bajki z przesłaniem- podstawy wartościowego życia”. Dzieci od września 2016 do czerwca 2017 roku poznały dziesięć bajek z morałem.
więcej
Wiem. Czuję ... Pomagam!
W maju i czerwcu uczniowie kl. IV-V i VI u.u. brali udział w projekcie edukacyjnym Kulczyk Foundation „Wiem. Czuję… Pomagam!”, który przybliżał młodym odbiorcom tematykę społecznego solidaryzmu.
więcej
Wycieczka do Rogowa
Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej i VI u.u w dniu 7.06.2017 r. uczestniczyli w wycieczce do Rogowa. Zaurolandia to park, który spełnił nasze marzenia o podróży w czasie. Na wyciągnięcie ręki spotkaliśmy blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów.
więcej
Światowy Dzień Bociana Polskiego
1 maja przypada Światowy Dzień Bociana Polskiego. Po raz pierwszy w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny związany właśnie z tym dniem. Technika wykonywania prac była dowolna.
więcej
Lekcja chemii w oczyszczalni ścieków
W dniu 5 czerwca 2017 r uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wraz z panią E. Szymkowiak wzięli udział w lekcji chemii w terenie. Zapoznali się z metodami oczyszczania ścieków: mechaniczną, biologiczną oraz chemiczną.
więcej
Podsumowanie projekty "Legendy wrzesińskie"
5 czerwca 2017 roku uczniowie kl. IV,V,VI podsumowali projekt edukacyjny „Legendy wrzesińskie”, który realizowali w II semestrze roku szkolnego 2016/2017. Głównym celem projektu było poznanie i zebranie legend wrzesińskich.
więcej
"Wyprawa do grodu" - wizyta w Poznaniu
Uczniowie kl. VI i VI u.u. wzięli udział w wycieczce do Poznania. Odwiedzili poznańska palmiarnię, oraz uczestniczyli w zajęciach tematycznych pt.: „Wyprawa do grodu” w Bramie Poznania. Świetna, nowoczesna ekspozycja, przedmioty, które można było dotknąć oraz interesujące zajęcia praktyczne sprawiły, że czas spędzony w Bramie Poznania minął bardzo szybko.
więcej
Kuchenne zmagania klasy 5
Uczniowie klasy 5 u.u. przygotowali wiosenny twarożek z witaminami pod postacią rzodkiewki, szczypiorku i zielonego ogórka. Było pyszne, bo zrobione własnoręcznie.
więcej
W centrum zabaw DINO
Dnia 2 czerwca dzieci kl.I-II-III i I-II-III uu SP wybrały sie do centrum zabaw dla dzieci DINO. Świętowały tam swój dzień  mając do dyspozycji basen z kulkami, zjeżdżalnie, trampolinę i inne fantastyczne zabawki.
więcej
Zielona szkoła STEGNA 2017
Droga na Zieloną Szkołę przez Malbork prowadziła.
Nad rzeką Nogat zamek niezmienną potęgą stoi,
ale Krzyżaków się już nikt nie boi.
Trójmiasto słońcem nas witało,
uroku Gdańska wciąż mamy mało.

więcej
Projekt UNICEF-u "Po pierwsze dziecko"
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w projekcie UNICEF „Po pierwsze dziecko”. Nasze spotkanie było okazją do rozmowy na temat sytuacji dzieci na całym świecie, szczególnie tych, które ze względu na toczące się w ich państwach konflikty zbrojne zmuszone są opuszczać swoje kraje.
więcej
Z wizytą w bibiotece dziecięcej
Najmłodsi uczniowie odwiedzili bibliotekę dla dzieci, gdzie z okazji Dnia Dziecka mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach.
więcej
W Dzień Dziecka z matematyką na wesoło
Uczniowie klas IV- VI obchodzili swoje Święto biorąc udział w Konkursie Matematycznym.Rozwiązywali zadania praktyczne,zagadki matematyczne.
więcej
Dzień dziecka z teatrzykiem "Korona"
1 czerwca uczniowie klas I – III z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami bajki „Kraina Lodu” w Bibliotece Pedagogicznej we Wrześni. Bajkę w formie teatrzyku kamishbai zaprezentowała pani Halina Lepka.
więcej
II miejsce na Turnieju Piłki Nożnej w Słupcy
31 maja 2017r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VI Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego. W tym roku na boisku zmierzyły się cztery zespoły: z Turku, Rychwała, Słupcy i Wrześni.
więcej
To chyba ... ryba
Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczno-techniczny "To chyba ..... ryba". Pomysłów na prezentację ryb było wiele. Na wystawie konkursowej można było podziwiać ryby nie tylko namalowane czy narysowane ale wykonane w formie przestrzennych rzeźb.
więcej
Podsumowanie konkursu "Wrzesińskie legendy"
19 maja br. nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „ Wrzesińskie legendy”. W konkursie ,zorganizowanym przez nauczycielkę plastyki wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej.
więcej
W muzeum archeologicznym w Grzybowie
24 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej z klas 4-5 i kilkoro uczniów z klasy 6 ,2 i 3 odwiedziło gród Słowian i muzeum archeologiczne w Grzybowie. Pogoda okazała się ,jak na zamówiona z katalogu. Było to ważne ,gdyż lwia część zajęć przewidziana została do prowadzenia na świeżym powietrzu.
więcej
Zanim podejmiesz decyzje zawodowe
Uczniowie klasy III gimnazjum pod okiem wychowawcy oraz pedagoga szkolnego przez cały rok przygotowywali się do podjęcia trafnej decyzji zawodowej.
więcej
Międzyszkolny Turniej Profilaktyczny
Dnia 25 maja w sali gimnastyczne Zespołu Szkół w Nowym Folwarku spotkali się przedstawicieli 11 szkół podstawowych z gminy Września. Uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami teoretycznymi z zakresu uzależnień i zdrowego stylu życia.
więcej
Dzień Matki
Dnia 23 maja odbyła się uroczystość z okazji najpiękniejszego dnia roku – Dnia Matki. Mamy z radością przyjęły zaproszenie dzieci – uczniów klas : VI szkoły podstawowej, gimnazjum i ponadpodstawowej.
więcej
Zajęcia kreatywne
Najmłodsi brali udział w wiosennych zajęciach polisensorycznych. Szukali wiosennych kolorów, wąchali bzy i olejek eteryczny kojarząc się z letnim wiatrem, zamienili się na chwilę w pszczółki szukające naktaru...
więcej
Rośnij zdrowo
W maju odbyło się podsumowanie projektu „Rośnij zdrowo– higiena osobista i prawidłowe odżywianie w okresie dojrzewania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym”
więcej
Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke
Uczniowie klasy I-II-III uczestniczyli w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke. Pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem scenariuszy
i dziennikarzem.

więcej
Zapach i smak wakacji
Dnia 19 maja uczniowie klas II SPdP oraz I/II gimnazjum poczuli prawdziwy smak i zapach wakacji. Piątek był wyjątkowo słoneczny, bezchmurny i upalny. Wycieczka przebiegała trasą Kruszwica – Inowrocław.
więcej
Konkurs wiedzy o zdrowiu
Pod koniec kwietnia uczniowie z klas IV – VI SP rywalizowali ze sobą rozwiązując test wiedzy o zdrowiu i zasad zdrowego żywienia. Test składał się z 20 pytań, po podsumowaniu wyników jury wyłoniło zwycięzców
więcej
W Beskidzie Sądeckim
W dniach 09.05. - 13.05.2017r. grupa uczniów z gimnazjum oraz szkoły zawodowej przecierała górskie szlaki Beskidu Sądeckiego. Naszą bazą wypadową była miejscowość Piwniczna-Zdrój, położona w Dolinie Popradu, przy granicy polsko - słowackiej.
więcej
Sukces Marysi i Weroniki w konkursie recytatorskim
Już po raz XVII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Jarocinie. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I G - Weronika Gibowska i Marysia Nowak. Tematem konkursu były "Pejzaże malowane piórem".
więcej
W Egipskim Salonie Urody
16 maja br., uczniowie klasy 3 gimnazjum i kilkoro uczniów z innych klas ,w ramach poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu realizowanego programu zajęć artystycznych ,wzięło udział w wycieczce do muzeum archeologicznego w Poznaniu przy Starym Rynku.
więcej
Światowy Dzień Zdrowia
W kwietniu obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w teście o tematyce zdrowotnej. Test składał się z 25 pytań, po podsumowaniu wyników jury wyłoniło zwycięzców.
więcej
Z wizytą u Marii Dąbrowskiej
Dziś tj. 5 maja zwiedziliśmy dworek w Russowie, który jest domem rodzinnym słynnej, polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej. Oglądaliśmy również obrazy stworzone przez nią i próbowaliśmy swoich sił w malarstwie.
więcej
Byli w Lądzie
Uczniowie klasy I gimnazjum uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lądzie. Podczas zajęć z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji multimedialnej o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, obejrzeli wystawę przyrodniczą oraz wysłuchali informacji o zwierzętach żyjących na terenie parku.
więcej
Dzień Ziemi
Podczas obchodów DNIA ZIEMI uczniowie klasy IV u dołączyli do świętowania tego dnia, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego.
więcej
Krakowiaczek jeden
Klasa czwarta i piąta przygotowała dla całej szkoły przedstawienie kukiełkowe pt. „Krakowiaczek jeden”. Wystawiono je na akademii z okazji Święta Flagi i Święta Uchwalenia Konstytucji. Przedstawienie było podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego na godzinie wychowawczej pt. „Portret miasta Krakowa”.
więcej
Dzień Ziemi
W tym roku DZIEŃ ZIEMI w naszej szkole był podzielony na sześć etapów. I etap - uczniowie samodzielnie  wyhodowali szczypiorek, rzeżuchę, bazylię, tymianek ,,DARY ZIEMI" , zakupili warzywa z pobliskich straganów i wykonali zdrowe i przepyszne kanapki
więcej
Festiwal Nauki i Sztuki
Dnia 26 kwietnia 2017 roku uczniowie gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w XX Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu. Na tegoroczny festiwal zostało przygotowane wiele ciekawych wykładów z pokazami.
więcej
Spotkanie z panem Marcinem Brykczyńskim
W ramach I wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami „ KSIĄŻKA NA WALIZKACH” uczniowie kl. I-II-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Marcinem Brykczyńskim – autorem licznych wierszy i opowiadań dla dzieci
więcej
Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich
25 i 26 kwietnia uczniowie kl. I-II-III, IV, V uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzieci kl. I-II-III wysłuchały wierszy z tomu „Tajemnice zwierząt”, a następnie wykonały pracę plastyczną – mega kolorowankę „ Las”.
więcej
Z wizytą w Lednogórze
Uczniowie klasy 4 i 5 u.u. w ramach projektu " Bliżej kultury " poznali życie w dawnej Polsce. Zwiedzili skansen w Lednogórze, brali udział w lekcji muzealnej " W kuźni u kowala" oraz samodzielnie wykonali zabawkę, jaką bawili się nasi przodkowie.
więcej
Mózg przez nos
Taki tytuł nosiły warsztaty muzealne ,w których wzięli udział, w ramach poszerzania wiadomości z zajęć artystycznych, uczniowie klasy 2 gimnazjum oraz zainteresowani tym tematem uczniowie z innych klas naszej szkoły. Zajęcia miały miejsce w muzeum archeologicznym w Poznaniu i były prowadzone przez panią archeolog, pracownicę tegoż muzeum.
więcej
Spotkanie z panem Markiem Piekarczykiem
Niedzielne popołudnie (23.04. 2017) spędziliśmy w niesamowicie twórczej atmosferze. Mieliśmy okazję spotkać się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury z p. Markiem Piekarczykiem - wokalistą, autorem tekstów, liderem zespołu TSA, a w ostatnim czasie jurorem w programie The Voice Of Poland.
więcej
Spotkanie z młodzieżą z Frankfurtu
Dnia 12 kwietnia nasza szkole odwiedzili uczniowie z Frankfurtu przebywający na wymianie w Kolaczkowie. Podczas spotkania uczniowie wspólnie uczestniczyli w poszukiwaniu jaj wielkanocnych oraz grach i zabawach świątecznych.
więcej
Owoce i warzywa
W miesiącach marcu i kwietniu uczniowie klas I-II-III oraz I-III u.u w ramach akcji,, Owoce i warzywa"wykonywali na zajęciach plastycznych oraz bibliotecznych zakładki do książek.
więcej
Pisanka czy kraszanka
W dniach 6 i 11 kwietnia br. uczniowie Szkoły Podstawowej wybrali się w krótkie podróże do Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Obie grupy poszerzyły swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, biorąc udział w warsztatach rękodzielniczych pod tytułem: „Pisanka czy kraszanka?”. Warsztaty były prowadzone przez pracowników muzeum.
więcej
Wielkanocne zajęcia otwarte
W środę 12 kwietnia 2017 uczniowie kl. I-II-III uczestniczyli w lekcji „ Dlaczego jajko jest symbolem świąt wielkanocnych?” Uczniowie dowiedzieli się, że jajko jest jednym z symboli wielkanocnych. Oznacza odrodzenie się przyrody. Poznali również inne symbole towarzyszące Świętom Wielkanocnym.
więcej
Zajączek w klasie VIu
Kolorowo, wiosennie i świątecznie zrobiło się w naszej klasie. Zauważył to ZAJĄCZEK, który odwiedził naszą klasę pozostawiając słodkie upominki. Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni za piękny gest.
więcej
Śniadanie wielkanocne
Najmłodsi uczniowie poznali dzisiaj zwyczaje wielkanocne, wykonali kartkę okolicznościową i zjedli wspólne śniadanie.
"Niech czas Wielkanocy utrzyma nasze marzenia w mocy by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia."

więcej
Etnowarsztaty w naszej szkole - Poznajemy Chiny
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć dzisiaj (tj. 11.04) w etnowarsztach, które poprowadził pan Robert Maciąg – podróżnik, autor książek o tematyce podróżniczej, dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic.
więcej
Wycieczka do Śmiełowa
Deszcz i pochmurne niebo przywitało uczestników wycieczki  do Śmiełowa. Dzień 7 kwietnia mimo nieprzychylnej pogody pełen był jednak ciepłej, radosnej i wiosennej atmosfery.
więcej
Las w wiosennej odsłonie
21 marca kiedy przyszła oczekiwana wiosna w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny związany z porą roku. Technika wykonania prac była dowolna. Podsumowanie konkursu odbyło 5.04.2017r.
więcej
Spotkanie z dietetykiem
W dniu 5 kwietnia br. ,w ramach działań naszej szkoły, jako Szkoły Promującej Zdrowie zostało zorganizowane dla chętnych rodziców i nauczycieli spotkanie z dietetykiem, panią Martą Karnafel. Tematem spotkania było ukazanie wpływu sposobu żywienia dzieci i młodzieży na ich wagę i zdrowie dziś oraz w dalszym , dorosłym życiu.
więcej
Spotkanie z policjantem
We wtorek 28 marca odbylo sie spotkanie uczniow gimnazjum i zsz z policjantem Powiatowej Komendy Policji panem Adamem Wojcinskim. Pogadanka dotyczyła zagrożeń w sieci.
więcej
Spotkanie z tłumaczem
Dnia 27 marca uczniowie II klasy ZSZ wzięli udział w spotkaniu z panią Ewa Jasińska Davidson tłumaczem języka angielskiego i hiszpańskiego w ramach projektu Angielski tu i tam- czyli dlaczego warto uczyć się języków obcych.
więcej
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Fantastyczne obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej Filia we Wrześni z udziałem uczniów z klasy I-II-III.
więcej
Z wizytą w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej
W ramach przygotowań do podjęcia decyzji zawodowych uczniowie klasy III gimnazjum wybrali się do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni.
więcej
Konkurs przyrodniczy
Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym wzięli udział w konkursie przyrodniczym pod hasłem "Znam leśne zwierzęta" . Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Weronika Sobolewska z klasy III gimnazjum i Paulina Piechowiak z klasy I przysposabiającej do pracy.
więcej
Mali floryści potrafią
Z nadejściem wiosny uczniowie klasy VI wcielili się w małych florystów. Uczyli się rozpoznawać pierwsze wiosenne kwiaty, a także tworzyli z nich własne kompozycje.
więcej
Żyj smacznie i zdrowo
W ramach podsumowania programu edukacyjnego " Żyj smacznie i zdrowo" , klasa 3 gimnazjum wykonała sałatkę ryżową. Program ma na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz postaw proekologicznych i samodzielności. Poniżej możemy zobaczyć wyniki pracy uczniów.
więcej
I miejsce w ogólnopolskim konkursie
Miło nam poinformować wszystkich , iż w ogólnopolskim konkursie Narysuj Swoje Prawa, organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom klasa 6 Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka we Wrześni, pod kierunkiem plastycznym pani Doroty Dreli, zajęła I miejsce.
więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła razem z Fundacją JiM i innymi placówkami włączyła się w akcję „Autyzm. Chcemy być sobą”.
więcej
W teatrze
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji obejrzeli przedstawienie „ Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego.
więcej
Rajd wiosenny
W dniu 25.03.2017 r. sekcja turystyki rowerowej pod opieką J. Marosza zorganizowała rajd rowerowy w poszukiwaniu wiosny ścieżkami i duktami leśnymi Nowego Folwarku i Marzelewa. Już jest …wiosna !
więcej
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Otrzymaliśmy dotację na zakup nowości wydawniczych
więcej
Sukcesy na Mistrzostwach Wielkopolski w Pływaniu
Jak co roku nasi najlepsi pływacy przywieźli medale z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się 22 marca w Rawiczu.
więcej
W muzeum pszczelarstwa
Pierwszy wiosenny piątek spędziliśmy w Muzeum pszczelarstwa. Pani przewodnik opowiedziała nam o zwyczajach pszczół i poczęstowała wszystkich waflem z miodem.
więcej
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny najmłodsi uczniowie witali wraz z Marzanną, którą sami wykonali. Zima została obrzucona śnieżkami i wgnana za pomocą zimnych ogni, a wiosna przybyła z pierwszymi kwiatami i powracającymi ptakami.
więcej
Konkurs fizyczno - chemiczny
W dniu 17.03.2017 r uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wzięli udział w drugim etapie konkursu sprawdzającego wiedzę z dziedziny fizyki i chemii.
więcej
Z wizytą w zakładzie cukierniczym
Uczniowie klasy I i II szkoły zapoznali się z pracą cukiernika w zakładzie cukierniczym "Kuczora"
więcej
Dzień Kobiet - wiosna za progiem
8 marca od lat pozostaje dniem miłych niespodzianek dla dziewczynek, młodych kobiet oraz pań w naszej szkole.
Z okazji Święta Dnia Kobiet odbyła się, ciesząca niesłabnącym zainteresowaniem, loteria fantowa.

więcej
Turniej Tenisa Stołowego
Siódmego marca odbyło się podsumowanie dziewiątego szkolnego turnieju tenisa stołowego. W tym roku turniej został zorganizowany w trzech kategoriach: dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum u.u łącznie z uczniami PDP oraz gimnazjum.
więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu
Polska już trzynasty raz włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Ten dzień obchodzony jest 7 lutego przez około 100 państw na całym świecie. Przez cały luty trwały wydarzenia związane z tym dniem.
więcej
Zdrowe odżywianie
2.03 2017r. odbyła się lekcja otwarta, w której brali udział uczniowie klasy 4,5 i 6 u.u. Korzystając z książki kucharskiej krok po kroku przygotowano sałatkę owocową.
więcej
Nasze przyjaciółki pszczoły
27 lutego 2017 roku zakończyliśmy projekt: „Nasze przyjaciółki pszczoły”. Pracując nad realizacją projektu wzięliśmy udział w wycieczce do skansenu pszczelarskiego w Swarzędzu, gdzie wykonaliśmy świeczki z wosku i podziwialiśmy rzeźbione ule
więcej
Magiczna zima
W miesiącu styczniu w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny związany z porą roku – zimą. Technika wykonywania prac była dowolna. Podsumowanie konkursu odbyło 23.02.17r.
więcej
Tworzymy komiksy
W ramach projektu „Serce i rozum, czyli jak oswoić uczucia” uczniowie klasy IIIG tworzyli komiksy w programie toondoo, obrazujące reakcje na słowa „proszę, przepraszam, dziękuję” w sytuacjach, które mogą wywołać konflikty.
więcej
Rogalowe muzeum
Uczniowie klasy 2,3,4 i 5u. zwiedzali dziś rogalowe muzeum w Poznaniu. Każdy mógł własnoręcznie wykonać rogale i dowiedzieć się co nieco z historii Poznania.
więcej
Losowanie totolotka
W związku z rocznicą pierwszego losowania totolotka w Polsce, pani Marzena Szymkowiak po raz drugi zorganizowała dla uczniów i nauczycieli zabawę w lotto.
więcej
Kuchnia włoska w SPdP
W lutym uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na zajeciach przygotowywali dania kuchni włoskiej.
więcej
Wizyta w przedszkolu "Mali Przyrodnicy"
21 lutego odwiedziliśmy Przedszkole „ Mali Przyrodnicy” we Wrześni. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczennice I klasy gimnazjum- Marysia , Weronika, Ania przeczytały bajkę „ Czerwony Kapturek”.
więcej
Światowy Dzień Kota
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, my świętowaliśmy w poniedziałek 20 lutego. Pani Ewa Górczyńska przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji. Dzieci kl. I-II-III poznały historię kotki Wierusi. Opowiadanie pochodziło z książki Renaty Piątkowskiej „ Mruk”.
więcej
Kreatywna lekcja plastyki
Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Prawda jest taka, że zabawy te należą do wyjątkowo brudzących, ale mimo to warto do nich zachęcać dzieci, bo harmonijny rozwój zmysłów to pożywka dla rozwoju mózgu i całego układu nerwowego.
więcej
Dzielimy się sercem w Dni Walentynek
Dnia 14 lutego w Dniu Zakochanych uczniowie klasy II SPdP upiekli słodkie ciasteczka. Z radością podzielili się kruchymi serduszkami z kolegami, koleżankami oraz nauczycielami. Uroczyste obchody Walentynek dla uczniów klas gimnazjum, pdp oraz VI s.p. u.u. odbyły się trzy dni później.
więcej
Walentynki w bibliotece
We wtorek, 14 lutego 2017 roku biblioteka szkolna zorganizowała Walentynki z „ Wielką Księgą Uczuć” G. Kasdepke. Rozmawialiśmy na temat uczuć i w jaki sposób możemy wyrażać swoje emocje. Wysłuchaliśmy opowiadania „Tęsknota”, „Miłość”.
więcej
Podsumowanie I półrocza
Najlepsze wyniki w nauce w I półroczuu roku szkolnego 2016/17 w szkole zawodowej.
więcej
Biblioteka szkolna poleca !
Serię książek "Werka Rozterka"
Zabawna i ciepła opowieść o rodzinie, przyjaźniach i zwyczajnym życiu, które potrafi być fascynującą przygodą. Tytułowa bohaterka – Werka to dziewczynka roztrzepana, pełna niekoniecznie mądrych pomysłów.
więcej
Cisza, która uczy
„Nie ma niczego w umyśle, czego najpierw nie było w zmysłach” – to stwierdzenie Marii Montessori przyświecało spotkaniu uczniów kl. VI u.u. i II PdP.
więcej
Bal maskowy
Uczniowie najmłodszych kalas ostatni dzień przed feriami spedzili na balu. Były konkursy, poczęstunek i tańce.
więcej
O higienie z pielęgniarką szkolną
W dniu 18 stycznia 2017r.,w ramach planowanych zajęć Szkoły Promującej Zdrowie ,przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące higieny osobistej, dla uczniów klasy II u gimnazjum i klasy III PDP. Zajęcia przeprowadziła pielęgniarka szkolna.
więcej
2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza
W styczniu uczniowie klasy VI podsumowali projekt , który był realizowany od października do grudnia 2016 roku. Główne cele projektu to rozwijanie zainteresowań czytelniczych i popularyzacja utworów Henryka Sienkiewicza.
więcej
Zima w obiektywie
Piękna, zimowa sceneria za oknem zachęciła nas do spaceru, podczas którego zrobiliśmy wczoraj (18.01) kilka – naszym zdaniem – pięknych zdjęć.
więcej
Zima za oknem i w klasie
Uczniowie klasy V i VI wzięli udział we wspolnej lekcji plastyki, podczas której tworzyli zimowe kompozycje z masy gipsowej.
więcej
Zimowe zabawy
Za oknem nareszcie zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. Dziś zajęcia z plastyki odbyły się w plenerze.
więcej
Zimowe kanapki
Dziś tj.12 stycznia uczniowie klasy 5 u.u. kolejny raz udowodnili, że gotowanie jest ich pasją przygotowując smakowite zapiekanki.
więcej
Owoce w szkole
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania - 8 listopada, najmłodsi uczniowie wspólnie zjedli wcześniej przygotowane przez siebie II śniadanie.
więcej
Zima lubi kalorie
Uczniowie klasy II szkoły przysposabiającej do pracy uczą się przygotowywać zimowe dania . Tyma razem karmonada z pieczonymi ziemniakami i jabłkami w majeranku
więcej
Szkolne Jasełka
Jasełka w formie montażu słowno – muzycznego przedstawiona przez uczniów naszej szkoły przybliżyła wszystkim zebranym tradycje świąt Bożego Narodzenia.
więcej
Cyfrowa choinka
W przedswiatecznym tygodniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum na zajeciach informatyki i języka angielskiego utrwalali słownictwo, piosenki świąteczne oraz składali życzenia przy użyciu aplikacji-kody QR.
więcej
Sukces w konkursie "Aniołek Bożonarodzeniowy
20 grudnia 2016 r. w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno- technicznego „ Aniołek Bożonarodzeniowy”.
więcej
Integracyjne spotkanie wigilijne SK PCK
19 grudnia, w godzinach popołudniowych , SK PCK przygotowało integracyjne spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie z różnych klas naszej szkoły , uczniowie z SSP NR6, rodzice, pani dyrektor ZSS _Ewa Kaczmarek, nauczyciele ,goście…
więcej
Konkursy Bożonarodzeniowe
W grudniu zostały ogłoszone przez nauczycielkę plastyki SP, Dorotę Drelę dwa 2 szkolne konkursy :
1/ na wykonanie szopki wigilijnej w formie pracy przestrzennej;
2/ na wykonanie świątecznego anioła w technice dowolnej.

więcej
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Dnia 20.12.2016 r. członkowie sekcji turystyki rowerowej otrzymali paczki świąteczne od Klubu Turystyki Rowerowej Wrześnianie.
więcej
Kalendarz adwentowy
W grudniu uczniowie brali udział w konkursie „Kalendarz adwentowy”
więcej
Świąteczna akcja "Cała Polska czyta dzieciom"
W ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom” uczennice gimnazjum czytały uczniom klasy IV, V, VI legendę „O Barbarze i świętym Mikołaju z Gołańczy”.
więcej
W trosce o zwierzęta
Członkowie Szkolnego Koła Towarzystwa Obrony Zwierząt "Anioły ze szkoły" zorganizowali akcję pomocy zwierzętom pod hasłem "Pomóżmy przetrwać zimę".
więcej
Świąteczna wizyta w Bibliotece Publicznej
W czwartek 15 grudnia klasa I-II-III odwiedziła Bibliotekę Publiczną – gościła w filii nr 1 we Wrześni. Uczniowie przeżyli atmosferę świąt bożonarodzeniowych dzięki przygotowanej przez panią bibliotekarkę literaturze.
więcej
Sukces w konkursie "Magiczna Kartka Świąteczna"
Uczniowie naszej szkoły: W.Sobolewska, A.Wojciechowska, P. Menes odnieśli sukces w konkursie „Magiczna Kartka Świąteczna”, który był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wrześni.
więcej
Z wizytą w Dworze w Koszutach
Święta Bożego Narodzenia w dawnej Polsce.
Warsztaty świąteczne

więcej
Mistrzostwa szkoły w Turnieju Warcabowym
W naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w turnieju warcabowym, które odbyły się już po raz dziesiąty. Jak co roku uczestnicy zapoznali się z zasadami gry, aby wszyscy gracze posiadali taką samą wiedzę i takie same szanse podczas rozgrywek.
więcej
Zajęcia w Szkole Przysposabiającej do Pracy
Rękodzieło:
Warsztaty florystyczne
więcej
Czekając na Boże Narodzenie
więcej
Gospodarstwo domowe:
Świąteczne smaki
więcej
Z wizytą w piekarni Achima Staszaka
więcej
Bożonarodzeniowe Eko Warsztaty
7 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych we Wrześni odbyły się Międzyszkolne Bożonarodzeniowe Eko Warsztaty. Tematem tegorocznych warsztatów były ekologiczne dekoracje świateczne wykonane z papierowych odpadów.
więcej
Przygotowania do świąt
W klasie 4 i 5 u.u. trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Dziś robiliśmy pierniki.
więcej
Turniej Mikołajkowy
Turniej Mikołajkowy na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez naszą szkołę. Dnia 6 grudnia 2016r odbyło się XVIII integracyjne spotkanie naszych uczniów z kolegami z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Słupcy i Gniezna.
więcej
1 grudnia - Światowy Dzień AIDS
1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS .Choroba ta jest nadal niebezpieczna dla życia i tak naprawdę nadal za mało o niej wiemy, a ludzie zakażeni wirusem HIV wciąż spotykają się z nietolerancją, wynikającą ze strachu i niewiedzy.
więcej
W fabryce ozdób choinkowych
Dnia 29 listopada 2016r. uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zwiedzali Fabrykę Ręcznej Produkcji Szklanych Ozdób Choinkowych, Kadpol w Gnieźnie.
więcej
Razem w Andrzejki
Andrzejkowe święto, obchodzone 30 listopada 2016 roku, było doskonałą okazją do wspólnego biesiadowania uczniów Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka i pensjonariuszy ŚDS „Na Skarpie” z Gozdowa.
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
W tym szczególnym dniu 30 listopada uczniowie mogli dowiedzieć się o tradycji wróżb andrzejkowych. Uczestnicy wrzucając pieniążek do wody i wypowiadając magiczne słowa „Hokus – pokus, czary – mary".
więcej
Szkolimy liderów zdrowia
W ramach projektu „Wiem - nie biorę. Jestem bezpieczny!”, 3 uczennice naszej szkoły z klasy 1 gimnazjum wzięły udział w szkoleniu na liderów zdrowia, które odbyło się w dniu 23 listopada br. w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni.
więcej
Higiena wieku dojrzewania
Od połowy października do końca listopada odbywały się różnego rodzaju zajęcia dla dziewcząt i chłopców od klasy 4 SP do klas zawodowych, związane z etapem dojrzewania i ważną w tym czasie higieną.
więcej
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Palenie tytoniu nadal przynosi śmiertelne żniwo.Na całym świecie tytoń zabija rocznie ponad 5 milionów osób każdego roku, w tym 600 tysięcy osób , które palą biernie...
Dlatego nigdy dość ostrzegania i edukacji na ten temat.
więcej
Andrzejki u najmłodszych
Andrzejki kojarzą nam się z wróżbami i dobrą zabawą. Tak też było w najmłodszych kasach. Każde dziecko dowiedziało się co je czeka w przyszłości, jaki zawód jest mu pisany, jakie będzie imię wybranka czy wybranki serca oraz czy fortuna mu sprzyja.
więcej
Święto pluszowego misia
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 23 listopada obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznali historię misia w formie teatrzyku cieni, następnie „misiaki” ożyły w klasie dzięki aplikacji Quiver.
więcej
Zajęcia w Szkole Przysposabiającej do Pracy
Zapraszamy na fotoreportaż z zajęć gospodarstwa domowego klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy
więcej
Realizacja programu czytelniczego
W ramach programu „ Podnoszącego stan czytelnictwa w klasach IV- VI” realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy V i VI na początku listopada odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną we Wrześni.
więcej
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości.Tak wić: posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć.
więcej
Światowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie kl.VI wykorzystując materiały Unicef-Polska wzięli udział w lekcji przybliżającej tematykę praw najmłodszych.
więcej
Muzycznie? Sensorycznie!
W czwartek 17.11 klasa V i VI brała udział w zajęciach muzycznych „Muzycznie? Sensorycznie!”. Głównym celem jest usprawnianie zdolności sensorycznych.
więcej
Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 19.11.2016 r. sekcja turystyki rowerowej uczestniczyła w rajdzie z okazji Święta Niepodległości. Zwiedzaliśmy Muzeum Dzieci Wrzesińskich oraz ciekawe, historyczne miejsca naszego miasta.
więcej
Wycieczka do Rogalina
W piątek 18 listopada uczniowie klasy 4 i 5 u.u. udali się do Rogalina, gdzie uczestniczyli w lekcji poświęconej barwom oraz zwiedzali przepiękny pałac.
więcej
Spotkanie z tłumaczem
Dnia 14 listopada odbylo sie w naszej szkole spotkanie uczniow klasy II ZSZ z tlumaczem przysieglym jezyka angielskiego i hiszpanskiego w ramach programu Angielski tu i tam czyli dlaczego warto uczyc sie jezykow obcych.
więcej
Dzień Niepodległości
Jak co roku społeczność uczniowska podczas uroczystej akademii upamiętniła Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie kl. IV i V Szkoły Podstawowej pięknie zaprezentowali się w wierszu i piosence.
więcej
Śniadanie daje moc
Dzień 8 listopada jest obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce sześć lat temu ruszył program „Śniadanie Daje Moc”, do którego zostali zaproszeni uczniowie klas 0- III szkół podstawowych. W naszej szkole w roku bieżącym po raz pierwszy uczniowie zaangażowali się w obchody tego dnia.
więcej
Święto dyni - rozstrzygnięcie konkursu
Szkolny konkurs na „Najładniejszą latarnię z dyni” został ogłoszony przez nauczycielkę plastyki szkoły podstawowej dla wszystkich chętnych uczniów.
Dnia 3.11. br. odbyło się podsumowanie konkursu.
więcej
Jesienne klimaty
Klasa VIu na jesienną niepogodę prygotowała prace kolorowe
więcej
Rajd rowerowy
Dnia 5.11.2016 r. sekcja turystyki rowerowej uczestniczyła w rajdzie szlakami Nowego Folwarku i Lipówki.
więcej
Konkurs Różańcowy
4.11.2016 r. został rozstrzygnięty IV Konkurs Różańcowy. Brali w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i PDP. Wpłynęło 15 różańców wykonanych z : wikliny, makaronu, folii aluminiowej, pianki , cukierków, żelków, pestek dyni i migdałów, modeliny, koralików, chrupek, liści i masy solnej.
więcej
Wycieczka do Śmiełowa
W piękny,  piątkowy poranek uczniowie klasy 4 i 5 u.u. wyruszyli na wycieczkę do Śmiełowa.
Mogliśmy tam podziwiać pałac,  który pamięta Adama Mickiewicza. Zwiedziliśmy wszystkie pałacowe komnaty i przygotowaliśmy inscenizację wiersza naszego wieszcza pt. " Przyjaciele".
więcej
Święto zmarłych
Samorząd Szkoły Podstawowej pamiętając o wszystkich, którzy odeszli zapalił symboliczny znicz pod tablicą patrona szkoły.
więcej
Halloween
Dnia 27 października uczniowie IV i V klasy uczestniczyli w zajeciach zorganizowanych z okazji Halloween w ramach projektu "Swięta anglojezycznego obszaru jezykowego".
więcej
Warsztaty ekologiczne
Uczniowie Dawid Tłoczek, Szymon Wojtaszak, Adam Kamrowski, Kacper Janiszewski i Jakub Zalewski uczestniczyli w międzypowiatowych warsztatach pod hasłem "Ekologiczne Ozdoby Adwentowo-Świąteczne" zorganizowanych przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie i Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
więcej
W wiejskiej zagrodzie
Uczniowie klas II SPdP oraz I/II gimnazjum u.u. dnia 28 października w czasie pobytu w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „ W wiejskiej zagrodzie” oraz uczestniczyli w warsztatach wyrobu masła w maselnicy tłuczkowej tzw. kierzynce.
więcej
Wycieczka do skansenu pszczelarskiego
Pod koniec października klasy IIIGu i IPdP odwiedziły Skansen Pszczelarski w Swarzędzu. Tam uczniowie zdobywali wiedzę na temat życia pszczół i wykonali świeczki z wosku.
więcej
Święto dyni
W klasie 1-3, 4 i 5 obchodziliśmy dzisiaj święto dyni. Uczniowie wykonali portrety dyni, oraz małe danie z Bristolu, mieli też możliwość spróbowania dżemu z dyni i pogrania w dyniową zbijankę.
więcej
Święto biblioteki
W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „ Książka to dopiero początek…”
Jak co roku w październiku trwał kiermasz książki, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W czwarty tydzień października rozwiązany został klasowy konkurs plastyczny „ Bajkowe drzewo”.

więcej
Będziemy mistrzami kodowania
Od września 2016r. w naszej szkole realizowany jest projekt „Będziemy mistrzami kodowania” mający na celu rozwijanie umiejętności myślenia logicznego i algorytmicznego oraz zdolności programistycznych uczniów. W projekcie uczestniczą klasy V i VI oraz I gim.
więcej
Poznajemy zasady zdrowego odżywiania
W dniu 21.10.2016 klasa I Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie, zaprosiła na lekcję naszą szkolną pielęgniarkę aby przeprowadziła zajęcia dotyczące zdrowego żywienia.
więcej
Wyjazd do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza
Klasa V i VI szkoły podstawowej w ramach projektu „ Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza” wybrała się 20 października do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza.
więcej
Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz trzeci w akcji pisania listów dla chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Tym razem tworzyliśmy kartki i laurki dla Nikoli z Lublina.
więcej
Jedzenie i zdrowie
W ramach Szkoły Promującej Zdrowie w minionym tygodniu poruszyliśmy wiele zagadnień związanych z tematyką zdrowego trybu życia i odżywiania się. Wykonaliśmy plakat dotyczący zdrowego odżywiania się oraz stworzyliśmy piramidę żywieniową.
więcej
Profilaktyka chorób nowotworowych
15 października przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi, a cały miesiąc październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi . Ta choroba nowotworowa ,mimo iż mamy XXI w. wciąż zbiera śmiertelne żniwo wśród kobiet.
W związku z powyższym, nasze Szkolne Koło PCK włączyło się w obchody tych dni.
więcej
Dzień Nauczyciela
Dnia 13 października uczniowie klas I i II SPdP , I, II i III gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej u.u. spotkali się ze swoimi nauczycielami aby słowem i piosenką wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży.
więcej
Jesienna wystawa
Uczniowie klas "życia" przygotowali wystawę kwiatów połączoną z konkursem na najładniejszy bukiet jesiennych roślin. Najciekawiej urok jesiennych kwiatów zaprezentowała klasa IV zdobywając I miejsce.
więcej
Wizyta uczniów w Bibliotece Publicznej
8 października 2016 r. uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej odwiedzili Bibliotekę Publiczną – tym razem gościli w Filii nr 1.
więcej
Wizyta uczniów z miedzynarodowej szkoły
W poniedziałek dnia 3 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów z międzynarodowej szkoły we Frankfurcie. Uczniowie pochodzili ze Stanów Zjednoczonych, Grecji, Niemiec i Korei.
więcej
Święto tabliczki Mnożenia
Dnia 30 września 2016 roku obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. Panie D. Narożna i E. Szymkowiak przygotowały zestawy zadań dla uczniów naszej szkoły.
więcej
Dzień Chłopca w szkole podstawowej
30 września w Dzień Chłopaka został przeprowadzony plebiscyt wśród dziewcząt Szkoły Podstawowej na najsympatyczniejszego chłopca.
więcej
Dzień Chłopca u najmłodszych
30 października, jak co roku obchodzimy Święto wszystkich chłopców. W grupie najmłodszych uczniów były wybory najsympatyczniejszego chłopca, rozwiązywanie zagadek i barometr nastroju.
więcej
Sprzatanie świata
We wrześniu uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielem przyrody brali udział w Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem: Podaj dalej... Drugie życie odpadów.
więcej
Wycieczka do Biskupina
We wtorek 20 września br. pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Biskupina, gdzie odbywał się XXII Festyn Archeologiczny.
więcej
Wizyta najmłodszych w bibliotece szkolnej
22 września 2016 roku uczniowie klasy I-II-III przybyli do biblioteki szkolnej, żeby poznać historię księżniczki Adeli. Po wysłuchaniu opowiadania pani bibliotekarka przypomniała zasady zachowania
więcej
Jesienne kanapki
W pierwszy jesienny dzień uczniowie klasy 5 u.u. korzystając ze swoich książek kucharskich przygotowali zdrowe kanapki.
więcej
Dzień kropki
W tym roku już po raz trzeci świętowaliśmy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, wiary we własne siły i odwagi w wyrażaniu siebie. Przypomnieliśmy sobie historię o Vashti, wykonaliśmy mapę talentów i animowaliśmy kropki w programie Colar Mix .
więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016
więcej

Rok szkolny 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego
24 czerwca o godz. 9.00 oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy wspaniałych wakacji.
więcej
Projekt "Moja Ojczyzna"
Uczniowie klasy II u.u. i IV u.u. w miesiącu maju realizowali projekt "Moja Ojczyzna". Zapoznali się z mapą Polski (stolica polski oraz miasto Poznań, rzeki Wisła i Warta), wzbogacili słownik o pojęcia patriotyczne
więcej

Uczeń i zdrowie

Nowy numer jest już na stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury.

więcej

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Kolorowy Świat Motyli"
Nasi uczniowie lubią malować. Chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach plastycznych. Biorą udział i odnoszą sukcesy! Tak było i tym razem.
więcej
Kreatywne warsztaty plastyczne
W ramach tzw. ciekawych lekcji uczniowie z klas 4-5 i 6 SP w dniach 21 i 22 czerwca br. uczestniczyli w kreatywnych warsztatach plastycznych, prowadzonych w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
więcej
Coś z niczego
We wtorek, 21 czerwca, odwiedziliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wrześni. Zorganizowano tam plener artystyczny pod tytułem „Coś z niczego”. W plenerze brało udział wiele placówek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
więcej
Miłośnik świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podsumowujące pt. „Miłośnik świetlicy szkolnej”. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą o zdrowiu, przyrodzie, sporcie oraz funkcjonowaniu świetlicy podczas minionego roku szkolnego.
więcej
Cztery żywioły
W ramach projektu “Cztery żywioły” uczniowie klasy II u.u. poznali znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin, przekonali się, że powietrze jest potrzebne do życia a przez to zbliżyli się do świata przyrody.
więcej
Razem dla rozwoju
Już trzeci rok uczniowie klasy VI brali udział w ogólnopolskim projekcie „Razem dla rozwoju – aktywna Edukacja Globalna w szkołach” realizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU.
więcej
Wakacyjny apel
To już nasz ostatni apel w tym roku szkolnym. Kierujemy go do wszystkich właścicieli psów i nie tylko. Przeczytajcie naszą ulotkę.
więcej
Byliśmy w Kotlinie Kłodzkiej
W dniach 16.06.2016r-18.06.2016r grupa uczniów naszej szkoły - dzięki wspaniałej organizacji pań: Marleny Koniuk i Marzeny Szymkowiak oraz dużemu finansowemu wsparciu naszych darczyńców - poznawała piękno Kotliny Kłodzkiej.
więcej
Maraton zdrowia i sprawności fizycznej
3 czerwca w Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbył się „Maraton zdrowia i sprawności fizycznej” pod patronatem PPIS w ramach projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Gimnazjaliści klas pierwszych z 8 gimnazjów powiatu wrzesińskiego rywalizowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz w zadaniach z zakresu prawidłowego żywienia.
więcej
Podsumowanie projektu "Rośnij zdrowo"
W czerwcu odbyło się podsumowanie projektu „Rośnij zdrowo…” Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o odpowiednim i zdrowym odżywianiu, uświadamiając sobie jak ważne jest spożywanie posiłków bogate w potrzebne witaminy dla organizmu.
więcej
Podsumowanie projektu "1050 rocznica Chrztu Polski"
W ramach podsumowania projektu edukacyjnego “1050 rocznica Chrztu Polski” uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gniezna i Lednicy.
więcej
Od Tonsilu do Karuzeli
Uczniowie klasy 3 i 4 u.u. odwiedzili wrzesinskie muzeum, w którym trwa czasowa wystawa " 70 lat Tonsilu ". Dzięki przemiłej Pani Przewodnik dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstała galeria wrzesińska Karuzela
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
13 czerwca 2016 roku została w naszej szkole przeprowadzona kolejna akcja „ Cała Polska czyta dzieciom” . Uczniowie klasy I-II-III zostali zapoznani przez uczennice gimnazjum Sylwię i Monikę z fragmentami książki „ Filipek i wakacje” Małgorzaty Strękowskiej- Zaremby.
więcej
Zielona szkoła
Pani Dyrektor, koleżanki i koledzy !
Kotlina Kłodzka nas oczarowała.
Woda ze zdroju smakowała.
W Kudowie co prawda niektórzy się krzywili,
ale w Polanicy wszyscy już ją pili.

więcej
Dzień Dziecka w obiektywie
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania integracyjnego z okazji Dnia Dziecka
więcej
Podsumowanie projektu "Wielcy Polacy"
10 czerwca 2016 r. klasa VI podsumowała projekt edukacyjny „Wielcy Polacy”, który realizowała od września do maja w roku szkolnym 2015/2016.
Uczniowie poznali sylwetki słynnych Polaków – osób, które zasłużyły się w różnych dziedzinach: muzyce, literaturze, astronomii, sporcie.

więcej
Kręgle w Hotelu Kosmowski
W czwartek 9. czerwca uczniowie klasy 4, 6 i 3 G u.u. skorzystali z vouchera na grę w kręgle ufundowanego przez Państwa Góreckich. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania z kręgielni.
więcej
Dzień Patrona
W dniu 03.06.2016r. w naszej szkole odbył się Apel z okazji Dnia Patrona, który z pomocą nauczycieli: pani Marleny Koniuk, pani Agnieszki Masłowskiej- Wszelakiej i pana Dariusza Szulca pięknie przygotowali uczniowie klasy IV, V i Vi szkoły podstawowej. Było to krótkie spotkanie z naszym Patronem, ale bardzo wymowne w treści.
więcej
Śmieszne ekologiczne zwierzę
Szkolny konkurs pt. "Śmieszne ekologiczne zwierzę" został ogłoszony przez nauczycielkę plastyki szkoły podstawowej dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zwierzątka na kartce A4 lub A3, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów wtórnych.
więcej
Zdrowe dzieciaki - to my
1 czerwca br. uczniowie szkoły podstawowej i wszystkich klas "życia" Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-zabawowym z okazji Miedzynarodowego Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Szkolne Koło PCK.
więcej
Wiemy - więc zdrowo żyjemy
Pod takim hasłem odbył się 31 maja , tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka dla klas gimnazjalnych w naszej szkole, przygotowany przez Szkolne Koło PCK.
więcej
Światowy Dzień bez Tytoniu
Uczniowie SK PCK przygotowali w tym dniu : krótką audycję informacyjna ogłoszona przez szkolny radiowęzeł, film oświatowy oraz ulotki i materiały edukacyjne, z których mogli skorzystać uczniowie wraz z wychowawcami podczas lekcji wychowawczych.
więcej
Spotkania z legendami
3 czerwca 2016 r. odbyło się podsumowanie projektu „ Spotkania z legendami”. Projekt przeznaczony był dla uczniów klasy I-II-III. Dzieci poprzez przeczytanie i poznanie legend zapoznali się z historią miast polskich: Warszawy, Poznania, Krakowa, Gdańska.
więcej
Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim
Weronika Sobolewska z klasy II gimnazjum wzięła udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękna nasza Polska cała”, zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Gobelin Weroniki został zauważony i wyróżniony.
więcej
W Kórnickim Arboretum
W dn. 31. 05 uczniowie kl. IV-VI , kl. VI oraz I PDP uczestniczyli w zielonej lekcji pt.: „Barwne życie drzew i krzewów – kwitnienie” w Kórnickim Arboretum, które należy do Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk.
więcej
Wycieczka na Warmię i Mazury
W dniach 17.05. - 21.05.2016r. grupa gimnazjalistów oraz uczniów szkoły zawodowej uczestniczyła w pięciodniowej wycieczce na Warmię i Mazury. Program wycieczki był niezwykle różnorodny.
więcej
Międzyszkolny projekt polonistyczno - historyczny
24 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Maja Konieczka- klasa IV, Kacper Grześkiewicz – klasa V, Weronika Gibowska- klasa VI brali udział w międzyszkolnym projekcie polonistyczno- humanistycznym „ Historia ziem polskich w legendach” w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu.
więcej
Dzień Matki
Dnia 24 maja uczniowie klasy VI szkoły podstawowej ,gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy ciepłymi, płynącymi z serca słowami oraz gestami, mimiką wyrażali uczucia miłości do swoich mam.
więcej
Dla owadów i nie tylko
Wokół nas jest coraz mniej kwitnących ogrodów i sadów, potrzebnych owadom i człowiekowi. Zastępujemy je zielonymi iglakami i zieloną trawą. By pomóc owadom i całemu środowisku przeprowadziliśmy akcję "Sadzimy kwiaty".
więcej
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Dnia 17 maja 2016 roku trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym turnieju „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w hali sportowej Zespołu Szkół w Otocznej.
więcej
I Szkolny Antystresik
W poniedziałek, 16 maja rozstrzygnięto I SZKOLNY ANTYSTRESIK – konkurs kreatywnego rysunku. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I PDP - w ramach zajęć kształtujących kreatywność – oraz wszystkie pozostałe, chętne osoby. Kolorowanie to doskonały sposób na relaks, odstresowanie, nudę, skupienie, przyjemność i rozwój kreatywności.
więcej
Święto polskiej muzyki i plastyki
Z okazji Święta polskiej muzyki i plastyki, przypadającego 15 maja, uczniowie gimnazjum spotkali się w dniu następnym, aby uczcić to wydarzenie. Artystyczny happening rozpoczęła zabawa plastyczna.
więcej
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia z ZSZ
W dniu 10.05.2016 r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły, z klasy 1 Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w wiosennej edycji szkolenia na Młodzieżowych Liderów Zdrowia.
więcej
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia z gimnazjum
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wrześni zorganizował szkolenie dla młodzieży szkół gimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego – „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia”. Wzięli w nim udział nasi gimnazjaliści z klasy 1
więcej
Rajd Dzieci Wrzesińskich
Dnia 15.05.2016 r. sekcja turystyki rowerowej uczestniczyła w rajdzie im. Dzieci Wrzesińskich.
więcej
Jubileusz Chrztu Polski
Z okazji Jubileuszu Chrztu Polski uczniowie kl. VI u.u. przez cały rok szkolny włączali się w różne działania przybliżające tę ważną dla naszego państwa tematykę.Zwieńczeniem tego projektu była nauka wykonywania dzbanka jedną z najstarszych metod lepienia naczyń.
więcej
Wizyta w Centrum Weterynaryjnym
Dnia 13 maja br. Panie Zofia Tomys- Andrzejczak i Magdalena Witkowska zabrały uczniów klasy IV/V i VI SP do Centrum Weterynaryjnego mieszczącego się przy ul Sowieckiego we Wrześni. Na miejscu czekał na nich specjalny gość pies Tajson..
więcej
Olimpiada polonistyczno-matematycno-przyrodnicza
12 maja odbyła się w naszej szkole pierwsza olimpiada dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną. Uczniowie konkurowali o tytuł najlepszego polonisty, matematyka i przyrodnika.
więcej
Prace plastyczne w ramach projektu "1050 rocznica Chrztu Polski"
W ramach projektu edukacyjnego dotyczącego 1050 rocznicy Chrztu Polski uczniowie gimnazjum i skoły zawodowej wykonali prace plastyczne.
więcej
Spotkanie z pisarką
9 maja uczniowie kl.I-II-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Joanną Krzyżanek, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Września w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.Pani Krzyżanek pisze bajki, opowieści i wiersze.

więcej
Kuchnie obcych krajów w naszym mieście
Pięcioosobowa grupa dziewcząt z klasy II gimnazjum wzięła udział w projekcie edukacyjnym po hasłem: Kuchnie obcych krajów w naszym mieście - kuchnia chińska i wietnamska.
więcej
Muzeum Pałac w Rogalinie
Uczniowie klas: I gimnazjum oraz SPdP dnia 6 maja zwiedzili zespół pałacowo –parkowy położony w Rogalinie. Młodzież dowiedziała się o głównej siedzibie zasłużonego dla Polski rodu Raczyńskich z barwnej opowieści pani przewodnik.
więcej
Wycieczka na Stadion Lecha Poznań
4 maja uczniowie klasy II i III gimnazjum zwiedzili stadion LECHA POZNAŃ. Podczas wycieczki po INEA Stadion poznali historię klubu, zobaczyli salę konferencyjną, szatnie zawodników, trybuny oraz tunel z wyjściem na murawę.
więcej
Wycieczka do Lądu
Pod koniec kwietnia klasa IIu i IIIu gimnazjum udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, gdzie brała udział w zajęciach edukacyjnych.
więcej
Wizyta w schronisku
W kwietniu po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup karmy i wybraliśmy się do schroniska. Zanieśliśmy również ciepłą kołdrę i koc, aby pieskom było ciepło, gdy powrócą zimne dni.
więcej
Majowe Święta
Dnia 29 kwietnia z okazji zbliżających się świąt narodowych (święto flagi i konstytucji) odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i klas życia zaprezentowali krótką część artystyczną oraz obejrzeli prezentację o symbolach narodowych. 
więcej
Zajęcia czytelniczo - ekologiczne w Bibliotece Publicznej
29 kwietnia klasa IV-V wraz z wychowawcą i bibliotekarzem udała się do Biblioteki Publicznej we Wrześni na zajęcia edukacyjne czytelniczo- przyrodnicze. Zajęcia składały się z dwóch części, gdyż kwiecień to miesiąc Książki jak i miesiąc Ziemi.
więcej
W arboretum
Dziś, 29.04 uczniowie klasy 3 i 4 u.u. wybrali się do Kórnika. Piękny dzień pozwolił nam przyjrzeć się z bliska kwitnącym obecnie roślinom. 
więcej
Sukces Sylwii
27 kwietnia, Sylwia Andrzejewska - uczennica III klasy gimnazjum, po raz kolejny została laureatką I miejsca Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego.
więcej
Sukces uczniów w Powiatowym Konkursie Ekologicznym
W dn. 26.04 odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie. Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym III miejsce zajęła Angelika Wojciechowska, wyróżnieni zdobyli: Bartosz Drabiński i Adam Kamrowski.
więcej
Spotkanie z położną
W dniu 26.04. br. uczniowie klas ponadgimnazjalnych odbyli spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z położną, panią Grażyną Gorzekańczyk . Zajęcia te odbyły się w ramach realizowanego ogólnopolskiego edukacyjnego programu zdrowotnego
więcej
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. O tym ważnym wydarzeniu pamiętali uczniowie klas IV – VI SP, którzy obchodzili to święto w naszej szkole. 
więcej
Kwiecień Miesiącem Pamieci Narodowej
Dnia 13 kwietnia w rocznicę upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej udali się na cmentarz przy ulicy Gnieźnieńskiej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku zamordowanych w Katyniu.  
więcej
Fluoryzacja ciąg dalszy
Wciąż przeprowadzane są zabiegi fluoryzacyjne w naszej szkole przez panią pielęgniarkę. Tym razem objęły one dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej.
więcej
Wybierz życie - pierwszy krok
W dniach od 12.04. do 26.04. br. uczniowie klas ponadgimnazjalnych realizowali ogólnopolski, edukacyjny program zdrowotny pt. " Wybierz życie pierwszy krok", dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń wirusem HPV.
więcej
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Kwiecień to miesiąc Książki – 2 kwietnia obchodzony jest Dzień Książki dla dziec,i natomiast 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie szkoły podstawowej świętowali aktywnie w poniedziałek 25 kwietnia.
więcej
Pokazy chemiczne
Pokazy doświadczeń chemicznych na Uniwersytecie im.A. Mickiewicza w Poznaniu - 22 kwietnia 2016 r. Uczniowie Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką pań D.Narożnej i E. Szymkowiak wzięli udział w pokazach doświadczeń chemicznych, które przeprowadzili dr P. Jagodziński oraz dr R. Wolski.
więcej
Festiwal Twórczości Religijnej
20.04.2016 r. odbył się w Gnieźnie VIII Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Tak jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii: prace plastyczne. Tematem prac była 1050 rocznica chrztu Polski.
więcej
Mali ogrodnicy
W klasach 2,3 i 4u obchodziliśmy "Dzień Ziemi".  Sadziliśmy sałatę oraz cebulę, sialiśmy i uczyliśmy się nazw nowalijek. Każdy miał szansę zostać ogrodnikiem.
więcej
Konkurs wiedzy o zwierzetach gospodarstwa domowego
Z inicjatywy "Aniołów ze szkoły" zorganizowany został konkurs wiedzy o zwierzętach gospodarstwa domowego. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i uczniowie klasy przysposabiającej do pracy.
więcej
Ekologia wokół nas
Na okoliczność Dnia Ziemi uczniowie gimnazjum zaprojektowali Ścieżkę edukacyjną - "Ekologia wokół nas". Uczniowie przemierzając ścieżki zatrzymywali się na następujących obszarach edukacyjnych: Las recyklingu, Pustynia oszczędzania wody, Plac zabaw - "Dbamy o zwierzaki", Kraina segregacji śmieci, Miasto oszczędzania energii, Ścieżka zdrowia
więcej
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Dnia 20 kwietnia 2016 roku uczniowie gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w XIX Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu. Na tegoroczny festiwal zostało przygotowane wiele ciekawych wykładów z pokazami
więcej
Wiosenny koncert Adama
Adam, uczeń VI klasy, zakończył swój indywidualny projekt muzyczny, którego celem była nauka gry na dzwonkach diatonicznych. Z tego też powodu w czwartek, 14 kwietnia, zaprosił koleżanki, kolegów i nauczycieli na swój drugi koncert, podsumowujący całoroczną pracę.
więcej
Międzynarodowy Dzień Tańca
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca, 15 kwietnia, uczniowie klas gimnazjum mieli okazję wziąć udział w tanecznych warsztatach integracyjnych. W czasie ich trwania każdy miał okazję zobaczyć, bądź samemu zatańczyć, rzadko na co dzień spotykane tańce.
więcej

Szkoła Promująca Zdrowie - spotkanie z rodzicami i nauczycielami
13 kwietnia br., podczas Drzwi Otwartych Szkoły, odbyło się spotkanie dla rodziców i nauczycieli z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Wrześni, z pracownikiem wrzesińskiej Poradni Ginekologiczno- Położniczej, oraz prezesem wrzesińskiego Stowarzyszenia Amazonek.
więcej
Popatrz sobie na przysłowie
W marcu i kwietniu 2016 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum brali udział w projekcie „Popatrz sobie na przysłowie”. Projekt polegał na wykonaniu ilustracji przysłów z udziałem uczniów. Uczniowie poznali znaczenie swojego przysłowia i wyjaśnili je zaproszonym gościom.
więcej
Miedzyszkolny Konkurs Matematyczny
W dniu 14 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów klas IV- VI.
więcej
Ratujemy i uczymy ratować
Uczniowie klasy I-III zrealizowali projekt z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który był organizowanych w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Przeszli przeszkolenie z zakresu sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, sprawdzania oddechu, poznali numery alarmowe ...
więcej
Dbamy o zęby - fluoryzacja
W trosce o zdrowie jamy ustnej naszych dzieci szkolnych od 11 stycznia do 19 kwietnia br. została przeprowadzona fluoryzacja, połączona z instruktażem prawidłowego mycia zębów.
więcej
Rajd rowerowy "Wiosna na sportowo"
Dnia 9.04.2016 r. Sekcja Turystyki Rowerowej pod opieką J.Marosza zorganizowała rajd rowerowy wokół Lipówki. Rajd przebiegał pod hasłem „Wiosna na sportowo”.
więcej
Wycieczka do piekarni
Uczniowie klasy III gimnazjum w ramach przygotowań do podjęcia decyzji zawodowych wybrali się 6 kwietnia do Zakładu Piekarsko- Ciastkarskiego przy ulicy Ogrodowej we Wrześni.
więcej
Książki naszych marzeń
W marcu i kwietniu odbyły się kolejne spotkania z książką w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”.
Uczniowie klasy I-II-III pracowali z książkami z serii Kura Adela i realizowali projekt „ W krainie liter Kury Adeli”.
więcej
Światowy Dzień Zdrowia
W czwartek, 7 kwietnia uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w akcji profilaktycznej organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną we Wrześni na terenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.
więcej
Jak zdrowo się odżywiać?
7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia na lekcji przyrody uczniowie klasy IV-V SP wraz z nauczycielem Zofią Andrzejczak- Tomys zadali sobie pytanie: Jak zdrowo się odżywiać? Uczniowie przyniesli zdrowe produkty, z których każdego dnia mogą przygotować sobie śniadanie i które pozytywnie wpływają na ich zdrowie.
więcej
Zbiórka na hospicjum
Uczniowie naszej szkoły drugi raz kwestowali w ramach akcji „Pola Nadziei”. Celem prowadzonej kampanii jest nie tylko pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy ...
więcej
Wspólne gotowanie - zajecia integracyjne
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali wspólnie owoce pod kruszonką. Był to czas wspólnej nauki i podpatrywania siebie wzajemnie w trakcie pracy.
więcej
Z wizytą w IIu
Zapraszamy na spotkanie z klasą IIu. Zobaczycie jak się uczymy i bawimy.
Nauka i zabawa to najlepszy duet.
więcej
Nasza szkoła na niebiesko
Od 30.03 do 1.04 nasza szkoła świeciła NA NIEBIESKO w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nasi uczniowie brali udział w różnych aktywnościach: uczyli się i bawili "na niebiesko", tańczyli "na niebiesko", gotowali "na niebiesko"
więcej
Baśniowy Świat Andersena - podsumowanie projektu
22marca br. odbyło się podsumowanie autorskiego, biblioteczno-logopedyczno - plastycznego, trwającego 3 tygodnie, projektu pt.: „ Baśniowy świat Pana Andersena”. Projekt był przeznaczony dla uczniów klas 1-6 SP i klas gimnazjalnych „życia”.
więcej
Baśniowy Świat Andersena - konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny był częścią składową autorskiego projektu, realizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas „życia”. W konkursie wzięło udział 39 uczniów, którzy wykonali prace plastyczne do opracowywanych i omawianych baśni Andersena.
więcej
Puszysta Wielkanoc
30 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „ Puszysta Wielkanoc”. Na konkurs wpłynęły 43 prace. Należało wykonać dowolną techniką zwierzątko kojarzące się ze Świętami Wielkanocnymi.
więcej
Zajączek w klasie VIu
Dzisiaj (23.03.) kl. VIu odwiedził zajączek i pozostawił wiele słodkości. Dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej we Wrześni za ten piękny, świąteczny gest.
więcej
Wielkanoc u najmłodszych
W 2,3 i 4 klasie u.u. świętowaliśmy dziś nadchodzącą Wielkanoc. Uczniowie poznali zwyczaje związane z Wielkanocą, przygotowali własne pisanki, polukrowali i ozdobili wielkanocne babki oraz zjedli tradycyjne śniadanie.
więcej
Powitanie wiosny
21 marca 2016 roku w Zespole Szkół Specjanych klasy I-III SP i IV-VI SP powitały wiosnę. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali szereg zadań i brali udział w konkursach przygotowanych przez nauczycieli. Wszyscy byli wygrani i nagrodzeni pysznymi słodyczami.
więcej
Tęskniąc za wiosną
Klasa II uu tęskniąc za ciepłą, kolorową WIOSNĄ wykonała wspólnie pracę plastyczną z odrysowanych rąk.
więcej
Przygotowania do Świąt
Klasa II uu w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych piekła świąteczne ciasteczka. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wyrabiały ciasto, wykrawały ciasteczka a później z niecierpliwością czekały aż się upieką.
więcej
Przygotowania do Świąt
Klasa 4 u.u. piekła dzisiaj babki do koszyczków Wielkanocnych. Jutro zostaną pięknie polukrowane i ozdobione, a w Sobotę Wielkanocną zniesione do poświęcenia, by podczas śniadania Wielkanocnego zagościć na stołach.
więcej
Zwyczaje i tradycje wielkanocne
W Wielkim Tygodniu uczniowie klasy IV/V SP dowiedzieli się jak wyglądają święta u nas i na świecie, oraz jak się do nich przygotowujemy. Wprowadzeniem w tematykę zajęć było uzupełnienie krzyżówki, związanej z tradycją świąt wielkanocnych w Polsce, następnie za pomocą teatrzyku kamishibai została przedstawiona rosyjska „Bajka o złotym jajku”.

więcej
Konkurs fizyczno - chemiczny
W dniu 18 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wzięli udział w drugim etapie konkursu wiedzy z zakresu fizyki i chemii zorganizowanego przez panie Dorotę Narożną i Elżbietę Szymkowiak.
więcej
Sukces w gminnym konkursie wielkanocnym
18 marca 2016 uczniowie naszej szkoły: Izabela Ludwiczak i Mateusz Dekowski zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym „ Ozdoby świątecznego stołu”. Był to konkurs gminny organizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Nowym Folwarku.
więcej
Teatr dłoni
W wiosenno – wielkanocnej atmosferze upłynęło kolejne, integracyjne spotkanie, które odbyło się 18 marca. Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru, Pierwszy dzień wiosny i Wielkanoc połączyły ze sobą ideę przedstawienia niesamowitych możliwości naszych dłoni.
więcej
Sukcesy na mistrzostwach wielkopolski w pływaniu
Jak co roku nasi najlepsi pływacy przywieźli medale z Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się 16 marca w Rawiczu.
więcej
Szklanka pełna witamin
Odbyło się drugie spotkanie w ramach realizacji projektu "Szklanka pełna witamin" Tym razem realizatorzy projektu- uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali wartości odżywcze soków z owoców cytrusowych.
więcej
Nie wypalaj traw
Trawy i zarośla to środowisko życia wielu zwierząt. Wczesną wiosną obserwuje się zjawisko wypalania traw. Ta nieprzemyślana działalność przynosi wiele szkód. W płomieniach giną niezliczone ilości zwierząt. Jako " Anioły ze szkoły" postanowiliśmy przeciwdziałać takiemu postępowaniu.
więcej
Wielkanocne świetowanie w Szreniawie
Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi nadchodzi świąteczna atmosfera, której przedsmak mieli uczniowie klasy 3 u.u. i 4 u.u. uczestnicząc w zajęciach tematycznych w Szreniawie.
więcej
Najbardziej wysportowana dziewczyna
W Dzień Kobiet 8 marca 2016 r. odbyły się w naszej szkole zawody na ,,Najbardziej wysportowaną dziewczynę” Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Dziewczęta konkurowały w siedmiu konkurencjach. Uczniowie klasy IV-V Szkoły Podstawowej również brali udział w konkurencjach sportowych.Dzielnie wykonywali wszystkie konkurencje.
więcej
Loteria fantowa i poczta kwiatowa z okazji Dnia Kobiet
Loteria fantowa z okazji Dnia Kobiet na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Dnia 8 marca młode kobiety uczęszczające do naszej szkoły zostały obdarowane życzeniami , słodyczami oraz upominkami.
więcej
Turniej siatkówki rzucanej
Ósmego marca miało miejsce podsumowanie turnieju siatkówki rzucanej w parach. Na początku rozgrywek uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz regulaminem turnieju. Wszyscy zawodnicy starali się wykorzystać te zasady w swojej grze.
więcej
Dzień Kobiet u najmłodszych
Uczniowie z najmłodszych klas w Dniu Kobiet nie zapomnieli o swoich paniach i koleżankach.
wszystkiego najlepszego !
więcej
Wielkanocne zajecia edukacyjne w Gieczu
Uczniowie klasy I SPdP oraz gimnazjaliści z klasy I u.u. dnia 4 marca poznawali tradycje i zwyczaje wielkanocne w Muzeum Archeologicznym w Gieczu. Zajęcia miały charakter interaktywny oraz warsztatowy.
więcej
W Teatrze Muzycznym
Dzisiaj ( 3.03.16r) uczniowie klas 1,2,3 SP i 4 u.u. uczestniczyli w wycieczce do Poznania,  gdzie w Teatrze Muzycznym oglądali przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza ". 
więcej
Książki naszych marzeń
W lutym 2016 roku w ramach wymagań rządowego programu „ Książki naszych marzeń” w klasach z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i znacznym realizowane były projekty edukacyjne „ Tydzień z Książką” .Głównym założeniem projektu było uaktywnienie dzieci do działań z książką i wdrożenie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki.
więcej
Mali uczniowie idą do szkoły - projekt edukacyjny UNICEF
Nasza szkoła od 2012r. współpracuje z UNICEF, organizacja humanitarną, która prowadzi na całym świecie różnorodne działania na rzecz dzieci. Tym razem włączyliśmy się w realizację projektu edukacyjnego „Mali uczniowie idą do szkoły”.
więcej
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Walczyli do końca - Niezłomni. Nie wolno nam nigdy zapomnieć tysięcy żołnierzy zbrojnego podziemia polskiego. Uczniowie gimnazjum uczcili pamięć niezłomnych, przygotowali wspólną pracę w formie plakatu. .
więcej
Zapobieganie HIV/AIDS - cykl zajęć warsztatowych
Uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej w dniach 16-23 lutego br. Zdobywali wiadomości na temat chorób przenoszonych drogą płciową i zapobiegania im. Podczas spotkań mieli okazję zapoznać się między innymi z prezentacją multimedialną, wysłuchać pogadanek, przeprowadzić dyskusję i ćwiczenia, uczyć się postępowania asertywnego w trudnych sytuacjach.
więcej
Kolejna wizyta amerykańskich żołnierzy w szkole
W piątek 26.02 w ZSS odbyło się kolejne – piąte - spotkanie z pilotami, personelem latającym i naziemnym USAF. Szkołę odwiedzili żołnierze z 52-tej Grupy Operacyjnej, którzy stacjonują w Łasku. Podczas piątkowego spotkanie goście ofiarowali prezent - wózek inwalidzki, z którego korzystać będą uczniowie naszej szkoły.
więcej
Jestem zdrowy - jem warzywa i owoce
W środę 24 lutego br. uczniowie klasy I -III SP podsumowali projekt edukacyjny, który był realizowany w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. Celem projektu było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.
więcej
Brama Poznania
Uczniowie klasy 3 i 4 u.u. brali udział w zajęciach historycznych w Bramie Poznania. Poznali ciekawe miejsce, które warto polecić innym.
więcej
Anioły ze szkoły
Szkolne Koło Towarzystwa Obrony Zwierząt RP "Anioły ze szkoły" swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2015roku. Członkowie koła to miłośnicy zwierząt. Poprzez swoje działania pogłębiają własną wiedzę oraz niosą pomoc zwierzętom - szanują, chronią i opiekują się nimi.
więcej
Dzień kota
17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kota. W klasach „życia” odbyła się lekcja połączona z warsztatami plastycznymi. Święto to ma na celu uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
więcej
Walentynki w bibliotece szkolnej
Dnia 15 lutego klasy I-III SP oraz IV-V SP spędziły miłe chwile w bibliotece szkolnej w walentynkowym nastroju. Już od samego rana klasa I-III przygotowywała w ramach projektu „Jestem zdrowy, jem warzywa i owoce” sałatkę owocową , którą ułożono na talerzykach w kształcie serduszka i skonsumowano po zabawie.
więcej
Walentynkowe serduszka
Uczniowie klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy z okazji Walentynek przygotowali miłą niespodziankę . Dnia 12 lutego młodzież obdarowała słodkim serduszkiem (upieczonym na zajęciach gospodarstw domowego) każdego ucznia i pracownika szkoły.
więcej
Walentynki u najmłoszych
Najmłodsze klasy hucznie obchodziły święto zakochanych.  Wśród balonów własnoręcznie pomalowanych dzieci przekazały swoim kolegom kartki walentynkowe,  a następnie wspólnie zjadły małe co nieco.
więcej
Słodkie Walentynki
Dnia 9 lutego w sali nr 26 spotkali się uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, gimnazjum oraz klasy I SPdP aby świętować Walentynki. Uwagę uczestników spotkania skupiały przygotowane na tę okazję ciasta w kształcie serc, które zostały zgłoszone do konkursu.
więcej
Losowanie totolotka
7 stycznia 1957 roku odbyło się w Polsce pierwsze losowanie totolotka. W związku z tą rocznicą pani Marzena Szymkowiak zorganizowała dla uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli zabawę w lotto. W loterii wzięło udział ponad 120 osób.
więcej
Ciekawe lekcje - malowane koszulki
Uczniowie klas 4, 5 i 6 w ramach realizowanych tematów z plastyki, takich jak: barwy i ich rodzaje, gama barw oraz projektowanie ( design ,projekt przemysłowy) malowali koszulki z wybranym przez siebie wzorem, posługując się specjalnym rodzajem farb do malowania na tkaninach.

więcej
Zimowy koncert Adama
14 stycznia odbył się Zimowy Koncert Adama, podsumowujący I etap indywidualnego projektu edukacyjnego „ Muzyczne podróże Adasia”. Adam jest uczniem klasy VI.

więcej
Rośnij zdrowo
Rośnij zdrowo – higiena osobista i prawidłowe odżywianie w okresie dojrzewania dla uczniów IV - VI szkoły podstawowej oraz I-II-III gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.
więcej
Bal Karnawałowy u najmłodszych
Tuż przed feriami uczniowie klasy 2,3 i 4 u. U. wirowali tanecznym krokiem na balu, na którym atrakcji nie brakowało.
Na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje i wybrały króla i królową balu.
więcej
Kolędnicy znad Wrześnicy
Podtrzymując polską tradycję, 5 stycznia, przybyli do nas Kolędnicy znad Wrześnicy. Grupę utworzyli uczniowie klasy II gimnazjum, którzy w ramach zajęć artystycznych przygotowali wyjątkowe przedstawienie.
więcej
Konkurs na najpiękniejszą bombkę
W okresie świąteczno-noworocznym Samorząd Gimnazjum zorganizował konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka”. Wszystkie prace zdobią korytarz na drugim piętrze.

więcej
Nowości w bibliotec szkolnej
Książki zakupiono w ramach Rządowego Programu „ Książki naszych marzeń”.Program promuje czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych. Zgodnie z zaleceniami programu są to książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów oraz książki niebędące podręcznikami, które chętnie są czytane i jednocześnie rozwijające kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia uczniów.
więcej
Sukces w konkursie "Niezwykła kartka świąteczna"
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym „ Niezwykła Kartka Świąteczna” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września. Konkurs w tym roku skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
więcej
Świąteczny czas obdarowywania
Niebawem będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. W przedświąteczną atmosferę wprowadził nas występ najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jasełka w formie montażu słowno-muzycznego przygotowane zostały przez p. Arletę Chudzikowską i p. Bernadetę Dłoniak.
więcej
W dniu urodzin
Uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o bardzo ważnym wydarzeniu upamiętniającym rocznicę powstania naszej placówki. 45 Urodziny Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka stały się okazją do wspominania przeszłości oraz spojrzenia z nadzieją w przyszłość.
więcej
Pomagamy zwierzętom
Uczniowie klasy VI i klas gimnazjalnych włączyli się do ogólnopolskiego projektu pomocy zwierzętom. W tym roku dwukrotnie, jesienią i przed świętam i Bożego Narodzenia, zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup karmy i zawieźli ją do schroniska.
więcej
Efekty samoróbki czyli o orkiestrze z tutki
17 grudnia, uczniowie klasy I PDP podsumowali projekt edukacyjny, realizowany na Zajęciach kształtujących kreatywność. Temat projektu „Efekty samoróbki czyli o orkiestrze z tutki” miał udowodnić, że grające instrumenty dęte, strunowe i perkusyjne można zrobić ze wszystkiego.
więcej
Tradycje Bożego Narodzenia
Dnia 17.12.2015 r w klasie IV – V SP i VI u. u. odbyły się zajęcia związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Panie Magdalena Witkowska i Ewa Górczyńska wprowadziły dzieci w nastrój zbliżających się świąt. Przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą świąt oraz wiele innych atrakcji
więcej
Czwarty król
We wtorek, 15 grudnia, odbył się premierowy pokaz teatru cieni, przygotowany na zajęciach artystycznych przez uczniów III klasy gimnazjum. Tytułowy „Czwarty król” to Artaban – mag, który jak głoszą legendy, odwiedził nowonarodzonego Jezusa
więcej
Świąteczne spotkanie w Bibliotece Publicznej
16 grudnia br. klasa I-II-III wybrała się do Biblioteki Publicznej na świąteczne zajęcia. Dzieci nauczyły się okrzyków na cześć Mikołaja. Podczas świątecznych opowieści pani Ani i pani Basi tworzyli piękne, kolorowe choinki, rozwiązywali zagadki o Mikołaju.
więcej
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Już po raz piętnasty uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Września brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację „Trzeźwy Umysł”.
więcej
Opowieść wigilijna
15 grudnia klasa I-II-III wraz z wychowawcą oraz nauczycielem bibliotekarzem wybrała się do Teatru Fredry w Gnieźnie na spektakl „ Opowieść wigilijna”. Dzięki tej sztuce przekonaliśmy się, że za sprawą świąt może dokonać się w nas pozytywna przemiana.
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
Na to spotkanie uczniowie ZSZ wraz z bibliotekarzem wybrali do czytania opowiadania mówiące o świętach Bożego Narodzenia, choince, o nocy wigilijnej , o Świętym Mikołaju ze zbioru „Bajkowe święta.”
więcej
Warsztaty ekologiczne
10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych we Wrześni odbyły się Międzyszkolne Warsztaty Ekologiczne zorganizowane przez panią Ewę Zakrzewską i Zofię Andrzejczak-Tomys pod hasłem: WYRZUCONE, ŚWIĄTECZNIE PRZETWORZONE.
więcej
Turniej Mikołajkowy
W dn. 11 grudnia 2015 roku odbył się XVII Turniej Mikołajkowy. Podobnie, jak w ubiegłych latach honorowy patronat nad sportowym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wrzesińskiego. Turniej Mikołajowy jest spotkaniem uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni z kolegami z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych ze Słupcy i Gniezna, którzy w duchu fair play rywalizują w konkurencjach sportowych.
więcej

Uczeń i zdrowie

Nowy numer jest już na stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury.

więcej

Dzień czerwonej kokardki
1 grudnia, jak co roku, z okazji Światowego Dnia AIDS w naszej szkole zorganizowano we współpracy z wrzesińskim PISE szkolny dzień czerwonej kokardki, którą w tym dniu wolontariusze SK PCK przypinali uczniom i nauczycielom, jako symbol solidarności z osobami zakażonymi.
więcej
Jakie to drzewo
26 listopada klasy II i III gimnazjum zakończyły pracę nad projektem „Jakie to drzewo?”.
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
W tym szczególnym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się o tradycji wróżb andrzejkowych. „Hokus – pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła złóżmy dary” i od tego się zaczęło...
więcej
Turniej Warcabowy
Warcaby są dyscypliną sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów i świata. Również w naszej szkole rozgrywane są takie mistrzostwa, które odbyły się już po raz dziewiąty.
więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Jak co roku w naszej szkole 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Pani Ewa Górczyńska i Magdalena Witkowska pięknie udekorowały salę pluszowymi misiami, książkami o miśkach oraz przygotowały wiele atrakcji dla uczniów klas I -III SP i II u.u., III u.u. i IV- V u.u.
więcej
Sukcesy w tenisie stołowym
25 listopada w Gnieźnie odbyły się XV Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W zawodach oprócz naszych najlepszych tenisistów udział wzięli uczniowie z Gniezna, Poznania, Mosiny i Międzychodu.

więcej
Andrzejkowe biesiadowanie
Dnia 24 listopada w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni odbyło się kolejne integracyjne spotkanie młodzieży gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej u.u z uczestnikami ŚDS „ Na Skarpie” z Gozdowa. Coroczne andrzejkowe biesiadowanie stało się miłą i wyczekiwaną tradycją w naszej placówce.
więcej
Andrzejkowe wróżby
W klasach 2, 3 i 4 u.U. bawiliśmy się wróżąc sobie na przyszłość. Dziewczynki poznały imię swojego przyszłego męża, a chłopcy żony.
więcej
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W dn. 20.11. 1989r. została przyjęta przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konwencja Praw Dziecka. Na pamiątkę podpisania tego ważnego dokumentu, 20-go listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
więcej
II Wernisaż Twórczości Osób Niepełnosprawnych
19-go listopada we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się II Wernisaż Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Każdy może być artystą”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych, NOREW „Arka”, Stowarzyszenie na Rzecz dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” oraz Stowarzyszenie Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych „Wrzosiki”.
więcej
Szklanka pełna witamin
17 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu "Szklanka pełna witamin". Realizatorzy projektu- uczniowie klasy drugiej gimnazjum przedstawili wartości odżywcze i lecznicze naturalnych świeżych soków owocowo - warzywnych
więcej
Szkolenie młodzieżowych liderów zdrowia
W dniach 16 i 17 listopada br. przedstawiciele społeczności uczniowskiej z naszej szkoły, wzięli udział w szkoleniu dla młodzieżowych liderów zdrowia, na temat realizowanego w naszym województwie projektu: „ Wiem – jestem bezpieczny . Nie biorę!”.
więcej
Rogale marcińskie
11 listopada, w Święto Niepodległości obchodzimy imieniny św. Marcina. Z tym dniem łączy się wynikający z tradycji Wielkopolski zwyczaj wypiekania rogali. Uczniowie z klasy I i III gim u.u. przygotowali słodki poczęstunek dla kolegów i koleżanek.
więcej
Święto Niepodległosci
W przededniu Święta Niepodleglości, 10 listopada, odbyło się spotkanie warsztatowe w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Łączyło ono zabawę z edukacją patriotyczną, wyjaśniając czym jest niepodległość i jakie znaczenie ma współpraca.
więcej
Sukces gimnazjalistów
9 listopada 3-osobowa reprezentacja uczniów gimnazjum wywalczyła I miejsce w Miedzyszkolnym konkursie wiedzy o Januszu Korczaku, którego organizatorem był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie.
więcej
Piękna i Bestia
W dn. 9.11. uczniowie kl. VI u.u. obejrzeli we Wrzesińskim Ośrodku Kultury spektakl pt.: „Piękna i Bestia”, przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa. „Piękna i Bestia” – opowieść o miłości – wielokrotnie adaptowana była na potrzeby literatury, filmu i teatru.
więcej
Konkurs różańcowy
6 listopada 2015 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty III Konkurs Różańcowy. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wykonano 29 różańców między innymi z cukierków, kasztanów, jarzębiny, rodzynków, drutu, groszku, kawy, bibuły, liści, pestek śliwek, muszelek, fasoli , guzików i pieprzu, makaronu, masy solnej i wykony szydełkiem z wełny.
więcej
W Muzeum Początków Państwa Polskiego
Uczniowie klasy 3 i 4 u.u. brali udział w lekcji muzealnej na terenie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie,  gdzie mogli dowiedzieć się o życiu w pradawnej Stolicy oraz przymierzyć zbroje i własnoręcznie wykonać tarcze.
więcej
Pasowanie gimnazjalistów
3 listopada ośmioro uczniów klasy I gimnazjum zostało przyjętych do grona gimnazjalistów. Pani dyrektor Ewa Kaczmarek dokonała pasowania. Uroczystość prowadzili przedstawiciele klasy III gimnazjum

więcej
Powitanie jesieni
Uczniowie szkoły podstawowej klas IV,V i VI SP w ramach powitania nowej pory roku jesieni dokonali zbiórki darów jesieni: dyni, kabaczków, ziemniaków, kukurydzy, buraków, szyszek, kasztanów, żołędzi, którymi udekorowali salę przyrodniczą.
więcej
Jesienna wizyta Amerykanów
W dn. 30 października w naszej szkole gościliśmy żołnierzy z 86 Skrzydła Lotnictwa Transportowego z Ramstein w Niemczech, z 186 Skrzydła Lotnictwa Gwardii Narodowej z Peorii w stanie Illinois. Było to kolejne-trzecie spotkanie uczniów naszej szkoły z amerykańskimi lotnikami.
więcej
Z wizytą w schronisku dla zwierzat
W czwartek 29.10.2015 roku nasi uczniowie z klas I – VI SP wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla Zwierząt we Wrześni, gdzie mogli obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam te biedne zwierzęta.
więcej
Świeto dyni
Dziś dynia miała swoje święto w klasie 3, 4 i 5 u.U. Z tej okazji były zabawy plastyczne, matematyczne i ruchowe. Był również słodki poczęstunek.
więcej
Święto biblioteki
Jak co roku w październiku obchodziliśmy jedno z najważniejszych „świąt” bibliotecznych Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych . W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „ Biblioteki szkolne rządzą”.
więcej
Pola Nadziei
Uczniowie klas gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy u.u. włączyli się do programu Pola Nadziei. Dnia 26 października na terenie powstającego Ośrodku Hipoterapii w Czeszewie młodzież ogrodu w posadziła 200 żonkili- symboli nadziei.
cebulek
więcej
Integracyjna wycieczka SK PCK do Wrocławia
Dnia 22 października br. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd zaplanowano na godzinę 7.30. Mimo długiej 4 - godzinnej podroży w autobusie dzieci i młodzież nie nudziła się.
więcej
W poszukiwaniu jesieni
Dnia 26.10.2015 r. członkowie sekcji turystyki rowerowej pod opieką J. Marosza wzięli udział w rajdzie rowerowym PTTK „ W poszukiwaniu jesieni” do Milkarowa.
więcej
Spotkanie z operą
Dzień 21 października br. był dla młodzieży klas I gimnazjum oraz I przysposabiającej do pracy u.u. pełen nowych doświadczeń. Uczniowie pozostawali pod wrażeniem budynku Teatru Wielkiego w Poznaniu, jego otoczenia i wnętrza, a spektakl, w którym uczestniczyli był nieznaną im dotąd formą przekazu treści kulturowych.
więcej
Z wizytą w muzeum
W słoneczny, jesienny dzień klasa 3 i 4 u.U. wybrały się na wystawę pt."Zawodzie ". Przy okazji uczniowie zwiedzili muzeum z przewodnikiem.
więcej
Dzień Edukacji Narodowej
13 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zgromadzeni nauczyciele i uczniowie wzięli udział w akademii.
więcej
Spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela
W poniedziałek 12 października w sali nr 26 spotkali się uczniowie klas gimnazjum , klasy VI szkoły podstawowej oraz szkoły ponadgimnazjalnej u.u. aby wierszem i piosenką uczcić święto swoich nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty.
więcej
Wycieczka do Ostrowa Lednickiego
Dnia 9 października 2015 roku klasa II i III gimnazjum uu udała się na wycieczkę na wyspę władców: do Ostrowa Lednickiego. Za czasów pierwszych Piastów wyspa pełniła rolę rezydencji Mieszka I, a później jego syna Bolesława Chrobrego.
więcej
Marzycielska Poczta
Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
8 października uczniowie klasy I-II-III wykonali kartki urodzinowe dla Krystiana , podopiecznego Marzycielskiej Poczty.

więcej
Turniej piłki nożnej
Wczesnym rankiem dnia 7 października 2015 r. wyruszył zespół naszych piłkarzy na III Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej w Międzychodzie
więcej
Zajęcia literacko-edukacyjne w Bibliotece Publicznej
Pod koniec września i pierwszego dnia października uczniowie naszej szkoły odwiedzili Odział Dziecięcy Biblioteki Publicznej we Wrześni i wzięli udział w zajęciach literacko-edukacyjnych.
więcej
W bibliotece Pedagogicznej
29 września klasa I gimnazjum wraz z wychowawcą i bibliotekarzem szkolnym odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną we Wrześni.
więcej
Dzień chłopca u najmłodszych
Najmłodsze klasy obchodziły wspólnie Dzień Chłopca.  Były zabawy przy muzyce i słodki poczęstunek.  Chłopcy byli zadowoleni i dziewczyny również.
więcej
Wizyta w firmie Flex Films Europe
Dnia 28 września uczniowie pierwszej klasy szkoły zawodowej uczestniczyli w wycieczce do firmy Flex Films Europe mieszczącej się na obrzeżach Wrześni. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak produkuje się folie i do czego jest ona używana.
więcej
Lekcja Pani Jesieni
Gdyby ktoś miał wątpliwości jaka pora roku nastała, wystarczyło zajrzeć do naszej szkoły. Pani jesień gościła dzisiaj na zajęciach w klasie 2, 3 i 4 u.U.
więcej
Szlakiem Babiego Lata
W dniu 19.09.2015 r. sekcja turystyki rowerowej zorganizowała rajd rowerowy „ Szlakiem Babiego Lata” na Barczyznę. Rajd zakończył się w Nowym Folwarku u Mateusza. Było ognisko i pieczenie kiełbasek.
więcej
Pieszo przez Zawodzie
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa członkowie sekcji turystyki rowerowej i pieszej w dniu 18.09.2015 wzięli udział w rajdzie Pieszo przez Zawodzie. Poznaliśmy historie i dzień dzisiejszy dzielnicy Wrześni.
więcej
Przyjęcie nowych uczniów w poczet czytelników
W nowym roku szkolnym bibliotekę szkolną odwiedziła wraz z wychowawcą klasa I-II-III . Dzieci zapoznały się z biblioteką szkolną, poznały regulamin i wypożyczyły książki. Nie obyło się bez głośnego czytania – uczniowie wysłuchali opowiadania M.Strzebońskiej „Czarownica i kot”, do której wykonali pracę plastyczną.
więcej
Powitanie jesieni
W piękny piątkowy poranek klasy 2, 3 i 4 u. U. witały jesień w gospodarstwie agroturystycznym.
więcej
Dzień Kropki
Dnia 15 września, już po raz drugi, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego zaśpiewaliśmy hymn Dnia Kropki, zaprezentowaliśmy prace plastyczne i wzięliśmy udział w interaktywnej zabawie, polegającej na wykonywaniu różnych gestów, dzięki czemu żółta kropka ożyła na ekranie.
więcej
Sprzatanie Świata
W ramach akcji "Sprzątamy Świat" miłośnicy czystego świata przygotowali wystawkę prac plastycznych poprzez którą apelowali o nie zaśmiecanie najbliższej okolicy i miejsc częstego wypoczynku: gór, morza, rzek i jezior.
więcej
Gramy w kręgle
W piękny czwartkowy poranek wybraliśmy się do hotelu Kosmowski na kręgle. Każdy z uczestników miał możliwość uczestnictwa w zawodach polegających na przewróceniu jak największej liczby kręgli.
więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015
więcej

Rok szkolny 2014/2015

Dopalacze - gdzie szukać pomocy ?
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.
więcej
Bezpieczne wakacje
Kampanie społeczne dotyczą różnych tematów, mają jednak wspólny cel - wywołać zmiany społeczne, zmiany w myśleniu i postępowaniu. „Bezpieczne wakacje” to różne działania informacyjne podjęte w ostatnim tygodniu nauki przez wychowawców – wszystko po to, aby pokazać, jak najbezpieczniej spędzać czas w okresie letnim.
więcej
Miłośnik świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podsumowujące pt. „Miłośnik świetlicy szkolnej”. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą o zdrowiu, sporcie oraz funkcjonowaniu świetlicy podczas minionego roku szkolnego.
więcej
Akcja Liczenia Populacji Ślimaka Winniczka
W maju i czerwcu uczniowie i nauczyciele klas „życia” gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Internetowej Akcji Liczenia Populacji Ślimaka Winniczka.

więcej
Owoce w szkole
Uczniowie klasy I u.u. z pomocą nauczyciela przygotowali pyszny dżem truskawkowy. Najpierw samodzielnie obrali z szypułek truskawki, umyli, włożyli do garnka i zasypali cukrem. Uczniowie z pomocą nauczyciela gotowali w dużym garnku truskawki z cukrem i mieszali, dla smaku dodali sok wyciśnięty z połówki cytryny.
więcej
Zielona szkoła
Pani Dyrektor, koleżanki i koledzy!
Już wiemy ,gdzie leżą góry
i gdzie mieszka niedźwiedź bury.
Szlak prowadził na Wiktorówki,
tam smakowaliśmy oscypki z bacówki.
więcej
Turniej "Mistrzowie chinczyka"
22 czerwca odbyło się podsumowanie turnieju „Mistrzowie Chińczyka”. W tym roku turniej został zorganizowany dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Jak co roku uczniowie zapoznali się z zasadami gry planszowej oraz regulaminem rozgrywek.
więcej
Sukces Darii w konkursie plastycznym
W ramach X Przeglądu Twórczości Teatralnej „Zaczarowana Kraina” organizowanego przez SOSW we Wschowie zorganizowano konkurs plastyczny pt.: „W zaczarowanym świecie".
więcej
Tradycje anglojęzycznegoobszaru kulturowego
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy IV i V brali udzial w projekcie Tradycje i obyczaje anglojezycznego obszaru kulturowego. Celem tego projektu bylo zaciekawienie dzieci tradycjami i kultura tych panstw.

więcej
Podsumowanie projektu „Moliki książkowe”
Dnia 18 czerwca 2015 roku odbyło się podsumowanie projektu „ Moliki książkowe”. Projekt był realizowany w klasie I-II-III od października 2014 roku do maja 2015 roku. Projekt powstał, by wspierać rozwój zainteresowań czytelniczych .
więcej
Hej Jana Jana!
Słowami pięknej sobótkowej melodii rozpoczęło się kolejne, integracyjne spotkanie w stylu ETNO, które odbyło się 19 czerwca. Śpiewanie tej starodawnej pieśni znad Narwi, o „kopieli" w „małą" noc i o dziwno - sennej historii „panny Hanny" i jej braciach, przeplatał taniec dziewcząt i gra na bębnie.

więcej
Cała Polska czyta dzieciom
16 czerwca odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie szkoły zawodowej i nauczyciele czytali uczniom szkoły podstawowej. Poznaliśmy wspaniałą książkę na wakacje „Bolek i Lolek. Genialni detektywi”
więcej
Wycieczka do Zakopanego
W dniach 26 - 30 maja 2015 roku grupa gimnazjalistów oraz uczniów szkoły zawodowej uczestniczyła w wycieczce turystyczno - krajoznawczej, której punktem docelowym było Zakopane.
więcej
Mam kota na punkcie mleka
W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie kl. V u.u. kontynuowali mleczną przygodę z kotem Mleczysławem. Uczniowie systematycznie korzystali portalu www.mamkotanapunkciemelka.pl, utrwalając swoją wiedzę na temat znaczenia produktów mlecznych dla zdrowia dzieci grając m.in. w „Mleczne gry”.
więcej
Razem dla rozwoju
Już drugi rok uczniowie klasy VI braki udział w ogólnopolskim projekcie „Razem dla rozwoju – aktywna Edukacja Globalna w szkołach” realizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU.

więcej
Wiosenna kwesta PCK
Szkolne Koło PCK włączyło się do kwesty wiosennej, organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK we Wrześni. Nasi wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na terenie miasta. Celem kwesty było dofinansowanie potrzebujących z naszego rejonu oraz olimpiad PCK dla młodzieży.
więcej
Rośnij zdrowo - higiena osobista i prawidłowe odzywiania
Projekt „Rośnij zdrowo – higiena osobista i prawidłowe odżywianie w okresie dojrzewania” został zrealizowany przez uczniów klas życia.
więcej

Uczeń i zdrowie

Nowy numer jest już na stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury.

więcej

Maraton zdrowia i sprawności fizycznej
Uczniowie klasy I gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w powiatowym „Maratonie zdrowia i sprawności fizycznej”, który odbył się dnia 12 czerwca w Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Impreza ta jest podsumowaniem działań związanych z realizacją projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”.
więcej
Heide Park i Tropikalna Wyspa
To była FANTASTYCZNA PRZYGODA!!! Żadna wycieczka, na której byliśmy do tej pory nie dała nam tylu emocji i wrażeń. Mowa oczywiście o wyjeździe do Niemiec do Heide Parku i na Tropikalną Wyspę (09.06-10.06.2015r.). Było NIESAMOWICIE i gdyby tylko zaistniała taka możliwość, to wrócilibyśmy zaraz następnego dnia.
więcej
Piknik nie tylko w słońcu
Deszczowa pogoda dnia 10 czerwca nie sprzyjała piknikowaniu na wolnym powietrzu. Organizatorzy spotkania w Środowiskowym Domu Samopomocy „Na Skarpie” w Gozdowie nie odwołali jednak spotkania i oczekiwali zaproszonych gości- uczniów gimnazjum u.u. z naszej placówki.
więcej
Wiosenny Przegląd Twórczości Scenicznej
W dn. 8.06. 2015r.uczniowie kl. IV, V i V u.u. wystąpili podczas VII Wiosennego Przeglądu Twórczości Scenicznej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gnieźnie prezentując przedstawieniem pt.: „Podróż w nieznane”.

więcej
Ścieżka przyrodniczo-leśna w Jeziercach
Dnia 3 czerwca grupa uczniów z klasy I i II gimnazjum wzięła udział w lekcji przyrody na ścieżce edukacyjnej w Jeziercach. Podczas zajęć uczniowie podziwiali piękno natury, poznawali ciekawostki o lesie i jego mieszkańcach oraz o codziennej pracy leśników.
więcej
IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Słupeckiego
W środę 3 czerwca 2015 r. drużyna naszej szkoły uczestniczyła w IV Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o puchar Starosty Słupeckiego.
więcej
Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi
Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka obejrzeliśmy musical „Dookoła Karuzeli, czyli dziecko potrafi” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu przeniosło nas w świat ciekawych przygód.
więcej
Miedzyszkolny Konkurs Plastyczny
W dniu 2 czerwca 2015 roku rozstrzygnięto konkurs „Wiosna, ach to ty!”, zorganizowanego dla wychowanków placówek kształcenia specjalnego z województwa wielkopolskiego. Konkurs polegał na napisaniu z pomocą nauczyciela krótkiego wiersza o wiośnie i wykonaniu do niego ilustracji.
więcej
Święto Patrona
Dnia 2 czerwca br. społeczność Zespołu Szkół Specjalnych obchodziła Dzień Patrona- Janusza Korczaka. Po raz pierwszy obchody tego ważnego dnia odbyły się poza terenem szkoły. Uroczystość miała miejsce w sali kina „Trójka”.
więcej
W oczyszczalni ścieków
29 maja br., po zakończonych obchodach „Majówkowego Dnia Dziecka ze Szkolnym Kołem PCK”, uczniowie klasy 4,5 i 6 SP mogli zapoznać się z pracą i działaniem oczyszczalni ścieków podczas jej zwiedzania . Uczniów po terenie oprowadzał pan Maciej Tłoczek, tłumacząc przystępnie jak działa oczyszczalnia, jaką technologią się posługuje.
więcej
Dzień Dziecka
W tym roku szkolnym Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał w dwóch etapach. Starsi uczniowie – gimnazjaliści , 19 maja rozegrali turniej unihokeja pod okiem nauczycielek wychowania fizycznego. Na zwycięzców czekały puchary, nagrody i słodycze.
więcej
Kolorowy świat w oczach dziecka
W dniu 28.05.2015 odbyło się podsumowanie projektu "Kolorowy świat w oczach dziecka - kształty (figury geometryczne)" dotyczącego aktywności umysłowej, plastycznej, technicznej, muzycznej i ruchowej. Projekt realizowany był w klasie I u.u. i IVu.u.
więcej
Egzamin na kartę rowerową
Uczniowie klas 4,5,6 SP w miesiącach :od października do maja be, szkolnego brali udział w zajęciach i warsztatach szkoleniowych, których celem było wyuczenie i nabycie postawy bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.
więcej
Konkurs języka angielskiego
Dnia 25 maja odbyl sie w naszej szkole konkurs jezyka angielskiego pt. Spring-wiosna.Uczniowie szkoly podstawowej zaprezentowali prace tematyczne opatrzone angielskimi podpisami
.
więcej
Fluoryzacja
W szkole została zakończona fluoryzacja zębów . Fluoryzację przeprowadza się w szkole cyklicznie , w trosce o zdrowie jamy ustnej uczniów. Przeprowadza ją pielęgniarka szkolna. Głównym celem tego zabiegu jest przeciwdziałanie próchnicy zębów.

więcej
Moje wymarzone wakacje - projekt edukacyjny
W bieżącym roku szkolnym sześcioro uczniów z klasy II gimnazjum brało udział w projekcie edukacyjnym pt. „Moje wymarzone wakacje”. Uczniowie wybrali sobie kraje, do których chcieliby się udać na wakacje i przygotowali najciekawsze informacje na ich temat.
więcej
Dzień Matki
Uczniowie klas gimnazjum i szkoły podstawowej u.u. najpiękniej jak umieli dziękowali swoim mamom dnia 26 maja za każdy przejaw czułości, troski, ciepła. Obchody zbiegły się z 50 rocznicą istnienia zespołu Czerwone Gitary. Zespół w składzie, gitarzyści – Piotr, Bartek, Damian oraz soliści – Paulina i Łukasz z klasy II gimnazjum dedykowali koncert mamom zgromadzonym na sali.

więcej
Tydzień bibliotek w Bibliotece Publicznej
Pod koniec maja , dokładnie 27 klasa I-II-III i V u.u. „ WYBRAŁA BIBLIOTEKĘ” w ramach Tygodnia Bibliotek. Tym razem dzieci spędziły bardzo aktywnie czas w Bibliotece Publicznej we Wrześni ( Oddział Dziecięcy ). Było wiele zabaw ruchowych i umysłowych. Poznaliśmy Afrykę i jej mieszkańców.
więcej
Z wizytą w Kolegium Języków Obcych
Dnia 27 maja uczennice z I i II klasy gimnazjum wzięły udział w lekcji języka angielskiego w Kolegium Jezyków Obcych we Wrześni. Podczas zajęć uczennice miały szanse doskonalić słownictwo z zakresu kolorów, owoców oraz ubrań.
więcej
Turniej Unihokeja z okazji Dnia Dziecka
W pięknej i słonecznej atmosferze w dniu 19 maja 2015 r. odbył się Turniej Unihokeja z okazji Dnia Dziecka dla uczniów gimnazjum. Uczniowie świetnie się spisali i po zaciętych meczach pierwsze miejsce zajęła klasa III gimnazjum
więcej
Śladami Arkadego Fiedlera
Dnia 21 maja uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do muzeum Arkadego Fiedlera. Wyjazd ten był nagroda za udział w sekcji rowerowej.

więcej
Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym
Uczniowie z klasy VI pod opieką pani Elżbiety Szymkowiak w dniu 19.05.2015 roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym , który odbył się w Poznaniu w ZSS nr 101.
więcej
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
20 maja odbyło się podsumowanie szkolnego turnieju tenisa stołowego. W tym roku turniej został zorganizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów szkoły podstawowej łącznie z uczniami gimnazjum u.u i gimnazjum.
więcej
Barwne życie drzew i kwaiatów
Uczniowie klas III gimnazjum u.u. dnia 19 maja uczestniczyli w zielonej lekcji, która odbyła się na terenie Kórnickiego Arboretum. Piękna pogoda towarzyszyła wycieczkowiczom w czasie zdobywania wiedzy o budowie kwiatów.
więcej
Z wizytą w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu
Z okazji Święta 33 Bazy Lotnictwa Transportowego bramy lotniska zostały otwarte dla zwiedzających. Uczniowie kl. IV, V, VI, Vu oraz IIIu gim. rozpoczęli wizytę od zwiedzenia siedziby Wojskowej Straży Pożarnej.
więcej
Świeto polskiej muzyki i plastyki
15 maja, z okazji Święta polskiej muzyki i plastyki, odbywają się w całej Polsce różne wydarzenia. Uczniowie klasy I gimnazjum przyłączyli się do tych działań, biorąc udział w artystycznym happeningu.
więcej
Olimpiada w Jarzynowie
Dnia 13 maja 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Olimpiada w Jarzynowie”, realizowanego w klasie I Szkoły Podstawowej z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Celem projektu było rozwijanie aktywności ruchowej i koordynacji ruchowo- wzrokowej u uczniów
więcej
Sukces Eweliny
13 maja uczennica III klasy gimnazjum Ewelina Konieczka otrzymała wyróżnienie w konkursie wiedzy historycznej na temat: „Co wiesz o II wojnie światowej?”. Konkurs składał się z czterech etapów, był zorganizowany przez Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne.
więcej
Centrum Leśnej Edukacji i Przygody
W dn. 13.05.2015r. kl. V u.u i III gim. u.u. odwiedzili Centrum Leśnej Przygody w Rajmundowie k. Nekli. Była to niezapomniana lekcja przyrody. W leśnej scenerii pani leśnik opowiadała uczniom o zwierzętach żyjących w tutejszych lasach.
więcej
Majowe Rajdy Rowerowe
Mamy za sobą Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni i Rajd Ekologiczny w Pyzdrach.
więcej
Ogólnopolska kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w realizację zadań w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015”, która trwa od 1 kwietnia do końca listopada 2015 r. Uczniowie wykonywali konkursowe prace plastyczne, rozwiązywali konkursy indywidualne, zapoznawali się z ulotkami profilaktycznymi.
więcej
Dzień Ziemi po angielsku
Dnia 4 maja rozstrzygniety został konkurs zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie szkoły podstawowej mieli za zadanie zaprezentować prace przedstawiajace środowisko naturalne, opatrzone anglojęzycznymi podpisami.
więcej
W Arboretum
Pod koniec kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Arboretum w Kórniku na lekcję „Kwitnienie roślin”. Podziwialiśmy:
- magnolie w pełnym rozkwicie ...
więcej
Wizyta w Bibliotece Publicznej i Muzeum Regionalnym
Kwietniowe Dni Książki dla uczniów klasy I-II-III i V u.u. były okazją do spotkania się w Bibliotece Publicznej we Wrześni. Dzieci wraz z wychowawcami i bibliotekarką szkolną uczestniczyły w bajkowych zajęciach.
więcej
Agresji mówimy NIE !!!
Klasa II gimnazjum włączyła się w tym roku szkolnym w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej. W ramach profilaktyki agresji i przemocy w szkole i w domu uczniowie zaprezentowali teatr cieni, który był kolejnym etapem pracy z wcześniej przygotowanym słuchowiskiem.
więcej
Egzamin gimnazjalny 2015
Dwunastu uczniów klasy III przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego . 21 kwietnia we wtorek zmagali się z częścią humanistyczną, która obejmowała zakres języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, 22 kwietnia z częścią matematyczną –przyrodniczą z zakresu matematyki i przedmiotów przyrodniczych, 23 kwietnia z języka angielskiego
.
więcej
Światowy Dzień Książki
Dzień 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji klasa IV-V uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Książka ? Czytanie? Po co to, komu?”.

więcej
Dzień Ziemi w kl. Vu
o roku na całym świecie obchodzimy święto naszej planety. Jest to okazja do przypomnienia o tym, jak należy postępować, aby środowisko, w którym żyjemy było czyste. Tegoroczne hasło naszego spotkania brzmiało „To są bardzo grzeczne dzieci – one segregują śmieci!
więcej
Happening ekologiczny
W związku z corocznym Dniem Ziemi, klasa III gimnazjum, w ramach zajęć artystycznych, 20 kwietnia zorganizowała happening ekologiczny. Uczniowie, których gościnnie odwiedziła, mieli okazję przypomnieć sobie o konieczności troszczenia się o naszą planetę, która nieustannie potrzebuje pomocy.
więcej
Akcja Żonkile 2015
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w Akcję Żonkile z okazji przypadającej 19 kwietnia 72 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Muzeum Polin zorganizowało akcję społeczno – edukacyjną, której głównym celem było zachęcenie i zaproszenie uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
więcej
Rajd rowerowy
W dn. 18.04. sekcja turystyki rowerowej pod opieką Jerzego Marosza zorganizowała rajd rowerowy leśnymi duktami Nowego Folwarku. Wbrew złej pogodzie humory dopisały, a rajd zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na działce Mateusza.
więcej
Śladami naszych przodków
W piątek 17.kwietnia uczniowie klas 1u.u., 3u.u., 4.u.u. i 6 u.u. wybrali się udali sie śladami naszych przodków do Lednogóry. Przebrani w stroje z epoki, uczniowie wysłuchali opowieści o pierwszych Piastach, spróbowali stworzyć wizerunek mężczyzny żyjącego w tamtych czasach
...
więcej
Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej
Archidiecezjalny Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych odbył się 16 kwietnia 2015r. w ramach Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki i Kultury. Jego organizatorami jest Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej
Udział w Poznańskim Festiwalu Nuki i Sztuki
15.04.2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły zawodowej wzięli udział w zaskakujących pokazach i doświadczeniach fizycznych oraz wysłuchali wykładów
.
więcej
Medale na Mistrzostwach Wojewódzkich w Pływaniu
Dnia 15 kwietnia 2015r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu „Sprawni Razem”, które odbyły się jak co roku w Rawiczu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 11 medali.
więcej
Sukces w Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
15 kwietnia nasi gimnazjaliści wywalczyli I miejsce w Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem był tradycyjnie Zespół Szkół nr 102 z Poznania.

więcej
Amerykańscy lotnicy w naszej szkole
W piątek 10 kwietnia 2015r. naszą szkołę odwiedzili lotnicy z 302. Skrzydła Lotnictwa Transportowego z Colorado oraz żołnierze Sił Powietrznych USA w Europie z 86. Skrzydła Lotnictwa Transportowego stacjonujący na co dzień w bazie Amerykańskich Sił Powietrznych w niemieckim Ramstein.

więcej
W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa
W dniu 9 kwietnia br. uczniowie klas I i III gim. oraz klas IV, V i VI szkoły podstawowej odwiedzili Policyjne Centrum Edukacji Bezpieczeństwa we Wrześni. Podczas zajęć profilaktycznych przeprowadzonych przez asp. Przemysława Teodorczyka poruszona została tematyka związana z używkami, przestępczością, przeciwdziałaniem przemocy i agresji.
więcej
Sprawdzian szóstoklasisty
W środę 1 kwietnia dziewięcioro uczniów klasy szóstej naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu zorganizowanego według nowych zasad. Sprawdzian został podzielony na dwie części: pierwszą, która sprawdzała wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki oraz drugą- z języka obcego.
więcej
Co pamietasz z nauczania Jana Pawła II
W związku z przypadającą 2.04.15 r. 10 rocznicą śmierci papieża św. Jana Pawła II, odbyła się w naszej szkole akademia oraz dwa konkursy : plastyczny zatytułowany „Co pamiętasz z nauczania Jana Pawła II” i konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II.
więcej
Konkurs Wiedzy Fizyczno-Chemicznej
Pod koniec marca w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu sprawdzający wiedzę fizyczno-chemiczną uczniów gimnazjum.
więcej
Co słychać w pogodzie
Od początku roku szkolnego uczniowie klasy I i II uu gim. realizowali projekt edukacyjny "Co słychać w pogodzie".
więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Nasza placówka odpowiedziała na apel Fundacji JiM i przyłączyła się do akcji Polska na niebiesko ! Dnia 18 marca o godzinie 16.00 nauczyciele udzielali konsultacji zainteresowanym rodzicom na temat pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu. Dla uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum z umiarkowanym i znacznym upośledzeniem umysłowym został zorganizowany konkurs plastyczny
więcej
Konkurs plastyczny "Pomaluj świat na niebiesko"
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Uczniowie malowali świat na niebiesko, solidaryzując się w ten sposób z dziećmi dotkniętymi autyzmem.

więcej
Wielkanocne życzenia
1 marca 2015 r. do naszej szkoły zawitał ZAJĄCZEK WIELKANOCNY częstował łakociami, złożył nam również życzenia

więcej
Z marzanką, gaikiem i kogucikiem
Z okazji corocznego Międzynarodowego Dnia Teatru, 23 marca, odbyło się spotkanie integracyjne. Jego celem było zaprezentowanie teatralnych scenek rodzajowych, związanych z wiosenno-wielkanocnymi zwyczajami. Uczniowie przedstawili tak zwane „chodzenie z marzanką, gaikiem i kogucikiem”, którym towarzyszyły tradycyjne, charakterystyczne ludowe przyśpiewki.

więcej
Wielkanocne zwyczaje
W poniedziałek, 30 marca w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się wielkanocna lekcja „Wielkanocne zwyczaje- opowiastki z Kisielic Małych’’. Dla uczniów uczestniczących w tej lekcji było to trzecie spotkanie z babcią Antoniną i dziadkiem Antonim.

więcej
W świecie bajek i baśni
Uczniowie klasy I-II-III i IV- VI u.u. po raz drugi aktywnie uczestniczyli w projekcie „W świecie baśni i bajek”. Celem projektu było zaznajomienie uczniów z twórczością wybitnych poetów i baśniopisarzy...

więcej
Konkurs "Wiosenne kwiaty"
Ostatniego dnia marca rozwiązany został konkurs plastyczny „ Wiosenne kwiaty’’. Konkurs ogłoszony był na początku marca. Uczniowie przez cały miesiąc wykonywali piękne, radosne prace.

więcej
Olimpiada w Jarzynowie
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej realizują wraz z wychowawcą, panią Martą Hedrych-Rosalską oraz nauczycielką wychowania fizycznego Marią Olejniczak projekt edukacyjny ,,Olimpiada w Jarzynowie”. Projekt rozpoczęto w marcu 2015 roku i potrwa do końca maja 2015 roku.

więcej
Wielkanocny konkurs
Dnia 31 marca 2015 roku rozdane zostały nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej, za wykonanie przestrzennej ozdoby świątecznej z okazji Świąt Wielkanocnych.

więcej
Wielkanocne świętowanie
We wtorkowy poranek uczniowie klas 1u.u., 3u.u., 4u.u. i 6u.u. wspólnie przygotowali świąteczny stół dekorując go własnoręcznie wykonanymi pisankami.

więcej
Cztery żywioły - Woda
Uczniowie klas III gimnazjum u.u. dnia 26 marca br. podsumowali projekt edukacyjny „Cztery żywioły –Woda”. Spotkanie kończące cykl działań poświęconych wodzie odbyło się w obecności zaproszonych gości- rodziców, pani wicedyrektor i pani pedagog.

więcej
Uwierzyć w wielkanocnego zajączka
Uczniowie klas III gimnazjum u.u. wyruszyli dnia 24 marca na poszukiwanie wielkanocnego zajączka . Dotarli do dworu w Koszutach , w którym znajduje się Muzeum Ziemi Średzkiej.

więcej
Zwyczaje wielkanocne dawniej i dziś
Wielkanoc jest najważniejszym i najstarszym świętem chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Chcąc dowiedzieć się jak wyglądały święta dawniej, jak się do nich przygotowywano zaprosiliśmy panią Marlenę Filipiak z Kórnickiego Ośrodka Kultury, która opowiedziała nam o polskich zwyczajach wielkanocnych.

więcej
Palenie papierosów przyczyną nowotworów - spotkanie z lekarzem
W dniu 24 marca br. odbyło się spotkanie z lekarzem medycyny, Sebastianem Nowickim z uczniami ZSZ i Gimnazjum i ich nauczycielami. Spotkanie zorganizowały opiekunka SK PCK i pielęgniarka szkolna w ramach trwającego w szkole cyklu zajęć na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

więcej
Profilaktyka chorób nowotworowych
17 marca br. w ramach prowadzonego cyklu zajęć związanego z profilaktyką chorób nowotworowych dla uczniów ZSZ i 3 klasy gimnazjum, odbyło się spotkanie dla uczniów, chętnych nauczycielek i matek, z położną panią Teresą Wolską oraz przedstawicielkami Klubu Amazonek we Wrześni.

więcej
Kurs pierwszej pomocy ze strażakami
W okresie od 3 lutego do 11 marca br. uczniowie klas 4 -6 SP brali udział w kursie pierwszej pomocy, prowadzonym przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, zorganizowanym przez opiekunkę SK PCK.

więcej
Poznajemy znaki drogowe - zajęcia z policjantami
W styczniu br. trzykrotnie odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4 – 6 SP dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem, prowadzone przez przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji we Wrześni.
więcej
Rajd Rowerowy "Na powitanie wiosny
W dniu 20.03.2015 r. Sekcja Turystyki Rowerowej pod opieką J.Marosza wzięła udział w Rajdzie Rowerowym PTTK „Na powitanie wiosny”

więcej
Turniej Unihokeja
W dniu 19 marca dla uczniów gimnazjum odbył się, jak co roku Turniej Unihokeja z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Słoneczna pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim uczniom. Turniej odbywał się w duchu ,,fair play”, więc wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli i szanowali przeciwników.
więcej
Pierwszy Dzień Wiosny
19 marca 2015 r. uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach związanych z powitaniem wiosny.
więcej
Sukces uczniów w konkursie języka angielskiego
Dnia 18 marca uczniowie z klasy V i VI szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie języka angielskiego zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 101 w Poznaniu
więcej
Z wizytą w Kórniku
W piękną środę , tuz przed nadejściem kalendarzowej wiosny klasy 1u.u., 4u.u. i 6u.u. wybrały się wraz z paniami do Kórnika na zajęcia poświęcone Wielkanocy.

więcej
Turniej piłki rzucanej w parach
Dziewiątego marca miało miejsce podsumowanie turnieju siatkówki rzucanej w parach. Na początku rozgrywek uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz regulaminem turnieju. Wszyscy zawodnicy starali się wykorzystać te zasady w swojej grze.
więcej
Sukces uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym
16 marca drużyna z naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym, organizowanym przez szkołę nr 101 w Poznaniu. W zmaganiach udział wzięły: szkoła ze Śremu, Kościana oraz 101 i 102 z Poznania.
więcej
Sukces w konkursie plastycznym
Kacper Jaroszewski, uczeń kl. V u.u. zdobył II miejsce w konkursie plastycznym „Pomaluj świat ze słoniem”, którego organizatorem była wrzesińska firma Atut Bis. W minioną sobotę (14.03.2015r.) organizatorzy nagrodzili zwycięzców konkursu, przeprowadzonego pod patronatem marki Caparol.
więcej
Sukcesy sportowe
Ośmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do udziału w XVII Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego „Sprawni Razem” w Tenisie Stołowym, które odbyły się 11 marca w Gnieźnie.
więcej
Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
Uczniowie Joanna Wrotecka, Ewelina Konieczka i Bartek Haremza dn. 14.03.2015 reprezentowali naszą szkołę w XLII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno- Krajoznawczym PTTK w Chwalibogowie.
więcej
Turniej z okazji Dnia Kobiet
Dnia 10 marca odbył się w naszej szkole turniej klas zorganizowany dla dziewcząt z gimnazjum oraz szkoły zawodowej z okazji Dnia Kobiet. Dziewczyny brały udział w takich konkurencjach jak bieg z przeszkodami czy rzucanie hula hop.
więcej
Ogólnopolskie wybory książek
Nasza szkoła włączyła się do przedsięwzięcia Ogólnopolskie Wybory Książek. Uczniowie otrzymali karty do głosowania i wybierali swoje książki. Miejscem głosowania była biblioteka szkolna.
więcej
Żyj smacznie i zdrowo
Po lekcjach teoretycznych dotyczących poznawania smaków i aromatów produktów oraz jedzenia smacznego, zdrowego i niedrogiego, klasa III gimnazjum w ramach projektu "Żyj smacznie i zdrowo"
więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
więcej
Loteria fantowa z okazji Dnia Kobiet
Święto Dnia Kobiet, zapowiadające nadchodzącą wiosnę, jest w naszej szkole bardzo popularne. Corocznie z tej okazji odbywa się Loteria Fantowa. W tym roku szkolnym obchody związane z 8 marca zostały wzbogacone Pocztą Kwiatową.
więcej
Czytelnicze walentynki
W czwartek 12 lutego zostali zaproszeni do biblioteki uczniowie wraz z nauczycielami na Czytelnicze Walentynki z Franklinem. Dzieci zostały zapoznane z historią sympatycznego żółwika Franklina. „Franklin i Walentynki” opowiada o imprezie szkolnej z okazji Walentynek .
więcej
Koniec karnawału
Walentynkowe święto i zbliżający się koniec karnawału był doskonałą okazją do wprowadzenia w tok szkolnej nauki przyjemnego i wszechstronnie rozwijającego rodzaju wiedzy. W aktywnym słuchaniu muzyki i odkrywaniu siebie w tańcu mieli możliwość uczniowie klas gimnazjum oraz klasy V s.p. u.u.
więcej
Portret Babci i Dziadka

Te portrety są dla WAS Babciu i Dziadku!
Wnuczki i Wnukowie

więcej

Walentynki u najmłodszych
Czwartek 12 lutego okazał się dniem zabawy i świętowania Walentynek w klasie 1 u.u., 3 u.u., 4 u.u. i 6. u.u. Zabawa była połączona z konkursami i słodkim poczęstunkiem. Humory dopisywały ,co widać na zdjęciach.
więcej
Uczeń i zdrowie

Nowy numer jest już na stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury.

więcej

Program Małe Kobietki
21 stycznia br. odbyło się w spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble Haliną Hirszweldt, w ramach cyklicznych , corocznie organizowanych spotkań związanych z realizacją programu „Między nami kobietkami” . Spotkanie było przeznaczone dla dziewcząt w okresie dojrzewania, a odbyło się na terenie SSP NR 6,wspólnie z dziewczętami z tamtejszej szkoły.
więcej
Prezentacje zajęć artystycznych
W styczniu, na zajęciach artystycznych, zostały zakończone Projekty edukacyjne: STOP AGRESJI oraz Agresji mówimy NIE!.
Realizowaliśmy je w oparciu o podstawowe kierunki polityki oświatowe, wyznaczonej na ten rok szkolny. W ramach profilaktyki agresji i przemocy w szkole, w domu i w sieci uczniowie przygotowali spot reklamowy, filmik edukacyjny i słuchowisko.
więcej
Bal maskowy
W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas "życia" uczestniczyli w balu karnawałowym, który poprzedziło rozwiązanie konkursu na najpiękniejsza maskę i wręczenie dyplomów oraz nagród zwycięzcom
więcej
.
W świecie bajek i baśni
Kolejne zajęcia z projektu " W świecie bajek i baśni" poświęcone były bajce terapeutycznej. Uczniowie klas 1-3 oraz 4 i 6 u.u. mieli możliwość zapoznania się z przygodami sympatycznego wielbłąda Fu fu.
więcej
Świąteczna choinka retro - podsumowanie konkursu
Po raz pierwszy od dłuższego czasu stanęła w naszej szkole żywa ,świąteczna choinka . Ubrana nie w „sklepowe| bombki i komercyjne zabawki ale w samodzielnie wykonane przez uczniów ozdoby. Drzewko wyglądało pięknie, chociaż trochę sentymentalnie i staroświecko, czyli retro..
.
więcej
Kolędnicy
Zgodnie ze staropolskim zwyczajem także i do nas w nowym roku zawitali kolędnicy. Grupę utworzyli uczniowie gimnazjum aby piosenką, wierszem i tańcem przekazać moc noworocznych życzeń i podtrzymać piękną polską tradycję, opisywaną także przez Oskara Kolberga.
więcej
Święty Mikołaj z Kentucky
W dn. 19.12.2014 naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście - żołnierze ze 123-go Skrzydła Lotnictwa Transportowego Gwardii Narodowej USA z Kentucky. Zrobili niesamowitą niespodziankę najmłodszym uczniom obdarowując ich pięknymi prezentami. Dzieci przekazały na ręce dowódcy podziękowania i własnoręcznie wykonane prace plastyczne.
więcej
Konkurs "Mikołaj"
W grudniu braliśmy udział w konkursie szkolnym "Mikołaj". Każdy z nas wyobraża sobie Mikołaja inaczej, dlatego tak różne są jego sylwetki.
więcej
Świąteczne Anioły
Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Świąteczne Anioły" organizowanym przez szkołę w Nowym Folwarku. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła Maja Konieczka, a w kategorii klas IV-VI, wyróżnienie otrzymał Dawid Tłoczek. Gratulujemy!
więcej

Prezentacja świąteczna

"Papierowa kłótnia na choince"

Spotkanie wigilijne w świetlicy szkolnej
Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne mające na celu wywołać radosny nastrój oraz wzmocnić wzajemne relacje w grupie oparte na szacunku, akceptacji i miłości.
więcej
Świąteczna akcja "Cała Polska czyta dzieciom"
Dnia 16 grudnia 2014 r. biblioteka szkolna wspólnie z samorządem Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom zorganizowała świąteczne czytanie.
więcej
Wycieczka do Warszawy
12 grudnia br. odbyła się wycieczka zorganizowana przez SK PCK przy Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni, jako forma świątecznego upominku dla wyróżniających się uczniów. Wycieczka miała charakter edukacyjno-relaksacyjno- integracyjny.

więcej
Śpiąca królewna
W dn. 16. 12. uczniowie klasy III i V u.u. oglądali spektakl muzyczny pt.: Śpiąca królewna” przygotowany przez Wrocławski Teatr Muzyczny T-art. Baśń Charlesa Perraulta znana dzieciom na całym świecie przeniosła nas w świat dobrych wróżek, księżniczek, książąt i czarownic.

więcej
Warsztaty świateczne "Ozdoby bożonarodzeniowe”
Przed świętami Bożego Narodzenia 12 grudnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni. Na dzieci czekała choinka, którą należało pięknie udekorować. Dzieci z klas I c SSP nr 6 i I-II-III ZSS z wielkim zapałem przystąpiły do pracy.
więcej
Sukces w konkursie plastycznym „ Kartka urodzinowa dla Misiaka”
Nasi uczniowie brali udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną we Wrześni „ Kartka urodzinowa dla Misiaka”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, pięć naszych kartek zostało nagrodzonych.
:
więcej
Sukcesy uczniów w konkursie plastycznym "Biblioteka mojego nauczyciela"
Z okazji 85-lecia swojego istnienia Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu ogłosiła wśród czytelników konkursy w 4 kategoriach:
więcej
Sukcesy na rejonowych rozgrywkach tenisa stołowego
10 grudnia w Gnieźnie odbyły się XIV Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W zawodach udział wzięli nasi najlepsi tenisiści, wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych. W klasyfikacji zespołowej, podobnie jak w ubiegłych latach, zajęliśmy drugą pozycję.
więcej
W fabryce bombek
W dniu 3.12.2014r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych udali się do fabryki bombek w Gnieźnie. Tu zapoznali się z poszczególnymi etapami produkcji szklanych ozdób choinkowych oraz ich zdobieniem.
więcej
Owoce i warzywa - jem to co smaczne i zdrowe na drugie śniadanie i nie tylko - konkurs plstyczny SK PCK
Konkurs został zorganizowany przez opiekunkę SK PCK , jako integralna część cyklu zajęć na temat roli i znaczenia drugiego śniadania dla prawidłowego funkcjonowania ucznia w szkole. Był przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych „
więcej
Sukces uczniów w konkursie plastycznym "Motyle Jego Życia
Konkurs zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Wągrowcu z okazji 120 rocznicy urodzin pisarza i podróżnika Arkadego Flidlera. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Fidlerów.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu formy płaskiej motyla, dowolną technika w rozmiarze A4.
więcej
Akcja charytatywna Polskiego Radia "Choinki Jedynki"
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się tym, co mamy najcenniejszego – dobrym gestem i sercem z innymi. Z tego też względu włączyliśmy się w akcję charytatywną Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”
więcej
Rok Oskara Kolberga - EPILOG
Ostatnie w tym roku spotkanie z Oskarem Kolbergiem zatytułowane EPILOG odbyło się 5 grudnia. Uczniowie klasy I Gimnazjum dowiedzieli się na nim kto zwyciężył w konkursie na Anioła, wykonanego ludową techniką wycinanki. Wybór był trudny, bo wszystkie prace prezentowały się pięknie.
więcej
Turniej Mikołajkowy
5 grudnia 2014 roku odbyło się szesnaste spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Słupcy i Gniezna na Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowym pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrzesińskiego.
więcej
Zwyczaje Bożonarodzeniowe
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły kl. I-III, IV-VI u.u. uczestniczyli w zajęciach przybliżających tematykę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci opowiadały o tym, jak wyglądają święta w ich domach, natomiast prowadząca zajęcia – pani Marlena Filipiak opowiadała o tym, jak było dawniej.
więcej

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Pedagogicznej
2 grudnia 2014 roku klasa I gimnazjum wraz z wychowawcą i panią bibliotekarką odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną we Wrześni. Uczniowie zostali zapoznani przez panią Halinę Lepkę ze specyfiką, historią i księgozbiorem biblioteki.
więcej

Akcja szkolna - Czerwona Kokardka
Co roku w Światowy Dzień AIDS ( 1 grudnia), Krajowe Centrum ds. AIDS – agenda Ministra Zdrowia oraz organizacje pozarządowe organizują konferencje, prowadzą w Polsce akcje profilaktyczne i propagują ideę bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV.
więcej
Pomiar CO w naszej szkole
Podczas trwania listopadowego Dnia ( dni) Rzucania Palenia , jak co roku, chętni uczniowie ze starszych klas, jak i nauczyciele , mogli skontrolować zawartość CO w wydychanym przez siebie powietrzu. Pomiar CO wykonywany był przez pielęgniarkę szkolną.

więcej
Drugie śniadanie ucznia- paliwo dla mózgu
W październiku i listopadzie, Szkolne Koło PCK przeprowadziło w klasach: 1-3, 4-5 i 6 SP cykl zajęć na temat roli i znaczenia dla zdrowia młodego człowieka, noszenia do szkoły drugiego śniadania.
więcej
Historia higieny od starożytności do współczesności
Uczniowie IV-VI u.u. oraz gimnazjum u.u. uczestniczyli w nietypowych lekcjach historii, podczas których dowiedzieli się jak na przestrzeni wieków zmieniały się przyzwyczajenia i nawyki ludzi związane z higieną osobistą.
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki po raz piąty. W tym szczególnym dniu uczniowie mogli dowiedzieć się o tradycji wróżb andrzejkowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżb i konkursów. „Hokus – pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła złóżmy dary”
więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia
24 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W całej bibliotece królowały misie. O misiach śpiewaliśmy piosenki , klasa I-II-III recytowała wiersze. Były też gry, zabawy, zgadywanki.
więcej
Ludowe warsztaty taneczno - rekodzielnicze
Zbliżając się do końca Roku Oskara Kolberga uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w ludowych warsztatach taneczno – rękodzielniczych. W ten oto sposób rozpoczęły się ich przygotowania do udziału w konkursie plastycznym i do styczniowej prezentacji ludowej grupy kolędniczej.
więcej
Ciepły puch i zimne kolce
Uczniowie klas gimnazjum u.u. od września bieżącego roku pracowali nad wystawieniem przedstawienia „Ciepły puch i zimne kolce”. Premiera miała miejsce 27 listopada z okazji andrzejkowego spotkania z pensjonariuszami ŚDS w Gozdowie.
więcej
Święta w krajach anglojęzycznych
W ramach projektu "Święta w krajach anglojezycznych" klasa IV i V Szkoły Podstawowej obejrzały prezentację multimedialną z okazji Święta Dziękczynienia..
więcej
„Kropla krwi ,kropla życia”
S
ukcesy naszych uczniów w Powiatowym konkursie plastycznym ZR PCK
„Kropla krwi ,kropla życia” ,zorganizowanym przez Zarząd PCK we Wrześni pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrześni z okazji dwóch jubileuszy: 55- lecia powstania klubu Honorowych Dawców Krwi oraz 95 -lecia PCK,
więcej
Kwesta PCK
Wolontariusze SK PCK, jak co roku przyłączyli się do kwesty, organizowanej w listopadzie br. przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrześni. Pieniądze zbierano z przeznaczeniem na dofinansowanie obiadów dla dzieci z zubożałych rodzin.
więcej
I Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W dn. 20 listopada obchodziliśmy I Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu cała Polska rozmawiała o prawach najmłodszych. Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka nastąpiło 25 lat po uchwaleniu Konwencji o Prawach Dziecka.
więcej
Gdzie się podział Kusy Janek?
„Na wysokiej górze rosło drzewo duże. Nazywało się Aplipapli bliten blau…” Te słowa rozpoczęły 14 listopada spotkanie integracyjne, które było podsumowaniem projektu edukacyjnego pt.: „Gdzie się podział Kusy Janek ?”.
więcej
Jesienne drzewo
Dnia 14 listopada ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu „Jesienne drzewo”. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum u.u. Na konkurs wpłynęły prace wykonane różnymi technikami oraz bardzo zróżnicowanych rozmiarów.
więcej
W świecie bajek i baśni
W klasie 1-3 oraz 4 i 6 u.u. odbyło się pierwsze w tym roku czytanie z cyklu " W świecie bajek i baśni". Uczniowie poznali sprytna i przebiegłą pchłę , którą zwali Szachrajka.
więcej
Rajd z okazji Święta Niepodległości
Dnia 7 listopada odbył się XV Rajd z okazji Święta Niepodległości, którego organizatorami byli: PTTK - oddział Września, Muzeum Regionalne we Wrześni oraz Zespół Szkół w Nowym Folwarku. W rajdzie brali udział uczniowie w różnym przedziale wiekowym od szkoły podstawowej po szkołę ponadgimnazjalną.
więcej

Rok Oskara Kolberga
W ramach kolejnego spotkania z Oskarem Kolbergiem 4 listopada gościliśmy w naszej szkole Jacka Hałasa - muzykanta i tancerza z Poznańskiego Domu Tańca.
więcej

Wystawa bursztynu
We wrzesińskim muzeum odbywa się wystawa bursztynu bałtyckiego. Uczniowie klasy IV i VI u.u. podziwiali żywice kopalne drzew iglastych, których gatunków do dziś nie udało się ostatecznie ustalić.
więcej

VIII Turniej warcabowy
Warcaby są dyscypliną sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. Również w naszej szkole rozgrywane są takie mistrzostwa, które odbyły się już po raz ósmy.
więcej

Księżniczka na ziarnku grochu
W dn. 31.października we Wrzesińskim Ośrodku Kultury uczniowie kl. I-III, III u.u. i V u.u. oglądali spektakl teatralny pt.: „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
więcej

Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik od wielu lat jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Wiele bibliotek szkolnych świętuje w tym czasie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
więcej

Święto dyni
Z okazji "Święta dyni" w czwartek odbyła się zabawa dla wszystkich klas "życia". Impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci pokazały jeszcze raz , że bardzo lubią tańczyć.
więcej
W piekarni
Na dworze październikowy chłód, a uczniowie klasy 1 u.u., 3 u.u., 4 u.u. i 6 u.u.wybrali się... wcale nie do ciepłych krajów, tylko do piekarni.
więcej
Wypisz, wymaluj Super Kota
Jednym z działań w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka” był konkurs plastyczno-literacki „Wypisz, wymaluj Super Kota”. Tuż przed wakacjami dowiedzieliśmy się, że wyróżnienia zdobyli: Kacper Jaroszewski i Adam Kamrowski.Kilka dni temu wyróżnieni uczniowie otrzymali koszulki z wizerunkiem Kota Mleczysława.
więcej
Pasowanie gimnazjalistów
21 października odbyła się uroczystość pasowania, podczas której uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona gimnazjalistów.
więcej
Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów
W dniach 9-15 października w naszej szkole trwała akcja tworzenia przepięknych kartek dla chorej Nicoli z Łodzi. Szkoła brała udział po raz pierwszy w Międzynarodowym Tygodniu Pisania Listów.
więcej
Lekcja historyczna w Gieczu
W piątek 17 października uczniowie klas 1-3 oraz IV i VI u.u. wybrali się do grodu w Gieczu. Swoją przygodę z historią dzieci rozpoczęły od zwiedzenia muzeum , gdzie mogli podziwiać wydobyte na terenie Giecza przedmioty sprzed setek lat.

więcej
Wycieczka na lotnisko
15 października uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami zwiedzili wojskowe lotnisko 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

więcej
Rajd rowerowy
W dniu 11.10.2014 r. sekcja turystyki rowerowej pod opieką J.Marosza zorganizowała rajd rowerowy Babiego Lata duktami leśnymi do Barczyzny.

więcej
Dzień Nauczyciela
Tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela przypadły na piękny, słoneczny, złoty październikowy dzień. Oprawę uroczystości podkreślała dekoracja z kasztanów, barwnych liści i kwiatów.

więcej
II Miedzyszkolny Turniej Piłki Noznej o Puchar Dyrektora SOSW w Międzychodzie
W środę 8 października 2014 roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę w II Międzyszkolnym Turnieju Szkół Specjalnych w Piłce Nożnej w Międzychodzie.
więcej
Rok Oskara Kolberga
We wtorek 7 października odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z cyklu ROK OSKARA KOLBERGA. Wyjątkowym gościem tego spotkania był uczeń naszej szkoły – Rafał, który jest członkiem ludowego zespołu Ziemia Wrzesińska.
więcej
Bezpieczny uczeń
W ramach projektu "Bezpieczny uczeń" uświadamialiśmy dzieciom niebezpieczeństwa mogące płynące z kontaktów z dorosłymi, szczególnie nieznajomymi.
więcej
Dzień Chłopca
W klasie 1, 3, 4 i 6 u.u. hucznie świętowano Dzień Chłopca. Dziewczęta pracowały dzień wczesniej przygotowując dla chłopaków krawaty,
więcej

Wizyta w bibliotece szkolnej
Pod koniec września klasa I-II-III odwiedziła bibliotekę szkolną. Biblioteka została zaczarowana przez tajemniczą wróżkę.
więcej

Toruń- integracyjna wycieczka ze SK PCK
18 września 2014r. chętni uczniowie naszej szkoły, ich rodzice wspólnie z młodzieżą SIM z zaprzyjaźnionych wrzesińskich szkół ,w grupie ponad pięćdziesięcioosobowej wybraliśmy się do Torunia.
więcej

Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Nasza szkoła przyłączyła się do świętowania tego niecodziennego dnia.
więcej

Centrum Nauki Kopernik
16 września 2014 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
więcej
Europejskie Dni Dziedzictwa
W dniu 12.09.2004r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieka pana Jerzego Marosza wzięła udział w pieszym rajdzie.
więcej
Tropiciele książek
Uczniowie klas IV i VI u.u. zabawili się w tropicieli książkowych bohaterów. Przed nimi było trudne zadanie- należało odnaleźć miejsca gdzie ukrywają się ulubieńcy z książek.
więcej
„Bursztyn bałtycki i żywice świata”
W poniedziałek, 8 września obejrzeliśmy wystawę „Bursztyn bałtycki i żywice świata”. Muzeum Ziemi z Warszawy przygotowało wystawę we wrzesińskiej Bibliotece Publicznej.
więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego
W poniedziałek 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 więcej

Rok szkolny 2013/2014

Sukces Angeliki więcej
Sukces uczniów w konkursie "Mam kota na punkcie mleka"
więcej
Zakończenie szkoły podstawowej
więcej
Rośnij zdrowo - podsumowanie projektu
więcej
Bezpieczeństwo podczas letniego wypczynku - Niezatapialni
więcej
Legendy świata - Egipt
więcej
Wycieczka do Giecza
więcej
Miłośnik świetlicy szkolnej
więcej
Kuchenne rewolucje 8
więcej
Las i jego mieszkańcy - podsumowanie projektu
więcej
Wycieczka do Częstochowy
więcej
Wolontariat - Udział w kweście PCK
więcej
Wyniki konkursu:
Przez oczy do żołądka czyli sposób na niejadka więcej
Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym
więcej
Bezpieczny uczeń
więcej
III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Słupeckiego
więcej
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym
więcej
Zielona szkoła
więcej
Kolejny sukces uczniów kl. IV
więcej
W mojej szkole czuję się bezpiecznie - podsumowanie projektu kl. VI
więcej
W świecie bajek i baśni-podsumowanie projektu
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum- Dzień Patrona
więcej
Dzień Dziecka w naszej szkole
więcej
Sukces Bartka w konkursie "Palić nie palić - oto jest pytanie
więcej
Z wizytą w muzeum - nietypowa lekcja plastyki
więcej
Sukces uczniów kl. IV w konkursie międzyszkolnym
więcej
Rok Oskara Kolberga - pieśni i gwara
więcej
Idee olimpijskie w moim życiu - podsumowanie projektu
więcej
Konkurs Ptaki
więcej
Narkotyki - niebezpieczne związki
więcej
Dzień Matki w gimnazjum
więcej
Dzień Matki w klasie VI
więcej
Wycieczka na wyspę Wolin
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
W Kawiarence Wadowickiej
więcej
Konkurs "Zdrowe odżywianie"
więcej
Wycieczka do Kłodawy
więcej
Kolorowy świat w oczach dziecka - podsumowanie projektu
więcej
Zabawy literackie w świetlicy szkolnej
więcej
Instrumenty na wesoło - wiosna wokoło
więcej
Tydzień bibliotek
więcej
W schronisku dla zwierząt
więcej
Konkurs: Przez oczy do żołądka czyli sposób na niejadka
więcej
W Obserwatorium Astronomicznym
więcej
Lekcja plastyki w Muzeum Narodowym
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Turniej Tenisa Stołowego
więcej
Z Wadowic do Nieba
więcej
Klasa IV w Bibliotece Publicznej
więcej
W poszukiwaniu majowych kwiatów
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum- konkurs matematyczny
więcej
Konkurs "Świety Jan Paweł II"
więcej
Wielkanocna lekcja
więcej
Kuchenne rewolucje 7
więcej
Kolbergowo - stacja Rzeszów
więcej
Rok Oskara Kolberga - gry i zabawy
więcej
Międzyszkolny Turniej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
więcej
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
więcej
Sukcesy uczniów w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich
więcej
Wyjazd do Brukseli
więcej
Sukces w konkursie "Wiosenne kwiaty"
więcej
Ogólnopolskie konkursy plastyczne - etap szkolny
więcej
Warsztaty Świąteczne
więcej
W krainie szklanych ozdób
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Kuchenne rewolucje 6
więcej
Festiwal Twórczości Religijnej
więcej
Miedzynarodowy Dzień Teatru
więcej
Sukces w konkursie recytatorskim
więcej
Konkurs historyczny
więcej
Pokazy chemiczne
więcej
Turniej unihokeja z okazji Pierwszego Dnia Wiosny
więcej
Pierwszy Dzień Wiosny w szkole podstawowej
więcej
Wiosenne potyczki
więcej
Bezpieczny uczeń
więcej
Zwierzeta domowe w literaturze
więcej
Powitanie wiosny
więcej
Dzień Świętego Patryka
więcej
Konkurs wiedzy fizyczno-chemicznej
więcej
Instrumenty muzyczne na wesoło
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum
więcej
Bezpieczny uczeń
więcej
Fluoryzacja z SK PCK
więcej
Wiosenne kwiaty-konkurs
więcej
Sukces uczniów - wyniki konkursu "Nosorożcomania"
więcej
Turniej siatkówki rzucanej w parach
więcej
Dzień Kobiet w szkole podstawowej
więcej
Loteria fantowa
więcej
Integracyjny Dzień Kobiet
więcej
Kuchenne rewolucje 5
więcej
Akcja "Gwiazdka dla Afryki" - podsumowanie
więcej
Tropiciel błędów ortograficznych - podsumowanie I etapu konkursu
więcej
Cztery żywioły - powietrze. Podsumowanie projektu edukacyjnego
więcej
Maluchy w stolicy Wielkopolski
więcej
Rok Oskara Kolberga
więcej
Prezentavje zajęć artystycznych
więcej
Walentynki w ŚDS
więcej
Walentynki w szkole podstawowej
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Walentynki
więcej
Karnawał z SK PCK
więcej
Rośnij zdrowo - higiena osobista i prawidłowe odżywianie
więcej
Turniej "Mistrzowie Chińczyka"
więcej
Bal maskowy
więcej
Międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka
więcej
Sukces w ogólnopolskim konkursie
więcej
Jak spędzamy wolny czas - podsumowanie projektu
więcej
Wielkopolska nasza mała ojczyzna
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Kuchenne rewolucje 4
więcej
Między nami kobietkami
więcej
Szkolne Jasełka
więcej
Wigilia w ZSZ
więcej
Gwiazdki i śnieżynki
więcej
Konkurs w Bibliotece Publicznej
więcej
Świąteczne życzenia od klasy IVu
więcej
Świeta Bożego Narodzenia w oczach dzieci
więcej
Konkurs na najładniejszą bombkę świąteczną
więcej
Międzyszkolne warsztaty ekologiczne
więcej
Pierwszy Krok z Królową Sportu
więcej
Świąteczne warsztaty w Grzybowie
więcej
95 rocznica Powstania Wielkopolskiego
więcej
Rok Witolda Lutosławskiego
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum
więcej
Międzyszkolny konkurs o AIDS
więcej
Spotkanie z Tuwimem
więcej
Akcja "Gwiazdka dla Afryki"
więcej
"Uczeń i zdrowie" - nowe wydanie gazetki więcej
Kuchenne rewolucje 3
więcej
Dzień Gornika więcej
Turniej Mikołajkowy
więcej
XIII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym więcej
Podwójny sukces Kariny
więcej
Mikołajki w kinie
więcej
Razem dla rozwoju - aktywna Edukacja Globalna w szkołach
więcej
II Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne
więcej
Światowy Dzień AIDS-konkurs wiedzy
więcej
Światowy Dzień AIDS
więcej
Święto Dziękczynienia
więcej
Dni rzucania palenia z Szkolnym Kołem PCK
więcej
Pomiar tlenku wegla w wydychanym powietrzu
więcej
Andrzejki w szkole podstawowej
więcej
Integracyjne Andrzejki
więcej
Kolorowy świat w oczach dziecka
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
więcej
Ekologiczne przekaski
więcej
Światowy dzień Pluszowego Misia
więcej
Z wizytą w straży pożarnej
więcej
Pasowanie gimnazjalistów
więcej
W muzeum piekarnictwa
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Dzień Niepodległości
więcej
Prace plastyczne w Domu Kultury
więcej
Jesienne potyczki w szkole podstawowej
więcej
Spotkanie z policjantem
więcej
Kurs pierwszej pomocy
więcej
Konkurs "Jesienne obrazy"
więcej
Dzień pomarańczowego kapelusza
więcej
Cukierek albo psikus
więcej
Halloween
więcej
II Konkurs różańcowy
więcej
Dzień przygody z Kopciuszkiem
więcej
W teatrze muzycznym
więcej
Turniej warcabowy
więcej
Rośnij zdrowo - higiena osobista i prawidłowe odżywianie
więcej
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
więcej
W Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa
więcej
W Centrum Leśnej Przygody
więcej
Małe kuchenne rewolucje 1
więcej
Akcja UNICEF "Gwiazdka dla Afryki"
więcej
Koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej
więcej
W parku etnograficznym w Dziekanowicach
więcej
W świecie bajek i baśni
więcej
Obchody Dnia Nauczyciela
więcej
Z wizytą na poczcie
więcej
Projekt "Tworzyny siebie, tworzymy przyszłość
więcej
Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum: Swiatowy Dzień Uśmiechu
więcej
Integracyjny Dzień Chłopca
więcej
Dzień chłopca u najmłodszych
więcej
Integracyjna wycieczka SK PCK do Uniejowa
więcej
Sprzątanie świata
więcej
Święto pieczonego ziemniaka
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
więcej
W Biskupinie
więcej
Małe kuchenne rewolucje 1
więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego więcej

Rok szkolny 2012/2013

Projekt edukacyjny więcej
Na wakacje
więcej
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
więcej
Pożegnanie klas VI
więcej
Miłośnik świetlicy szkolnej
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - rajd rowerowy
więcej
Wycieczka na Maltę
więcej
Powitanie lata
więcej
Festiwal pór roku
więcej
Zielona Szkoła
więcej
Maraton zdrowia i sprawności fizycznej
więcej
Palić nie palić - oto jest pytanie?
więcej
Wojewódzki konkurs ortograficzny
więcej
W świecie książek
więcej
"Ukryty skarb" - czyli Dzień Mamy w klasie III
więcej
Młodość bez papierosa
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - Cała Polska czyta dzieciom
więcej
Turniej piłki nożnej
więcej
W Rezerwacie Przyrody Morasko
więcej
Dzień Dziecka na sportowo
więcej
Pokaz baniek mydlanych
więcej
Gady i płazy - piekne okazy
więcej
Konkurs czytelniczy
więcej
Cała Polska czyta dzieciom
więcej
Konkurs "Wiosna wokół nas"
więcej
Konkurs plastyczny "Moja mama"
więcej
Dzień mamy w klasie V
więcej
Dzień Mamy u maluchów
więcej
Konkurs historyczny - sukces Eweliny
więcej
Przedstawienie "Złodziej czasu"
więcej
Co słychać w szkolnym kole PCK
więcej
Spotkanie z okazji Dnia Matki
więcej
Występ teatrzyku kukiełkowego
więcej
Anioły są wśród nas
więcej
Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
więcej
Mali ogrodnicy
więcej
Dzień Matki - prezent dla wszystkich mam
więcej
Legendy świata - Dania
więcej
Prezentacje artystyczne uczniów gimnazjum
więcej
Śladami historii Wrześni
więcej
Konkurs "Europa nasz wspólny dom"
więcej
Wycieczka do Kórnika i Rogalina
więcej
Wycieczka do Poznania
więcej
Dzień Ziemi w szkole Podstawowej
więcej
Na Dzikim Zachodzie
więcej
Wizyta w Palmiarnii
więcej
Przy pomniku Marii Konopnickiej
więcej
Integracyjna wycieczka do Uniejowa
więcej
Małe kuchenne rewolucje 12
więcej
Zdrowe odżywianie
więcej
Wiosenna opowieść o motylku
więcej
Festiwal Nauki i Sztuki
więcej
Dzień Ziemi
więcej
Wycieczka edukacyjna do Planetarium Kopernika w Toruniu
więcej
Moje zachowanie świadczy o mnie - projekt klasy V
więcej
Spacerkiem po Wrześni
więcej
Małe kuchenne rewolucje 11
więcej
Mistrzostwa Województwa w pływaniu - nasze sukcesy
więcej
Dawno temu w PRL-u
więcej
Wiosenne konkursy
więcej
Wielkanocne zajęcia w bibliotece szkolnej
więcej
Turniej "Mistrzowie Chinczyka"
więcej
Wielkanoc w klasach IV-V SP i I GIM
więcej
Gminny Konkurs Plastyczny "Stroik Wielkanocny"
więcej
Mistrostwa Województwa w tenisie stołowym - sukces Martyny
więcej
Konkurs matemtyczny
więcej
Turniej tenisa stołowego
więcej
Potyczki Wiosenne w szkole podstawowej
więcej
Międzynarodowy Dzień Teatru
więcej
Zdrowo Najedzeni
więcej
Wiosenny korowód
więcej
Dzień Wiosny w gimnazjum
więcej
Piraci szukają wiosny
więcej
Dzień Kobiet w gimnazjum i szkole zawodowej
więcej
Owoce w szkole - aktualności
więcej
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata II”
więcej
Dzień Kobiet w klasie V
więcej
Dzień Kobiet
więcej
Konkurs fotograficzny
więcej
Podróże na lądzie, w powietrzu i na morzu
więcej
Turniej siatkówki rzucanej w parach
więcej
Małe kuchenne rewolucje 10
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - Walentynki
więcej
Walentynki w klasach I II III u gim.
więcej
Walentynki w szkole podstawowej
więcej
Małe kuchenne rewolucje 9
więcej
Festiwal pór roku - Zima
więcej
Zdrowo najedzeni - podsumowanie konkursu
więcej
Konkurs czytelniczy
więcej
Zajęcia artystyczne - podsumowania
więcej
Bezpieczniaki-bezpieczne dzieciaki
więcej
Małe kuchenne rewolucje 8
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - Góra grosza
więcej
Konkurs matematyczny
więcej
Wigilia w Biskupinie
więcej
Aktualności Szkolnego Koła PCK
więcej
W teatrze muzycznym w Poznaniu
więcej
Wigilijne polskie zwyczaje
więcej
Kartka świąteczna
więcej
XII Mistrzostwa Rejonu Poznańskiego w Tenisie Stołowym
więcej
Małe kuchenne rewolucje 7
więcej
XIV Turniej Mikołajkowy
więcej
W fabryce ozdób choinkowych w Gnieźnie
więcej
Festiwal pór roku - pożegnanie jesieni
więcej
Wszystkie kolory świata - projekt UNICEF
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - Cała Poska czyta dzecom
więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia
więcej
Andrzejki w świetlicy szkolnej
więcej
Andrzejki w szkole podstawowej
więcej
Spotkanie integracyjne
więce
Z wizytą w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach
więcej
W naszej spiżarni
więcej
Małe kuchenne rewolucje 6
więcej
Korczakowski Dzień Radości
więcej
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie
więcej
Pandoktor i jego dzieci
więcej
Czytamy Korczaka - konkurs pięknego czyatnia
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum - pasowanie na gimnazjalistów
więcej
Poranek z Januszem Korczakiem w szkole podstawowej
więcej
Małe kuchenne rewolucje 5
więcej
Przyjaciele jesieni
więcej
Wycieczka po zdrowie
więcej
Turniej gry w warcaby
więcej
Małe kuchenne rewolucje 4
więcej
Haloterapia w Czeszewie
więcej
Aktualności samorządu gimnazjum
więcej
Dzień Edukacji Narodowej u najmłodszych
więcej
Wycieczka do Czerniejewa
więcej
Małe kuchenne rewolucje 3
więcej
Świętowanie w klasie V
więcej
Słodki Dzień Chłopca
więcej